Baśniowy, świąteczny świat dla dzieci i dorosłych

Dzisiaj opowiem Ci o miejscu wyjątkowym. Takim, które mogłoby być niezauważalne, a jest niepowtarzalne. Widać to najbardziej przed Świętami Bożego Narodzenia.  Choć to miejsce nie jest typową „atrakcją dla dzieci” to mogłoby nią spokojnie być. Chciałabym Ci je przedstawić dając znać, że warto się tutaj wybrać. Nie trzeba kupować biletów, by wejść do środka, za […]

Dzisiaj opowiem Ci o miejscu wyjątkowym. Takim, które mogłoby być niezauważalne, a jest niepowtarzalne. Widać to najbardziej przed Świętami Bożego Narodzenia.  Choć to miejsce nie jest typową „atrakcją dla dzieci” to mogłoby nią spokojnie być. Chciałabym Ci je przedstawić dając znać, że warto się tutaj wybrać. Nie trzeba kupować biletów, by wejść do środka, za to można zostawić tu trochę monet, by zabrać część tutejszego, magicznego świata do domu… 🙂

NIEZWYKŁE CENTRUM OGRODNICZE FLORA POINT

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 1

Flora Point to duże centrum ogrodnicze zlokalizowane w Warszawie. Wiosną i latem znaleźć tu można mnóstwo roślin i dekoracji do domu.  Jesienią Flora Point nabiera soczystych, pomarańczowo-wrzosowych barw. W listopadzie natomiast zamienia się w baśniowy świat dziecięcych, świątecznych marzeń.

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 2

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 3

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 4

Aranżacja świąteczna w tym miejscu podzielona jest na kilka pokoi. Przechodząc między nimi jest się cały czas zaskakiwanym. Ja, moja Siostra i ośmioletnia Siostrzenica nie mogłyśmy wyjść z zachwytu i nie byłyśmy jedyne. Co chwilę słyszałyśmy wesołe okrzyki dzieci, westchnienia kobiet i słowa pochwał płynące z ust mężczyzn. Oferowane w tym sklepie ozdoby są niezwykłe, a sposób ich prezentacji zachwycający. To jednak nie wszystko. Właściciele Flora Point co roku niemal stają na głowie, by sprawić, że prócz akcesoriów, które można kupić, zaskakiwało nas tutaj coś jeszcze…

KRAINA BAŚNI

Myślałam, że tak piękne dekoracje będę podziwiała tylko na filmach. Tymczasem sama przygotowałam kilka ujęć z tego, jak cudownie wygląda to, co mamy w Warszawie…

Tobie też ten film przypomina zimową krainę Calineczki oraz jednorożców? Sama nie mogę się napatrzeć na zdjęcia oraz doczekać sie wizyty w moimi dzieciaczkami…

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 5

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 6

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 7

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 8

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 9

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 10

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 11

MYSI DOMEK W WARSZAWIE

Znasz może książkę „Mysi domek”? We Flora Point delikatne, pudrowo-różowe ozdoby to nie wszystko. Na gości centrum ogrodniczego czeka makieta, która jest dla mnie kontynuacją poznanych w tej lekturze historii. Małe, białe myszki opanowały część wystawy. Przygotowały tu sobie bardzo wygodną, wręcz luksusową norkę bogatą w świąteczne akcenty. Ich świat błyszczy i żyje – by się o tym przekonać wystarczy przybyć na miejsce…

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 12

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 13

Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała Ci kilku ujęć, byś wiedziała/wiedział, co pokażesz dzieciaczkom w mysim świecie.

KOLEJKOWA MAKIETA

We Wrocławiu jest taka makieta „Kolejkowo”. To niezwykła atrakcja turystyczna, w której świat został wielokrotnie pomniejszony, a turyści mogą z boku obserwować toczące się w nim życie. Dzień trwa tam 9 minut, noc też nie jest długa. We Flora Point odnalazłam taki fragment świątecznej aranżacji, który mi „Kolejkowo” odrobinę przypomina. To niezwykle barwna makieta  z pędzącą ciuchcią, miniaturowym diabelskim młynem, dzieciaczkami jeżdżącymi na łyżwach. Najlepiej jest osobiście na miejscu uruchomić ten świąteczny mini świat i cieszyć się tym, co ma do zaoferowania. Zerknij na film –  fajne, prawda?

COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW TRADYCJI

Na miejscu znajdą coś dla siebie również miłośnicy tradycyjnych, świątecznych barw. Ja odnalazłam schody udekorowane, jak na filmach, zachwycającą choinkę i cudowne ozdoby, które już oczyma wyobraźni widzę na naszym rodzinnym drzewku. I przyznaję… mam bzika na punkcie dekoracji grudniowych. Uwielbiam spacerować między półkami wypełnionymi  bombkami, łańcuchami i światełkami. Nikt jeszcze jednak nie zabrał mnie do świata ozdób świątecznych w tak niezwykły sposób.

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 14

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 15

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 16

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 17

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 18

Flora Point - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 19

Chcesz więcej?  Zobacz kolejny filmik, który dla Ciebie przygotowałam 🙂

 

WARTO WIEDZIEĆ

Pod Flora Point znajdziesz parking, choć w weekendy bywa na nim dość tłoczno. Możesz też podjechać pociągiem. Nastaw się na zachwyt i milion prośb o kupno ozdoby padających z ust dziecka. Będziesz też walczyć ze swoimi pokusami, bo nie sposób wyjść z Flora Point z pustymi rękoma :). Tylko pamiętaj, że dekoracje świąteczne są delikatne, jest ich mnóstwo na każdym poziomie – od podłogi po sam sufit – dobrze więc zwrócić uwagę na dziecko, które zachwycone może stracić czujność :-))).

ADRES: Flora Point znajdziesz na ulicy Mrówczej 212 w Warszawie.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: