Wielka Fabryka Elfów – Warszawa

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW

Specjalnie dla dzieci Elfy zorganizowały filie swojej Wielkiej Fabryki, w różnych miastach Polski. W Warszawie Elfy oprowadzają dzieci po jej zakamarkach i proszą małych pomocników o wsparcie w w przygotowaniu eliksiru Świętego Mikołaja. Animatorzy zabierają dzieci w podróż przez 10 różnych punktów z atrakcjami, w których czekają przedstawienia, zadania ruchowe, zagadki i działania edukacyjne. Finał wycieczki natomiast jest równoznaczny ze spotkaniem z samym Świętym Mikołajem.

Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom w podróży przez Wielką Fabrykę Elfów lub poczekać w przygotowanej kawiarence.  Dzieci natomiast z Fabryki Elfów zazwyczaj wychodzą zmęczone, ale zadowolone 😉

Chcecie zniżkę ok 30% na bilety? Łapcie ją TUTAJ jeśli jeszcze jest dostępna. 

Warto wiedzieć

GDZIE I KIEDY?

Wielka Fabryka Elfów zlokalizowana jest na Stadionie Narodowym i można ją zwiedzać do 22 grudnia. Osoby indywidualne w tygodniu zapraszane są od godziny 14:30 natomiast w weekendy można upolować bilet również na poranną wycieczkę.

JAK DŁUGO TRWA ZABAWA?

Zabawa w tym miejscu zajmuje ok.  2,5 godziny.

W CO SIĘ UBRAĆ?

W środku jest ciepło warto więc ubrać dziecko i siebie na cebulkę. Bardzo wskazany jest krótki rękaw, bo w Fabryce Elfów są również np. dmuchańce, na których dzieci skaczą i mogą się zgrzać.

Choć obuwie na zmianę nie jest wymagane dobrze mieć kapcie lub lżejsze buty ze sobą.

DLA KOGO?

Jeśli chodzi o wiek dzieci to z pewnością atrakcja ta najbardziej zainteresuje pociechy między 3 a 7 rokiem życia. Oczywiście mniejsze dzieci, ciekawe świata i generalnie zadowolone, kiedy “coś się wokół nich dzieje” będą również cieszyły się z wycieczki. Młodsze rodzeństwo (np. półtoraroczne) też zazwyczaj biega za starszym z zachwytem. Należy się jednak liczyć z tym, że takie małe dziecko nie we wszystkich zadaniach będzie mogło brać udział, a w przypadku, gdy będzie dość tłumnie, może czuć się niekomfortowo np. na dmuchańcach wśród szalejących starszych dzieci. No i zawsze pozostaje pytanie, jak dzieciątko zareaguje na Świętego Mikołaja, bo niektóre maluchy, zmęczone dwugodzinnym szaleństwem, w tym kluczowym momencie, płacza ze zmęczenia :-).

JEDZENIE I PICIE

Warto też zabrać ze sobą jakieś przekąski i picie jeśli nie szykujecie się na korzystanie  z kawiarni. Po 2,5 godzinie szaleństwa dzieci w drodze do domu zapewne przypomną sobie o zmęczeniu i głodzie. Będą wtedy chciały uzupełnić zapas energii.  Choć na miejscu są dystrybutory z wodą to docierały do mnie głowy, że np. wolno było z nich korzystać tylko grupom zorganizowanym. Szkoda nerwów i zachodu i lepiej zabrać ze sobą małą buteleczkę z napojem.

BIELTY

Liczba biletów sprzedawanych na każdą godzinę jest ograniczona. W weekendy bywa dość tłumnie. Warto wybierając się do Fabryki Elfów kupić bilety online.

Przypominam, że TUTAJ możecie je kupić z ok. 30% zniżką.

Ceny biletów wahają się od 50 do 70 zł za dziecko z opiekunem w zależności od pory i dnia (oczywiście najdrożej jest w weekendy).  Z dnia na dzień zmniejsza się również wybór dat i godzin wizyt w Wielkiej Fabryce Elfów.

JAK DOTRZEĆ DO WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW?

Właściwie do tego miejsca można przybyć każdym wymyślonym sposobem od pociągu poczynająca a na pieszej wędrówce kończąc – wszystko zależy od tego, jaki jest punkt startowy. ALE,jest jedno “ale”. Pamiętajcie, że parking na Stadionie Narodowym do najtańszych nie należy (w podziemnym parkingu do 1 grudnia opłata wynosi aż 25 zł, a od 2 grudnia 10 zł).

Osoby przybywające pieszo, komunikacją miejską, czy pociągiem powinny kierować się do wejścia numer 5. Natomiast Ci, którzy przybędą samochodem niech skorzystają z wjazdu na parking podziemny na poziomie -3 (brama nr 6).

Zobacz, co Elfy przygotowały w Gdańsku oraz w Katowicach.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.warszawa.wielkafabrykaelfow.pl/o-fabryce/ oraz https://www.facebook.com/WielkaFabrykaElfowWarszawa/

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

aleja Poniatowskiego 1
Warszawa 03-901 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)