Palcem po mapie – czyli nowości na mapie atrakcji dla dzieci Rodzinnego Kompasu

Grudzień to dla mnie czas zwolnionego tempa. Mimo to kilka ciekawych atrakcji dla dzieci wskazanych przez czytelników Rodzinnego Kompasu i kilka wyszperanych w internecie wskoczyło na mapę. Nie zawsze o nowościach na mapie informuję osobnym wpisem na blogu, czy na Facebooku więc mam nadzieję, że to podsumowanie sprawi, że zauważysz każdą z tych atrakcji.

APILANDIA – INTERAKTYWNE CENTRUM PSZCZELARSTWA – interaktywne muzeum poświęcone pszczołom i ich życiu oraz produktom, które powstają dzięki ich pracy.  Uwielbiam muzea dla dzieci i te dla dorosłych, które są dzieciom przyjazne i osobiście nie mogę się doczekać wizyty w tym konkretnie miejscu.  POniższe zdjęcie pochodzi ze strony Apilandii. Więcej informacji i zdjęć znajdziesz TUTAJ. 

Atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas

 

KTO WYPUŚCIŁ SKOWRONKA? nietypowa, przytulna, rodzinna restauracja w Krakowie. Ma niespotykany na południu Polski charakter, bo zajmuje cały dom jednorodzinny i ma „nadmorski” klimat. Można w niej odpoczywać nawet w plażowych koszykach :-). Kącik dla dzieci i liczne udogodnienia dla całych rodzin są tutaj absolutną podstawą. Zajrzyjcie jeśli będziecie w pobliżu, a szczegóły na temat lokalizacji (i nie tylko) znajdziesz  TUTAJ. 

Atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas 2

LIKEKONIK – krakowska kawiarnia, w której dorośli mogą odpocząć, a dzieci w  tym czasie będą się ciekawie bawiły. Zobacz mapę i więcej szczegółów TUTAJ.

Atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas 3 

AKADEMIA MISIA MI – wrocławska, urocza kawiarnia dla rodzin z dziećmi. Miejsce to wypełnione ciepłem i uśmiechem oraz dobrej jakości zabawkami, które angażują małe dzieci do zabawy. Na mapie zobaczysz tę kawiarnię pod TYM linkiem.

Atrakcja dla dzieci - Rodzinny Kompas 5

MUZEUM ŚWIAT ILUZJI – otwarte pod koniec 2018 roku, warszawskie muzeum iluzji. Nie jest duże, ale podobno całkiem sporo w nim atrakcji. Sama jeszcze nie byłam, a póki, co informacje są zdawkowe. Jeśli już byłeś/byłaś koniecznie daj znać. Gdzie się znajduje to muzeum zobaczysz TUTAJ. 

SZUMIŚ CAFE – zupełnie nie wiem, dlaczego tak późno dopisałam na mapę tę warszawską kawiarnię przyjazną dzieciom i rodzicom. Jeśli jej jeszcze nie znasz zobacz TUTAJ. 

Atrakcja dla dzieci - Rodzinny Kompas 6

KAMIENICA ZAGADEK – warszawski pokój zagadek  całości dedykowany dzieciom. Są w nim dwa pokoje ucieczki zupełnie odmiennie wystylizowane. Ciekawa/y? Zobacz opis tego miejsca na MAPIE. 

Atrakcja dla dzieci - Rodzinny Kompas 4

MUZEUM MLEKA – interaktywne, pełne ciekawostek i okazji do zabawy muzeum opowiadające o mleku i wszystkim tym, co z nim związane. Nie spotkasz tu żywych krów, ale wiele się dowiesz o nich, o tym jak się je doiło na przestrzeni lat oraz o tym, jak powstają niektóre produkty mleczne.

Atrakcja dla dzieci - Rodzinny Kompas 6

HEJ? CZYTASZ? ZOSTAW ŚLAD, NIE BĄDŹ TAJNIAKIEM.

„Like” na Facebooku, komentarz poniżej lub na FB oraz wiadomość prywatna – to są Twoje działania, które sprawiają, że chce mi się pisać. Samo zaglądanie w statystyki mi nie starcza :-). Daj znać, że jesteś i zostaw po sobie ślad.

WAŻNE na temat atrakcjid la dzieci na mapie rodzinnego kompasu

I podsumowując tylko dodam, że chciałabym byś pamiętała/pamiętał, że zdjęcia z miejsc zamieszczonych na mapie pochodzą od tych miejsc lub z ich stron internetowych. Ja nie we wszystkich miejscach opisanych na mapie byłam.

Natomiast jeśli szukasz mojej/naszej opinii o poszczególnych miejscach, naszych relacji z wizyt w wybranych miejscach znajdziesz je oczywiście na BLOGU. Zależy mi byśmy mieli kompletną mapę i mogli wybierać miejsca, które odwiedzamy dopasowując je do zainteresowań i wieku naszych dzieci i całych rodzin. Nie widzę sensu w odwiedzaniu na siłę wszystkiego i ciągnia moich dzieci np do 30 sal zabaw :-). Jeśli coś Ci się w tych atrakcjach dla dzieci podoba lub nie to zapraszam też do komentowania pod opisem tego miejsca na mapie. Dzięki temu inni rodzice mogą brać pod uwagę Twoje sugestie. Mam nadzieję, że w tym tygodniu dowiem się znów o kilku ciekawych atrakcjach i je dodam. Jeśli takie znasz to napisz mi koniecznie. Szczerze mówiąc bardzo na to czekam, bo to dzięki czytelnikom odkryłam najwięcej ciekawych miejsc.

 

Znajdź na blogu: