Kamienica Zagadek

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O Kamienicy Zagadek

Kamienica Zagadek to jedno z najnowszych miejsc na mapie atrakcji dla dzieci w Warszawie. Powstało na początku 2018 roku, w samym sercu Środmieścia, w podwórku zabytkowej kamienicy. Dwa ciekawie urządzaone pokoje zagadek przygotowane zostały wyłącznie dla dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia, dzięki czemu są przyjazne małym gościom. Choć nie są duże to urządzone zostały z wielką starannością.

Jeden pokój to Gabinet Sherlocka. To ciekawa opcja dla dzieci z detektywistycznym zacięciem ;-).  W swoim gabinecie znany detektyw zostawił dla graczy list zachęcający do myszkowania i poszukiwania zostawionych wskazówek. A jest w czym szperać. W pokoiku są m.in. maszyna do pisania, stary, zdobiony patefon, kredens pełen albumów, półki z książkami o złoconych grzbietach, mnóstwo obrazów, obrazków, puzderek i pudełeczek, szkatułek, pocztó-wek, map i rycin…  Inspiracją do utworzenia scenariusza dla młodszych dzieci w tym pokoju była m.in. książka o Detektywie Pozytywce. Wszysko więc jest dobrze przemyślane i dostosowane do wieku gości.

Drugie pomieszczenie to Pokój Alicji w Krainie Czarów. Na podłodze znajduje się charakterystyczna czaro-biała szachownica oraz mięciutka trwa. W  tej krainie pełno jest niezwykłych akcesoriów i niestandardowych rozwiązań. Tutaj sejf znajduje się na przykład w książce, zegarek ma podwójną tarczę na kluczyk.  Dzieci ruszają tu na pogoń za białym królikiem i pod okiem karcianych żołnierzy szukają liścików wśród fantazyjnych grzybów i kwiatów. Jedynie duża doza fantazji pomoże  im przedostać się na drugą stronę magicznego lustra :-). Odpowiednio dobrany scenariusz pozwala na dopasowanie zabawy zarówno do tej młodszej i starszej grupy gości.

 Warto wiedzieć

Pokoje Zagadek znajdują się nad Galerią Lirka (na domofonie wciśnij numer 37).

Animatorki wchodzą do pokoju zagadek razem z dziećmi i dopasowują scenariusz zabawy do wieku małych gości. Rodzice, w czasie gdy dzieci się bawią, mogą poczekać w specjalnie na tę okazję przygotowanym kąciku lub mogą też udać się do pobliskiej kawiarni.

Znalezienie parkingu może zająć chwilę, co nie powinno dziwić w samym sercu Warszawy.

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bracka 18
Warszawa mazowieckie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)