Jeszcze do niedawna z niedowierzaniem oglądałam zdjęcia z zagranicznych lunaparków. Od zeszłego roku, kiedy zaczęliśmy wędrówkę po polskich parkach rozrywki  dumnie podnoszę głowę opowiadając o tym, jak fantastyczne miejsca mamy w zasięgu krajowych wycieczek. Poznajcie 15 parków rozrywki, które gorąco polecam do wpisania na listę miejsc „DO ODWIEDZENIA”.

  1. MAGICZNE OGRODY

Magiczne ogrody to cudowny, ogromny park rozrywki, w którym znajdziecie atrakcje dla tych najmłodszych dzieci, starszaków, a nawet dla nastolatków. Planując odwiedziny w tym miejscu trzeba koniecznie zarezerwować cały dzień, bo zwyczajnie z Magicznych Ogrodów nie chce się wychodzić. Tutaj wśród przepięknej, bujnej, kolorowej roślinności znajduje się mnóstwo atrakcji przenoszących w świat baśniowych historii. Wybierzcie się w to miejsce koniecznie jeśli chcecie na przykład zajrzeć do Domu Wróżek, bawić się w Kransoludzkim Ogrodzie, przechadzać się po Kwiatowej Dolinie czy Marchewkowym Polu, wściekać się w Wodnym Świecie albo ślizgać na zjeżdżalniach, bujać na huśtawkach, szaleć na karuzelach… Wśród tych ostatnich Wasze serce może podbić karuzela napędzana…siłą tatusiowych mięśni. Oj nieźle muszą się przy niej Panowie napocić, by dzieci miały frajdę! Mnóstwo jest tutaj placów zabaw, tuneli, możliwości zmoczenia stóp (i nie tylko). A zmęczeni goście mogą odpoczywać na plaży, ławeczkach ustawionych wśród kwiatów i zieleni, czy też w restauracjach.

Poznajcie dokładniejsze dane o Magicznych Ogrodach, zobaczcie filmik prezentujący to miejsce i zaplanujcie je na mapie tegorocznych wycieczek klikając TUTAJ. 

2. Farma Iluzji

Kolejne miejsce, z którego możemy wszyscy być dumni. Centrum rozrywki i edukacji w jednym miejscu. Tutaj może Wam się momentami wydawać, że świat stanął na głowie. Tutaj dosłownie zwali Was z nóg Latająca Chata Tajemnic, a pokój Amesa pozwoli Wam przewyższyć o głowę kogo tylko chcecie. W muzeum iluzji natomiast będziecie otwierać buzie ze zdziwienia. A to tylko część czekających atrakcji. Na Farmie Iluzji odbywają się niezwykłe pokazy iluzji oraz fenomenalne balonowe show. Liczba czekających na energiczne dzieciaki placów zabaw jest absolutnie zaskakująca. Spotkacie tutaj również nieduże zwierzęta. A jeśli ogrom wrażeń Was zmęczy macie możliwość odpoczynku w restauracjach czy przy grillu.

Jeśli chcecie, by Wasze dzieci poznały fascynujący świat iluzji to zdecydowanie powinien być punkt obowiązkowy na wycieczkowej liście. Poznajcie więcej informacji TUTAJ. 

3. ENERGYLANDIA

Może to zabrzmi mało profesjonalnie, ale na początek napiszę: woooooooooooooowwww.  26 hektarów atrakcji dla dzieci i dla dorosłych (a może dla dorosłych i dzieci?) 🙂 Znajdziecie tutaj 4 strefy zabawy: Bajkolandię dla maluchów, oferującą emocje w kontrolowanej dawce Strefę familijną, zdecydowanie podnoszącą poziom adrenaliny Strefę ekstremalną oraz przypominający tropikalną wyspę Water Park. Tego się nie da opisać – to trzeba zobaczyć.

Jeśli chcecie poprzeglądać więcej zdjęć i poznać atrakcje oferowane w każdej ze stref tematycznych zajrzyjcie  TUTAJ. 

4. Jura Park Bałtów

To miejsce genialnie łączące edukację na wysokim poziomie z rozrywką. W Jura Park Bałtów możecie przenieść się do ery dinozaurów zwiedzając Muzeum Jurajskie lub odwiedzając Prehistoryczne Oceanarium. Przechadzając się tutejszym Żydowskim Jarem możecie natknąć się na ślady ogromnych jak i małych dinozaurów. W Gondwanie Wasze dzieci będą mogły bawić się zadaniami, jakie wykonują paleontolodzy. Jeśli po tych atrakcjach zostanie dzieciaczkom energia mogą dać się porwać szaleństwom na placu zabaw. Jeśli natomiast i to ich nie wyczerpie to wiedźmy, czarownice i magia czekają, by wyssać z gości resztki sił, a zostawić samą satysfakcję z wizyty w Sabatówce.

Poznajcie lepiej Jura Park Bałtów TUTAJ. 

5. Zatorland

Zatroland to właściwie 4 różne parki tematyczne i lunapark. Jednym z nich jest Dinozatorland, czyli gęsto zalesiony park, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów – to łącznie przeszło 100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi. Park Mitologii na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. W tutejszym Parku owadów można zobaczyć 16 gigantycznych figur, m.in. mrówki, biedronki, modliszki, larwy motyla. Natomiast w Parku Bajek znajdziecie bohaterów literatury dziecięcej.

Poznajcie szczegóły TUTAJ. 

6. Jura Park Krasiejów

W Krasiejowie możecie wsiąść do Kapsuły Czasu i przemierzając 300 metrowy tunel udać się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Na Waszych oczach narodzi się Ziemia, powstanie atmosfera i pierwsze formy życia. Zajrzycie w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Obejrzycie wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych. Z przewodnikiem możecie udac się tutaj na spacer Ścieżką Czasu by zobaczyć rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Niezwykłe wrażenie robi również tutejszy Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. A dodatkowo emocji dostarczy Wam Prehistoryczne Oceanarium i Park Rozrywki.

Zobaczcie szczegóły o Jura Parku Krasiejów TUTAJ.

7. Jura Park Solec

Tutaj znajdziecie Muzeum ziemi, które posiada jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce, a wśród nich  tysiące atrakcyjnie wyeksponowanych  okazów reprezentujących najciekawszych 500 mln lat życia na ziemi. W Ogrodzie Zimowym  można podziwiać wiele gatunków egzotycznych i reliktowych roślin w tym takich, które zasiedlały środowisko lądowe w czasach panowania dinozaurów. Jakby w tych częściach parku mało było wrażeń na gości czeka również Park Owadów, kino 5D, ogród botaniczny oraz park rozrywki.

Chcecie zobaczyć więcej zdjęć i szczegółów? Wejdzcie TUTAJ. 

8. Zaurolandia

W Zaurolandii spotkać można blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów, których historię poznajemy podczas dwukilometrowego spaceru wzdłuż brzegów jeziora. Znajduje się tutaj Muzeum Paleontologiczne, a w nim wystawa skamieniałości z różnych epok geologicznych. W centrum Zaurolandii poszaleć można na dwuhektarowym placu  zabaw, kolejce elektrycznej, profesjonalnym parku linowym, zjeżdżalniach dmuchanych, quadach, samochodzikach elektrycznych. Dla miłośników wodnych atrakcji przygotowane są łódeczki, kajaki i rowery wodne.

Szczegółów dowiecie się TUTAJ. 

9. Sabat Krajno

Tutaj możecie w kilka godzin odbyć podróż dookoła świata. W tutejszej alei miniatur znajdziecie najsłynniejsze budowle ze wszystkich kontynentów. Można się w Sabacie bawić również w parku linowym oraz przeżyć niezwykłą przygodę w kinie 6D. Kropeczką nad „i” niech będzie tutejszy kolorowy lunapark.

Więcej o Parku miniatur i rozrywki Sabat Krajno przeczytacie TUTAJ. 

10. Legendia

To nowa (otwarta w 2017 roku) odsłona jednego z najstarszych lunaparków w Polsce. Na gości czekają tutaj m.in. electric ring, przejażdżki szalonym samochodem po fabryce zabawek, podniebna zakręcona podróż w balonowej karuzeli, karuzela miłości elektryczne samochodziki, zakręcone, herbaciane filiżankach, cyclodrom, bajkowy samolot i wiele, wiele innych atrakcji. Z pewnością wielkością park ten nie dorównuje pierwszym trzem pozycjom na liście, ale warto przyjechać tutaj i samemu doświadczyć magii miejsca, które zmieniło się na bazie wielu lat doświadczeń funkcjonowania lunaparku.

Przeczytajcie więcej o Legendii TUTAJ. 

11. MIKROKOSMOS

Mikrokosmos to tematyczny park rozrywkowo-edukacyjny. Tutaj możecie z bliska przyjrzeć się wykonanym bardzo starannie, powiększonym modelom owadów, a także bakterii i wirusów. Można się tutaj przechadzać ścieżkami edukacyjnymi, albo podziwiać piękny ogród i podziwiać mieszkające w Mikrokosmosie ptaki. Dzieci oczywiście z pewnością nie wyjdą stąd bez skorzystania z placu zabaw.

12. Dolina skrzatów

Osobiście mam słabośc do skrzacich opowieści, a tutaj podobno pomieszkuje w Ziemiance obrośniętej mchem mieszka Skrzatolog, który zabiera dzieci śladami tych fantastycznych, małych ludzików w sterczących, czerwonych czapkach. Odbywają się tu cudowne zabawy, warsztaty, które wciągają w magiczny świat, pozwalają zaszaleć wyobraźni. To miejsce już jest na naszej liście wycieczek, których sama nie mogę się doczekać.

Zobaczcie więcej szczegółów na temat Doliny Skrzatów wchodząc TUTAJ.

13. Mega Park

To miejsce dla miłośników mocnych wrażeń 😉 Odwiedzając Mega Park przeniesiecie się do Westernowego Miasteczka. Klimat Dzikiego Zachodu zachwyci wszystkie dzieci kochające akcję, tajemniczość, konie. Można tutaj również odwiedzić mini zoo, safari czy jurajską ścieżkę edukacyjną czy poszaleć w lunaparku. Na najmłodszych natomiast czeka natomiast Kraina Bajek, gdzie można spotkać ulubionych bohaterów z bajek.

Poznajcie szczegółowe informacje o Mega Parku TUTAJ. 

14. MAZUROLANDIA

Wizyta w tym parku połączy zabawę z poznawaniem historii regionu mazursko-warmińskiego. Tutaj znajdziecie miniatury najpiękniejszych budowli z tego regionu. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Zorganizowana jest tu  strzelnica militarna z replikami broni historycznej, a także przymierzalnia strojów historycznych z czasów II wojny światowej.  W tym miejscu można zakochać się w historii. W tutejszym grodzisku rycerskim natomiast zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej.

Poznajcie więcej danych na temat Maurolandii TUTAJ. 

15. INWAŁD PARK

Inwałd Park to właściwie nie jedno, a pięć cudownych miejsc. Przyjeżdżając tutaj możecie niemalże odwiedzić Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk przechadzając się po Parku Miniatur.  Jeśli interesują Was dinozaury to sporo czasu spędzicie w Dinoparku. Ci z Was, których interesuje historia mogą zwiedzić gród średniowieczny, a w nim zbrojownię czy salę tortur. Dzieciaczki kochające zwierzęta z chęcią zajrzą do tutejszego Mini Zoo. A już zupełnie wyjątkowy w tym miejscu jest Ogród Jana Pawła II, w którym rośliny zostały posadzone tak, że z lotu ptaka tworzą portret Papieża.

Zobaczcie  więcej zdjęć i poznajcie Inwałd Park klikając TUTAJ. 

Jeśli odwiedziliście któreś z tych miejsc to koniecznie je skomentujcie dając znać, jak z jakością, czystością, obsługą. Wasze wrażenia są ważne i pozwalają na bieżąco monitorować jakość miejsc przyjaznych dzieciom. My nie możemy być w tak wielu miejscach jednocześnie. 

 

Jeśli jesteście zachwyceni liczbą niesamowitych miejsc, które możemy odwiedzić w naszym kraju udostępnijcie to zestawienie. Niech o tych cudownych miejscach dowie się jak najwięcej osób. Jeśli skorzystaliście lub skorzystacie dajcie kciuka w górę – będę miała motywację, by przygotować kolejny artykuł.

PS. Wszystkie wykorzystane w zestawieniu zdjęcia pochodzą ze stron poszczególnych parków lub ich profili na FB.

TUTAJ

znajdziecie jeszcze więcej parków rozrywki i mapę pokazującą  ich lokalizacje. 

 

Znajdź na blogu: