Inwałd Park

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Parku

Inwałd Park to tak właściwie to nie jeden a pięć parków:

Park Miniatur – to niezwykłe miejsce, w którym cały świat jest na wyciągnięcie ręki. Podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdują się tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia można stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Dinolandia – to to szczególne miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza gości na Plażę. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, gra w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic.

Wartownia Inwład –  na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje można cofnąc się w czasie się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Na miejscu można spotkać garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek. Można też zabawić się w stylu średniowiecznym – zagrać w bilarda, kręgle, postrzelać z łuku, zakręcić się na karuzeli z beczułki. W podziemiach nie trzeba sobie odmawiać gry w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy. A na zamku koniecznie trzeba zwiedzić komnatę damy, salę tortur, zbrojownię.

Ogród Jana Pawła II –  położony jst blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej czy też Krakowa – miast, które wyznaczyły drogę życia Papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Pola, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.

Prócz tego w Inwał Parku dostępne są liczne atrakcje wesołomiasteczkowe, w tym dmuchana, gignatyczna zjeżdżalnia, armatki pneumatyczne, autosoocer, dancing fly, dziecięca karuzela, dzika rzeka, Egipt Horror Show, euro bungee, Jaskinia Tajemnic, karuzela Dumbo, kino 5d, kolejka elektryczna, kolejka pirat, koło młyńskie, kule wodne, laser arena, łodeczki, łódź piracka, małpi gaj, prak linowy, mini golf, park ruchomych smoków, liczne place zabaw oraz plaża.

Wiek dzieci

W Parku powinny znaleźć coś dla siebie dzieci w każdym wieku.

WARTO WIEDZIEĆ

Na terenie parku dostępnych jest kilka lokali gastronomicznych. Warto jednak mieć ze sobą napoje i przekąski.

 

Źródło informacji i zdjęć:  http://www.inwaldpark.pl

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wadowicka 167
Inwałd 34-120 małopolskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)