Mega Park

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O Mega Parku

Centrum edukacji i rozrywki powstało w 1997 roku zaczynając od “Rancho” – saloonu, w którym zarówno dawniej jak i dziś specjalnością są smażone ryby. Po kolejnych rozbudowach powstało Zoo, Dziki Zachód czyli Miasteczko Westernowe Kansas oraz Mexico City. Jednak i to nie wystarczyło…park został rozbudowany o Krainę Baśni, Bajek i Legend, Safari oraz Jurajską Ścieżkę Edukacyjną.

Czego możecie się spodziewać wybierając się do Mega Parku?

Miasteczko Westernowe, które od marca do końca października ożywa i jest wspaniałym miejscem dla wszystkich odkrywców spragnionych przygód rodem z Dzikiego Zachodu. W końcu uliczki, przy wejściu do Saloonu mignęła kolorowa, bufiasta sukienka jakiejś dziewczyny… Z boku widać dyliżans, z którego wyprzęgnięto konie… Jest szubienica – na wszelki wypadek, na ścianach domów rozwieszono listy gończe za złoczyńcami. Na ulicach miasteczka spotkać można strzelających kowboi, bandę braci Daltonów, dzikie rumaki. Tutaj zobaczycie największe i przygotowane z niezwykłym rozmachem w Polsce pokazy kowbojskie – Western Show. Można udać się w odwiedziny do Mexico City czy Wioski Indiańskiej, a także wziąć czynny udział w wielu ciekawych konkurencjach, zainspirowanych życiem dzikiego zachodu.

Mini Zoo, które powstało 1997r. Można w nim spotkać kucyka, kozy,  wielbłąda dwugarbnego Wezyra, lamy, strusie afrykańskie i emu. W tutejszym Zoo mieszka też wiele gatunków ptactwa domowego, które czasem niepostrzeżenie opuszcza swoje klatki i z dumą spaceruje po Zoo.

Safari,  w którym zobaczyć można figury dziko żyjących zwierząt w naturalnych rozmiarach. Z bliska można się zapoznać z tygrysem, słoniem czy hipopotamem. Wszystkie zwierzęta w safari są naturalnej wielkości. Przy każdym zwierzaku znajduje się tablica dydaktyczna z jego opisem. Zwiedzanie safari odbywa się z przewodnikiem, a poziom przekazywanej wiedzy dostosowany jest do wieku uczestników.

 

Jurajska Ścieżka Edukacyjna umożliwiająca edukacyjną podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś. Na kolorowej tablicy rozmieszczonej wzdłuż trasy możemy znaleźć informacje dotyczące rozwoju życia w morzach i na lądach przez miliony lat. Największą atrakcję stanowią  rekonstrukcje dinozaurów i innych wymarłych zwierząt w skali 1:1. Parkowi przewodnicy prowadzą przez ponad 500 milionów lat historii Ziemi – przez okres dominacji dinozaurów, aż do pojawienia się człowieka.

 

Kraina Bajek,  w której dzieci spotkają się z bohaterami swoich ulubionych bajek, baśni i legend. Z bliska zobaczą jak wyglądała chatka na kurzej nóżce i jak mieszkały krasnoludki.W tym zaczarowanym świecie przewodnik prowadzi zajęcia w taki sposób, aby dzieci mogły wykazać się własną wiedzą na temat bajkowych postaci. A podczas zwiedzania dzieci  poznają również zupełnie nowe dla nich opowieści.

 

Lunapark, na który składają się urządzenia rekreacyjne. Poza Autodromem, widocznym już z daleka, jest cały plac „Eldorado”, gdzie można pojeździć na mechanicznych konikach (dla małych dzieci), 4 różne duże dmuchańce, basen z pontonami. Tutaj można poszaleć na “Eurobungee”,  zmierzyć się z własnym strachem i ujarzmić “Byka Rodeo” lub sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy “GOLDENER WESTERN”.

Warto wiedzieć

Źródło informacji i zdjęć: www.mega-park.pl

1 review

  1. Super wrażenia!

    Świetne miejsce na spędzenie rodzinnego wyjazdu. Noclegi, jezioro, las i Mega Park w jednym miejscu. Dobra kuchnia i fajne pokazy. Polecamy!

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *