Wybierając się na kawę do Smart Kids Planet zajrzałam przy okazji na Wiślany Plac Zabaw, bo od dawna wiedziałam, że on istnieje, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze. Pisząc dla Was tekst o Naturalnych placach zabawi i nieplacach zabaw przypomniałam sobie o nim i o mojej chęci odwiedzenia go wiosną z dziećmi. Skoro więc byłam blisko to zrobiłam kilka zdjęć, by pokazać Ci to miejsce, choć warunki pogodowe były mało sprzyjające (lekki deszcz).

Wiślany plac zabaw w Warszawie

Nie będę pisała wiele. Wszystko widać na zdjęciach. Na placu zabaw królują elementy z naturalnych materiałów, a sercem tego miejsca w sezonie jest z całą pewnością wodny plac zabaw. I choć całość wcale nie jest ogromna to w połączeniu z plażą daje możliwość spędzenia naprawdę miłego przedpołudnia lub popołudnia (zwłaszcza, gdy dookoła się zazieleni).

EDIT: Dostałam sygnały, że choć wodny plac zabaw rzeczywiście interesuje dzieci to w zeszłym sezonie nie był czynny 🙁 I zasmuciły mnie też doniesienia o tym, że na placu zabaw jest mnóstwo szkieł. Proszę więc Was o zwrócenie na to uwagi w razie czego. Gdy ja byłam nie widziałam tego problemu, ale to nie ten moment w roku. Planuję wrócić i osobiście zweryfikować, jak będzie w tym roku, ale proszę też Was o sygnały i dziękuję za te, które już do mnie spływają.

 

Zdecydowanym plusem tego miejsca są stare drzewa, które dają w wybranych fragmentach placu przyjemny cień (o czym zbyt często się zapomina projektując i budując takie miejsca). Na szczęście są takie pracownie, które wiedzą, że cień i drzewa są ważne :-).

Gdzie znajdziesz Wiślany Plac Zabaw?

Adres to: Wybrzeże Szczecińskie 1, 03-714 Warszawa .

Przy okazji możesz z dzieckiem wstąpić PGE Narodowy do Smart Kids Planet, do Galerii Iluzji 3D lub na Wystawę budowli z klocków LEGO, jeśli ta jeszcze będzie dostępna, gdy się tam wybierzecie.

 

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again