Wiślany Plac Zabaw w Warszawie

Wybierając się na kawę do Smart Kids Planet zajrzałam przy okazji na Wiślany Plac Zabaw, bo od dawna wiedziałam, że on istnieje, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze. Pisząc dla Was tekst o Naturalnych placach zabawi i nieplacach zabaw przypomniałam sobie o nim i o mojej chęci odwiedzenia go wiosną z dziećmi. Skoro […]

Wybierając się na kawę do Smart Kids Planet zajrzałam przy okazji na Wiślany Plac Zabaw, bo od dawna wiedziałam, że on istnieje, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze. Pisząc dla Was tekst o Naturalnych placach zabawi i nieplacach zabaw przypomniałam sobie o nim i o mojej chęci odwiedzenia go wiosną z dziećmi. Skoro więc byłam blisko to zrobiłam kilka zdjęć, by pokazać Ci to miejsce, choć warunki pogodowe były mało sprzyjające (lekki deszcz).

Wiślany plac zabaw w Warszawie

Nie będę pisała wiele. Wszystko widać na zdjęciach. Na placu zabaw królują elementy z naturalnych materiałów, a sercem tego miejsca w sezonie jest z całą pewnością wodny plac zabaw. I choć całość wcale nie jest ogromna to w połączeniu z plażą daje możliwość spędzenia naprawdę miłego przedpołudnia lub popołudnia (zwłaszcza, gdy dookoła się zazieleni).

EDIT: Dostałam sygnały, że choć wodny plac zabaw rzeczywiście interesuje dzieci to w zeszłym sezonie nie był czynny 🙁 I zasmuciły mnie też doniesienia o tym, że na placu zabaw jest mnóstwo szkieł. Proszę więc Was o zwrócenie na to uwagi w razie czego. Gdy ja byłam nie widziałam tego problemu, ale to nie ten moment w roku. Planuję wrócić i osobiście zweryfikować, jak będzie w tym roku, ale proszę też Was o sygnały i dziękuję za te, które już do mnie spływają.

 

Zdecydowanym plusem tego miejsca są stare drzewa, które dają w wybranych fragmentach placu przyjemny cień (o czym zbyt często się zapomina projektując i budując takie miejsca). Na szczęście są takie pracownie, które wiedzą, że cień i drzewa są ważne :-).

Gdzie znajdziesz Wiślany Plac Zabaw?

Adres to: Wybrzeże Szczecińskie 1, 03-714 Warszawa .

Przy okazji możesz z dzieckiem wstąpić PGE Narodowy do Smart Kids Planet, do Galerii Iluzji 3D lub na Wystawę budowli z klocków LEGO, jeśli ta jeszcze będzie dostępna, gdy się tam wybierzecie.

 

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu:

Instagram

Invalid username or token.