Wystawy dla dzieci w Galerii Północnej – Wystawa gigantów oraz Wystawa wirusów i bakterii

W Galerii Północnej (w Warszawie) regularnie organizowane są wydarzenia dla dzieci, czy rodzin z dziećmi. Nie są duże, ale zazwyczaj są ciekawe i kolorowe. Dostałam od Asi Zagórskiej informacje o trwających właśnie wystawach i pomyślałam, że to fajnie, że mogę Ci je pokazać.

Wystawa wirusów i bakterii w Galerii Północnej

“Wystawa wirusów i bakterii jest bezpłatna i znajduje się niedaleko sklepu Reserved. Możemy ją oglądać codziennie w godzinach od 10:00-22:00, jak również w niedziele niehandlowe w godzinach 10:00-21:00.

Wystawa przedstawia ekspozycję modeli znanych baterii oraz wirusów w skali makro. Dzięki temu mamy możliwość obejrzenia jak zbudowane są poszczególne komórki bez użycia mikroskopu. Każda z bakterii oraz wirusów opatrzona jest dokładną informacją, więc odwiedzając galerię mamy możliwość wzbogacenia naszej wiedzy.

Wystawa jest niewielkich rozmiarów, jednakże jest przedstawiona w ciekawy sposób. Na pewno uwagę małego odbiorcy przykuwają kolory i ciężko powstrzymać małe rączki od nie dotykania ekspozycji.

Myślę, że jeśli będziecie akurat w Galerii Północnej to warto skierować swoje kroki na powyższą ekspozycję. Ekspozycja będzie dostępna od 01.02.2020 aż do 31.03.2020 roku.”

Wystawa gigantów

“Wystawa przedstawia zwierzęta bezkręgowe m.in. karaczany, straszyki czy skorpiony pozwalając z bliska przyjrzeć się najdrobniejszym szczegółom. Możemy tu zobaczyć m.in. nogę muchy, oko i skrzydło owada czy komórki nabłonka policzkowego. Na wystawie znajduje się specjalnie stanowisko z mikroskopami za pomocą których samodzielnie można oglądać przygotowane próbówki. Galeria Gigantów posiada również jeden precyzyjny mikroskop cyfrowy trójokularowy, który wyświetla obraz na ekranie LED.

Wystawa złożona jest z dwóch pomieszczeń. W pierwszym pomieszczeniu możemy podziwiać okazy bezkręgowe zwierząt. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowane są specjalne podesty, które umożliwiają z bliska przyjrzenie się schowanym za szkłem bezkręgowcom. W drugim pomieszczeniu możemy podziwiać specjalne hologramy wybranych gatunków zwierząt bezkręgowych m.in. skropiona, czy ślimaka afrykańskiego. Okazy są zaprezentowane w dużym powiększeniu więc nawet na najmniejszych odbiorcach robią bardzo duże wrażenie. Mój dwuletni synek był zafascynowany drugim pomieszczeniem.

Osobiście wystawę rekomenduję dla dzieci od 5 lat, które już są w stanie podziwiać przez mikroskop małe zwierzątka, jak również są w stanie swobodnie przyglądać się okazom występującym za szkłem. Na wystawie jest bardzo ciepło więc warto zostawić wierzchnią odzież na specjalnie przygotowanym wieszaku przy wyjściu na wystawę. Bilet można zakupić bezpośrednio na wystawie.

Dodatkowo ważna informacja –  istnieje możliwość płacenia za bilet kartą płatniczą. Wystawa zlokalizowana jest na pierwszym piętrze Galerii Północnej obok sklepu CCC. Dzieci do 100cm wchodzą bezpłatnie. Dorośli płacą za bilet 10zł, zaś ulgowy bilet to koszt 8zł.”

Zdjęcia oraz opisy wystaw przygotowała Joanna Zagórska – Ambasadora Rodzinnego Kompasu.

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again