Makieta Borówiec

Za każdym razem, gdy dostaję od Was relację z wizyty w jakimś ciekawym miejscu ciesze się przeogromnie. Po pierwsze dlatego, że to jest kierunek, który widzę dla wartościowej mapy atrakcji dla dzieci w Polsce -wymiana informacji między rodzicami. Po drugie, dlatego, że ja mam od kogo czerpać inspiracje na wycieczki :-). Dzisiaj do herbaty polecam […]

Za każdym razem, gdy dostaję od Was relację z wizyty w jakimś ciekawym miejscu ciesze się przeogromnie. Po pierwsze dlatego, że to jest kierunek, który widzę dla wartościowej mapy atrakcji dla dzieci w Polsce -wymiana informacji między rodzicami. Po drugie, dlatego, że ja mam od kogo czerpać inspiracje na wycieczki :-). Dzisiaj do herbaty polecam relację Dagmary z wizyty w Borówcu.

MAKIETA BORÓWIEC

“Makieta w Borówcu to raj dla pasjonatów – dorosłych jak i dzieci. Gościliśmy tutaj już drugi raz, na prośbę synów. Dzieci uwielbiają to miejsce. Zwykle spędzamy tu ok 3 h. Dzieci chcą wszystko dokładnie obejrzeć – a od nas, rodziców, dodatkowo dostają zadania, by umilić im czas i przedłużyć przyjemność.

Makieta Borówiec pierwotnie powstała jako wytwór pasjonaty, skrupulatnie konstruowany od 2007 roku. Makieta powstawała z gotowych modeli kupowanych za granicą oraz wytrwałą i cierpliwą pracą własną. Dowiedzieliśmy się, iż stworzenie drzewka w makiecie od podstaw to ok 2 godzin pracy ręcznej. Zbudowanie ok. metra kwadratowego makiety to ponad miesiąc pracy.

Wewnątrz budynku – na makiecie – dzień panuje ok 15-20 minut, a później na 5 minut króluje noc.

Makieta jest pięknie oświetlona, zadbano o wszystkie szczegóły. Znajdziemy tu i stację kolejową i lotnisko, i statki, i wiejską sielankę, i piknik w górach. Scenerii jest mnóstwo. Makieta zaskakuje niesamowitym wykonaniem, wręcz z chirurgiczną precyzją. Oddaje życie w mieście, folklor wsi, czas wolny i po prostu życie człowieka. Jedyny minus tego miejsca to niski strop – osoby wysokie muszą uważać 🙂

Dla odwiedzających w przyszłości mam informację, że makieta jest wciąż dobudowywana, właśnie powstają polskie elementy i typowo polski kawałek makiety. Dzięki nowoczesnej technologi właściciele nie polegają już tylko na kupnie elementów czy ich ręcznemu wytwarzaniu, ale na wydrukach 3D, które potem sami składają co znacznie przyspiesza pracę. Uwaga! Na terenie makiety funkcjonuje sklep modelarski. Można się zaopatrzyć w drobiazgi i być może zacząć coś swojego:)

Makieta oferuje wyłącznie samodzielne zwiedzanie, zatem my dla swoich dzieci przygotowaliśmy pytania na które dzieci szukały odpowiedzi. Może i Państwu pomogą:) Gdzie znajduje się Titanic? Jaki kod trzeba zgadnąć by odkryć złoty pociąg? Gdzie jest pożar? Co się tam dzieje? Prześledź z dzieckiem trasę jednego, wybranego pociągu. Prześledź z dzieckiem wszystkie dodatków przyciski akcji? Czy zauważycie zmianę? Co konkretnie się dzieje? Policzcie liczbę interwencji straży pożarnej. Wyszukaj wszystkie polskie marki na makiecie. Znajdź rodzinę niedźwiedzi. Znajdź Państwa młodych. Jaka impreza odbywa się w kopalni? Znajdź smoka. Policz kościoły i katedry. Zadanie dla dorosłych: kto jeździ konno w lesie, i jak jest ubrany?:) Makiety są powyżej wzrostu przedszkolaków. Gospodarze mają przygotowane podstawki, na których dzieci mogą zobaczyć co się dzieje w środku.”

Relację oraz zdjęcia przygotowała Dagmara Tunicka – Krakówka.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu:

Instagram

Invalid username or token.