Asia Zagórska wybrała się na Wystawę Budowli z Klocków Lego – zapraszam do przeczytania Jej wspomnień i wrażeń. Myślę. że dzięki nim łatwiej będzie zadecydować, czy naszemu dziecku by się tam spodobało.

„Każdy z nas ma czasami ochotę przenieść się do świata swojego dzieciństwa. Przyznaję, że taką okazję ponownie stworzył  nam w tym roku Stadion Narodowy, który zaprasza na Międzynarodową Wystawę Budowli z klocków Lego. Tegoroczna wystawa zajmuje aż 3 000 metrów kwadratowych i zawiera aż 120 premierowych i nowoczesnych konstrukcji, których nie mieliśmy okazji obejrzeć na poprzednich edycjach wydarzenia. Całość wcześniej prezentowana była w Budapeszcie, Zagrzebiu, Bratysławie, Pradze i Maladze więc zapraszam na relację z naszej wizyty i tym samym zachęcam do sprawdzenia, czy spodoba się Twojemu dziecku. 

IMPONUJĄCE BUDOWLE Z SETEK TYSIĘCY KLOCKÓW

Na wystawie ogromne wrażenie robią gigantyczne, wielometrowe budowle wykonywane z setek tysięcy klocków. Nawet trudno sobie wyobrazić ogrom pracy potrzebnej do ich stworzenia. Na nas, w czasie wizyty,  największe wrażenia zrobiły wieże World Trade Center oraz  Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą. Cała konstrukcja ma aż 5 metrów długości i podobno została zbudowana z 500 000 klocków. Nic więc dziwnego, że by dotrzeć na wystawę do Polski z USA wymagała specjalnego transportu (dotarła samolotem). Ciekawa okazała się dla mnie też Galeria Siedmiu Cudów Świata, gdzie mieliśmy okazję przyjrzenia się z bliska Wielkiemu Murowi Chińskiemu, Posągowi Chrystusa z Rio de Janeiro , zobaczenia Piramidy Cheopsa czy Posągu Zeusa.

 

STREFA LUDZKICH ZMYSŁÓW

W strefie zmysłów człowieka widzieliśmy, jak zbudowane jest ludzkie ucho oraz oko. Tematyka ta była zdecydowanie nieciekawa dla naszego małego brzdąca. Jednakże myślę, że fajnie, że wystawy tematyczne dążą do tego, aby dzieci miały możliwość edukacji poprzez zwiedzanie.

STREFA INTERAKTYWNYCH MAKIET

Na moim Synu największe wrażenie zrobiła wioska Świętego Mikołaja z ruchomą taśmą prezentów w fabryce oraz jeżdżącym po śnieżnej krainie pociągiem. Być może wynikało to z faktu, że zwiedzaliśmy wystawę w okresie okołoświątecznym :-).  Choć duże wrażenie zrobiła na nas także makieta parku rozrywki, która przedstawia rollercoaster ciągnący wagoniki na wysokość 15 metrów. Trasa rollercoastera jest pełna zakrętów i wzniesień, co zachwyca na wystawie zwłaszcza małych zwiedzających.

GWIAZDY  W SKALI 1:1

Na wystawę przygotowano również figury znanych postaci z wielkiego świata w naturalnych rozmiarach. Wśród nich stoją m.in. legendy muzyki np. Elvis Presley czy Grzegorz Markowski. Zaraz obok można przejść Roberta i Ani Lewandowskich zbudowanych z tysięcy klocków. Niestety, ze względu na wielkość konstrukcji, mój maluszek bał się tej części ekspozycji, więc tak naprawdę można przyznać, że przeszliśmy obok figur bardzo szybko.

BOHATEROWIE Z BAJEK

Dużą uwagę dzieci przykuwały natomiast figurki bohaterów z bajek. Dzieci na wystawie odnajdują m.in. bohaterów ze stosunkowo nowych i popularnych produkcji jak: Toy Story, Auta, Minionki, ale też z bajek znanych sprzed lat, jak Flinstonowie, Krecik, Smurfy, Żółwie Ninja. W tej strefie nie zapomniano też o nieco starszych odbiorcach i przygotowano „spotkanie” z klockowym Harrym Potterem i jego przyjaciółmi.

STREFA KULINARNA

Dla łasuch na pewno imponujące będą budowle z klocków lego, które przypominają serwowane posiłki bez problemu znajdziemy tutaj tort z klocków. Znajdziemy tutaj również imponującą mozaikę z klocków lego, która ukazuje celtycką dziewczynę. Mozaika została wykonana z 60 000 klocków i co najważniejsze zajmuje 15 metrów. Na wystawie nie mogło zabraknąć oczywiście bliźniaczych wież world trade center o wysokości 7 metrów zbudowane z 260 000 klocków.

STREFA ZABAW – FUN PARK

Kiedy zainspirujemy się pięknymi budowlami z klocków lego i będziemy mieli ochotę sami odtworzyć niektóre konstrukcje w mniejszym formacie na pewno z chęcią spędzimy czas w strefie zabawy Fun Parku. Fun Park to 500 metrów kwadratowych powierzchni dla małych i dużych konstruktorów klocków Lego. Nie zabraknie tutaj na pewno strefy Duplo, gdzie najmłodsi konstruktorzy mogą już samodzielnie budować modele – duży plus za to, że w strefie fun park jest dużo nowości sklepowych dla maluszków, dzięki czemu najpierw można przetestować na miejscu niektóre zestawy zanim zdecydujemy się na ich zakup. Dodatkowo na ścianach są specjalne maty klockowe, które pozwalają na tworzenie pięknych napisów i malowanek ściennych za pomocą klocków. Dodatkowo jest strefa umożliwiająca grę na konsolach w najnowsze gry. Szczerze przyznam, że miałam duży problem, aby namówić mojego malucha na wyjście ze strefy budowania klockami nie obyło się bez łez. Można powiedzieć, że dwa razy więcej czasu spędziliśmy w strefie Fun Parku niż na wystawie.

 

 

Nasze odczucia odnośnie wystawy. Budowle na pewno robią ogromne wrażenie zarówno na małych jak i dużych miłośnikach klocków Lego. Duży plus, że wreszcie ktoś pomyślał o małych odbiorcach i gabloty są tak zamieszczone, że nawet dwuletnie dziecko spokojnie dosięgnie samo do przycisków i jest w stanie zobaczyć każdą z konstrukcji. Minus na pewno za to, że niestety często ekspozycje szczególnie te dotykowe ulegają popsuciu i niestety obsługa reaguje z dużym opóźnieniem, aby naprawić niedziałające elementy.

INFORMACJE PRAKTYCZNO-LOGISTYCZNE

Wystawa znajduje się na Stadionie Narodowym więc jej plusem są możliwości łatwego dojazdu komunikacją miejską. Dojazd samochodem związany jest z koniecznością opłacenia parkingu (którego koszt zaczyna się od 10 pln w zależności od miejsca, w którym chcemy zostawić auto). Będąc pod Stadionem Narodowym najlepiej jest kierować się do bramy nr 1 zlokalizowanej przy ulicy Zielenieckiej, choć można również wjechać autem bramami numer 6 i 11. Wystawa znajduje się w Galerii na poziomie -1 (to samo piętro, na którym znajduje się sala Smart Kids Planet). 

Bilety można (i warto) kupić przez internet, by uniknąć kolejek (które są duże zwłaszcza w weekendy). Należy jednak zabrać ze sobą wydrukowany bilet lub mieć możliwość zeskanowania kodu z telefonu podczas przechodzenia przez bramkę. Nie ukrywam, że nasz bilet wydrukowany był w nieco pomniejszonej skali i mieliśmy problem z przejściem (na szczęście uratował nas powiększony na telefonie kod).

Na wystawę można wejść z wózkiem, choć nie ukrywam, że jeśli ktoś ma taką możliwość lepiej go nie zabierać lub zostawić w aucie. Wózek tak naprawdę utrudnia dzieciom dostęp do eksponatów, a w strefie zabawy nie ma go gdzie postawić.

PODSUMOWUJĄC

Nam wystawa bardzo się podobała. Choć nie każda strefa zainteresowała naszego malucha to wiele eksponatów go zachwyciło i  dobrze bawił się on w strefie zabawy więc polecamy.”

Relację i zdjęcia przygotowała Joanna Zagórska – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów logistycznych zajrzyj do wpisu o wystawie na mapie: WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO. Tam znajdziesz adres, telefon, wskazówki dotyczące parkingu i inne warte poznania informacje.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Jeśli szukasz innych atrakcji dla dzieci w Warszawie to popatrz na MAPĘ RODZINNEGO KOMPASU.

JEŹDZISZ Z DZIECKIEM SAMOCHODEM?

Poznaj Grę BINGO, która zamienia podróż w zabawę.

Gry podróżne dla dzieci - Rodzinne BINGO - Rodzinny Kompas

 

Znajdź na blogu: