Kiedy w Warszawie pojawia się jakieś nowe wydarzenie i przedstawione publice zostaną piękne, zapowiadające zdjęcia to wieść niesie się nieziemsko dobrze. Tak teraz mamy, że piękne fotki przemawiają do nas językiem, który nie potrzebuje 10 minut na przeczytanie tekstu. Wystarczy kilka sekund, przescrollowanie zdjęć i już jesteśmy kupieni. Mnie tak kupił Chiński Festiwal Światła. Rozpoczął się w ten weekend w stolicy i już dostajemy wieści od pierwszych odwiedzających. Miała się tam też wybrać Asia Zagórska – ambasadorka Rodzinnego Kompasu, ale choroba Synka pokrzyżowała jej plany. Miała już bilety więc oddała je Teściom, by skorzystali z atrakcji. Od Nich są poniższe zdjęcia, za które bardzo dziękuję 🙂 Tylko pamiętaj – poniższe to napływające do Rodzinnego Kompasu wieści, nie moje lub ambasadorek opinie.

WIEŚCI OD ODWIEDZAJĄCYCH

Festiwal wystartował i pojawiają się skrajne opinie. Jedni piszą, że dzieci zachwycone inni, że atrakcja zawiodła i spodziewali się więcej (zwłaszcza uwzględniając cenę biletu i hasła nawiązujące do kultury chińskiej). Jedni i drudzy jednak wychodzą z pięknymi fotkami, które mogą tworzyć złudzenie idealnej atrakcji. Na chwilę obecną jednak chyba nie jest ona pozbawiona też wad.

Asia Zagórska, która obdarowała Teściów biletami i zebrała opinie od Nich i od swoich znajomych, którzy dotarli na miejsce i napisała:

„Wystawa złożona jest z 38 konstrukcji stalowych, które zostały pokryte kolorowymi tkaninami.
Konstrukcje podświetlone są lampeczkami ledowymi i kolorowymi neonami. Są tak
zaprojektowane, że mają wzbudzać podziw poprzez swoją wielkość, kolorystykę oraz kształt. Dużo
figur nawiązuje do chińskiej kultury, więc na pewno będzie tutaj dużo motywów kwiatowych,
zwierzęcych – w tym smoków. Nie zabraknie też prześlicznych pand w różnych ujęciach oraz
lampionów.

Całe wydarzenie dostępne jest na Fortach Bema. By na nie dotrzeć zajeżdżamy od ulicy Waldorffa 34. Niestety musimy liczyć się z tym, że organizator wydarzenia nie przewidział parkingu. Jeśli chcemy zaparkować samochód to na sąsiednich przyległych do fortu ulicach i tutaj zwracajmy uwagę na znaki. W dniu dzisiejszym policja kontrolowała samochody, który były źle zaparkowane. Warto na to zwrócić uwagę, aby nie skończyć roku z niemiłą niespodzianką.
Wydarzenie będzie obecne na fortach do 16.02.2020 roku. Pierwsi odwiedzający mówią, że pierwszego dnia nie udało się organizatorom uruchomić strefy gastronomicznej, czyli wielkiego namiotu, w którym można byłoby się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Jednakże organizator szybko nadrobił braki, gdyż w niedziele strefa gastronomiczna, w której można napić się ciepłej herbaty coś zjeść została już otworzona.

Warto być świadomym, że na festiwalu jest dużo stoisk ze świetlnymi gadżetami dla dzieci m.in. piękne włączane baloniki, więc przygotujcie monety dla swoich pociech…  Dodatkowo pamiętajcie, wybierając się na wydarzenie, by się ciepło ubrać.
Wrażenia z ekspozycji są bardzo pozytywne wśród mam małych dzieci, które są zachwycone figurkami świetlnymi.

Na festiwalu o pełnych godzinach mają być wyświetlane pokazy/projekcie, które na moment odwiedzin Teściów i znajomych zawiodły. Myślę też, że jeszcze większy urok to miejsce będzie miało, gdy spadnie pierwszy śnieg. Śledźcie uważnie stronę, bo już niedługo dokładniejsza relacja z Chińskiego Festiwalu Światła.”

Warto też, zastanawiając się nad kupnem biletu, pamiętać i być świadomym, że nie wszystkie instalacje świetlne są związane z kulturą chińską. Wiele jest tutaj akcentów dziecięcych i świątecznych.

PODSUMOWUJĄC

Osobiście poczekam jeszcze trochę z odwiedzinami, aż na festiwalu dopracują to, czego człowiek się spodziewa :-). No i poczekam aż spadnie śnieg – bo uwielbiam światełka w białym otoczeniu.

Część relacji oraz zdjęcia przesłała Joanna Zagórska – ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

Z INNEJ BECZKI – przedświątecznie

Wiele osób myśli już o Świętach. Jeśli szukasz fajnych prezentów zajrzyj do mojego sklepu i zobacz MAPKI-ZDRAPKI, na których można zaznaczać odwiedzone zakątki świata. Zobacz też inne propozycje dla dzieci poniżej).

 

Poznaj też listę NIEZWYKŁYCH KSIĄŻECZEK, które sprawdzą się, gdy szukasz drobiazgu.

Przejrzyj JEDNOOSOBOWE GRY DLA DZIECI, które nadają się zabawy w domu i w podróży.

Odkryj ODTWARZACZ MUZYKI I AUDIOBOOKÓW, który możesz kupić nawet dla niemowlaka.

Zobacz APARAT-ZABAWKĘ, który u nas sprawdza się od kilku lat i właśnie kupujemy drugi (dla drugiego dziecka).

Poznaj też suchościeralne PLANERY dla całych rodzin, które mogą być fajną i niedrogą opcją na prezent dla całej rodziny, z którą spotkasz się na Święta.

Znajdź na blogu: