Niezwykłe książeczki – pomysły na drobne prezenty dla przedszkolaka (do 40 pln)

Nie lubię dawania dzieciom słodyczy na Mikołajki czy na Święta. Zwłaszcza, że wątpliwej jakości czekoladopodobne mikołaje zalewają rynek. To powinno być zabronione. No, ale nie o tym ta strona. Jeśli szukasz drobnych prezentów dla dzieci, bo przecież w grudniu nie jeździ się do dzieci z pustymi rękoma, mam dla Ciebie kilka propozycji. To są książeczki, ale nie tylko do czytania – również do zabawy, zdrapywania, malowania, naklejania. Nadają się, by zabierać je w podróże (my na wakacje zawsze zabieramy zestaw tego typu). Są dla nas kołem ratunkowym, gdy stoimy w korku, gdy długo pada deszcz, gdy dzieci wstaną wcześniej niż my i chcemy je czymś zająć. Może coś Ci się spodoba na drobny upominek dla bliskiego Ci malucha.

KOLOROWANKI ZDRAPYWANKI

U nas hit nad hity – uwielbia je trzylatek i sześciolatka. Kiedy ich używają przypomina mi się, jak w dzieciństwie sama je robiłam. Świecowymi kredkami malowałam całą kartkę, potem na to nakładałam czarny atrament (albo farbę), czekałam aż wyschnie, a potem drapałam. Robiłam nawet takie wersje w domu z dzieciaczkami. Nie da się jednak ukryć, że te kupne mają o wiele bardziej nasycone kolory pod warstwą do zdrapania, co bardzo cieszy dzieci. Zakochały się w zdrapywaniu, gdy dostały MAPKĘ ZDRAPKĘ. Chcą ją zdrapywać cały czas, ale im nie pozwalam, bo mają na niej zaznaczać miejsca, które odwiedzili. Te zdrapywanki zaspokoiły ich potrzebę zdrapywania 🙂  Znajdziesz je w wielu wersjach. Ciekawa jest np. ta linia Kolorowanki zdrapywanki magic. Jeśli chcesz jeszcze taniej to ja w KIKu kupiłam chyba za 9 pln taki notesik z czarnymi karteczkami (z tym, że z mało ciekawą okładką). Te wyżej są “na wypasie”. Można je podarować każdemu dziecku, które już pewnie trzyma kredkę (bo zdrapuje się najlepiej dołączonymi rysikami).

 

MAGICZNA KOLOROWANKA 3D

Pierwszy raz taką przyniósł mój mąż – była to jakaś reklama francuskiej piekarni. Dziecko pokolorowało obrazek i mogło go “ożywić” w aplikacji w telefonie. Tak się spodobało, że zamówiliśmy w zeszłym roku od Mikołaja całą książeczkę. Córka cieszyła się bardzo. Są trzy warianty: Zwierzęta morskie, Dinozaury i Ptaki. My mieliśmy tą ostatnią. Znajdziesz je tutaj: KOLOROWANKI 3D.

TOP MODEL – Zeszyty z naklejkami

Moja Córka jest w nich zakochana. Zeszytów jest wiele: można ubierać dziewczynki, ale też psy, czy koty. Te książeczki różnią się od tych tanich, z supermarketów tym, że naklejek jest dużo i są naprawdę ładne. Ja zazwyczaj kupowałam je w sklepie stacjonarnym, który u nas ma ogromny wybór (ale za wyższą cenę). W internecie znalazłam kilka książeczek TOP MODEL Z NAKLEJKAMI. Córcia bardzo lubi też książeczki z seri Fantasy Model. 

KOLOROWANKI WODNE

Najlepsza opcja dla najmłodszych. Moja Córcia i Syn bawili się takimi od kiedy potrafili pewnie siedzieć. Najpierw dawałam im odrobinę wody w nakrętce od słoika. Maczali paluszki i kolorowali, potem wprowadzałam pędzelki (które naciskali tak mocno, że aż niszczyli, ale zabawa była super). Do tej pory mój prawie czterolatek jeszcze lubi po takie sięgać. Tutaj na szczęście jest mnóstwo tematycznych kolorowanek o różnej tematyce. Zobacz KOLOROWANKI WODNE.

PACHNĄCE OPOWIEŚCI

To książeczki, które się czyta oraz… wącha. Zaskakujące nawet dla dorosłych. My mamy tę o wilku, który miał problem z nieświeżym oddechem. Nie opowiem Wam historii, ale potwierdzę, że dzieci lubią ją i wąchać i czytać 🙂 W serii jest kilka tytułów więc można dobrać temat do zainteresowań dziecka. PACHNĄCE OPOWIEŚCI. Powinny ucieszyć zarówno dwulatka, jak i  pięciolatka.

MIASTO ZAGUBIONYCH RZECZY

Książeczki obrazkowe podbijają serca dzieci od lat. Nie polecam już nawet Ulicy Czereśniowej, Roku w lesie itp, bo podejrzewam, że wszystkie dzieci już mają je w domach. Jeśli nie to oczywiście poznaj te książki koniecznie. Natomiast Miasto zagubionych rzeczy chyba jeszcze nie jest w każdej biblioteczce? Dzieci uwielbiają szukać na obrazkach tego, co im się zleci do wyszukania.

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI

Książka, z którą uczymy się spokoju, wyciszenia, obserwacji swojego ciała i otoczenia. Przez chwilę stajemy się żabką, która, gdy coś się dzieje nieruchomieje, oddycha i obserwuje wszystko dookoła. Do książki dołączona jest płyta CD, która wprowadza dziecko w świat medytacji. Bardzo wartościowa pozycja, doskonała do pracy z emocjami. Nie wiem, czy Twoje dziecko od razu ją pokocha, ale z pewnością warto ją mieć i ćwiczyć. Nadaje się dla dzieci od 5 roku życia.

SZUKASZ INNEGO POMYSŁU NA PREZENT DLA DZIECKA?

Jeśli szukasz czegoś innego to zerknij też na gry jednoosobowe dla dzieci, które polecałam ostatnio. Są zachwycające dla dzieci i przy okazji zapewniają rodzicom czas na relaks. A tak całkiem serio to są wspaniałe, rozwijające i często tanie gry, którymi można się bawić w domu, ale tez w podróży. Wiele z nich można zabrać do samolotu, samochodu, a nawet do lekarza, by robić coś ciekawego w kolejce.  Na liście znajdzie się coś dla dwulatka, przedszkolaka, ucznia i nastolatka.

Jakiś czas temu polecałam też cudowną grającą zabawkę, która jest magnetofonem i odtwarzaczem audiobooków oraz lampeczką nocną. Są wersje dla dzieci 0+ U nas ten króliczek sprawdził się doskonale i jeszcze długo będziemy go używać (a mamy go od kilku lat).

Jeśli szukasz większego prezentu, który nie będzie się kurzył po tygodniu na dnie kosza z zabawkami to polecam też aparat fotograficzny dla małego dziecka, który jest zabawką, ale naprawdę robi zdjęcia i nagrywa filmy. Z nami jest od 3 lat i właśnie kupujemy drugi dla Syna (pierwszy ma Córka i na okrągło się o niego sprzeczają).

 

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again