Pomysł na prezent dla przedszkolaka – zabawka dla kilkulatka na długie lata

Lubię takie prezenty, które otrzymują dzieci zostają z nami na lata: zachwycają w pierwszej chwili, cieszą po roku i dają satysfakcję po dwóch latach. Lubię, gdy dzieci używają ich w domu, ale też w czasie wizyt u dziadków i na wakacjach. Wtedy wiem, że były rzeczywiście trafione. To dla mnie szczególnie ważne, bo w grudniu mój Syn ma urodziny. Gdy dostaje zabawki od wszystkich bliskich dwa razy w jednym miesiącu to zwyczajnie część z nich używana jest przez 10 minut (a niektóre zdarzało się, że nie cieszyły go nawet tyle czasu, bo zajmował się 1-2 najfajniejszymi jego zdaniem podarunkami). Kilka dni temu opowiadałam Ci, dlaczego kupiliśmy Córce i zamierzamy kupić Synowi aparat fotograficzny dla małych dzieci (taki pancerny, prosty w obsłudze i do tego w cenie zabawki, a nie prawdziwego aparatu, o czym możesz przeczytać w tym artykule: POMYSŁ NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKA). Dzisiaj mam dla Ciebie pomysł na kolejny prezent, który niby jest zabawką, a jednak nie do końca. Z pewnością nie trafi na dno kosza z zabawkami po tygodniu. Chyba większe ma szanse zastąpić ulubionego misia…

MIŚ CZY ODTWARZACZ MUZYKI DLA DZIECKA?

Lubię, kiedy nasze dzieci mogą same się obsługiwać. Z tego powodu np. mamy w mieszkaniu obniżone włączniki światła – by mogły zawsze iść tam, gdzie chcą. Gdy Córka rozkochała się w muzyce, śpiewach i tańcach zaczęłam więc szukać dla niej odtwarzacza muzyki, który sprawiłby, że może słuchać swoich ulubionych piosenek nie włączając naszego sprzętu grającego (który jest nieco bardziej skomplikowany w obsłudze i musielibyśmy to robić za nią). Wszystkie znalezione odtwarzacze były za skomplikowane dla trzylatki. Aż znalazłam grającego króliczka.

KRÓLICZEK ALILO

Króliczek wygląda trochę jak zabawka, trochę jak lampeczka nocna, a jest odtwarzaczem muzyki i audiobooków. Pozwala dziecku na proste, samodzielne włączanie muzyki, przełączanie się na słuchanie bajek, a nawet nagrywanie dyktafonu. Dziecko może też samo regulować “głośność” króliczka pokręcając jego ogonkiem. Króliczek ładuje się tak, jak telefon, gdy używa go dziecko nie jest więc podłączony do prądu i nie ma kabelków. To wielki plus, bo można go dać do łóżka dziecku, można go też zabrać do samochodu.

ODTWARZACZ MUZYKI DLA MAŁYCH DZIECI?

Króliczek wygląda niepozornie, ale jest trwały. Nasz ma 4 lata, upadł nam już wiele razy i nadal działa (to ważne!), nic się w nim nie połamało. Syn odziedziczył go po Córci, gryzł jego uszy (choć mu na to nie pozwalaliśmy to kilka razy został przyłapany). Teraz już widziałam, że je powyginał dość mocno, przez co mają lekkie pęknięcia na łączeniu z głową króliczka, ale nadal wszystko działa sprawnie w 100% i nawet tego nie widać.

Króliczka Alilo kupuje się już ze startowym zestawem piosenek i bajek, a potem można wgrywać dodatkowe pliki. Nie trzeba do niego płyt (które dzieci gubią, rysują i generalnie nie zawsze potrafią prawidłowo zmieniać). Nie ma wielu przycisków więc trzylatek doskonale radzi sobie z przełączaniem piosenek na czytanki, z włączaniem dyktafonu, czy lampeczki nocnej.

W JAKIM WIEKU DZIECKO MOŻE UŻYWAĆ KRÓLICZKA?

Moja Córcia dostała go mając 2  latka. Po 2-3 latach oddała go Synowi…No dobra po 2-3 latach Syn sam go sobie przywłaszczył.  :-).  Natomiast producent pisze, że są dedykowane dla dzieci 0+. Co prawda najpierw raczej jako odtwarzacz do kołysanek obsługiwany przez dorosłego… Dla kilkumiesięcznych dzieci fajne są wersje króliczków – grzechotki, które maluch łatwiej utrzyma w ręce.

ALILO SMART BUNNY KRÓLICZEK Grzechotka Odtwarzacz

Gdy ja wybierałam dla swoich dzieci króliczka Alilo, była tylko jego jedna wersja 🙂 Mogę za to dodać, że taką jak moja kupiła moje przyjaciółka – mama trzech chłopców i u nich ten królik jest chyba jeszcze częściej i intensywniej używany niż u nas. Tak więc polecam podwójnie :-).

GDZIE KUPIĆ KRÓLICZKA ALILO?

Tradycyjnie  ponieważ to nie jest reklama, a raczej dzielenie się naszymi ulubieńcami przed świętami to odsyłam Cię do całej listy sklepów internetowych , gdzie króliczek dostępny jest w rozsądnych cenach. Przyznaję, że stacjonarnie się za nim obecnie nie rozglądałam, natomiast, gdy ja szukałam te 4 lata temu nie było go w zwykłych sklepach. Zobacz SKLEPY, W KTÓRYCH DOSTANIESZ KRÓLICZKA ALILO. 

SZUKASZ INNEGO POMYSŁU NA PREZENT?

Zajrzyj do wpisu, w którym proponowałam coś, czym moja Córka bawi się od trzech lat i czego nie ma zamiaru oddawać młodszemu bratu (więc kupujemy w tym roku dla niego drugą sztukę) – POMYSŁ NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKA. Jeśli zaś szukasz drobiazgu, to poznaj ciekawą dla kilkulatków książkę, która zawiera też filmy.

 

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again