Obiad z dzieckiem w Warszawie – restauracje z animacjami dla dzieci w Warszawie 2019

RESTAURACJE PRZYJAZNE DZIECIOM

Warszawa jest miastem z naprawdę dumnie rozbudowaną ofertą dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje restauracji i kawiarni z kącikami zabaw i licznymi udogodnieniami, takimi jak przewijaki, krzesełka do karmienia, dedykowane małym gościom menu (co prawda różnie bywa z jego jakością), czy dostosowaną do potrzeb maluchów toaletą. Z roku na rok przybywa też lokali, które w tygodniu nastawione na klienta biznesowego, w weekendy zmieniają się w rodzinne lokale. Listę takich restauracji z kącikami zabaw dla dzieci znajdziesz na mapie Rodzinnego Kompasu. Dodatkowo jednak, co roku, tworzę listę ciekawych restauracji z animacjami dla dzieci w weekendy. To właśnie w nich, czekając na obiad, dziecko bawi się z animatorką i innymi dzieciaczkami, a rodzice mogą chwilę odpocząć.

OBIAD Z DZIECKIEM W CENTRUM WARSZAWY

W samym centrum Warszawy oferta animacji dla dzieci jest najbogatsza. Animatorzy czekają na dzieci w istniejących na rynku od lat lokalach z dużą renomą oraz w nowych restauracjach, które dopiero starają się o miejsce w naszych obiadowych planach. Wszystkie są warte poznania, zwłaszcza, że różnią się bardzo serwowaną kuchnią oraz cenami.

SPHINX ATRIUM CENTRUM

Od roku w samym centrum Warszawy działa restauracja, której właściciele doskonale rozumieją potrzeby dzieci, bo sami są rodzicami. Ich Córeczka jest częstym gościem lokalu:-), gospodynią tutejszego kącika zabaw i aktywną uczestniczką niedzielnych animacji. Kto więc ma ochotę na obiad w przystępnej cenie, w miejscu, w którym małe dzieci są naprawdę mile widziane niech zajrzy i do Sphinx’a w Atrium na Jana Pawła 27. Ta restauracja reprezentuje sieć, ale wprowadza wiele swoich autorskich rozwiązań (do menu i do wydarzeń, na które zaprasza) i osobiście cieszę się, że miałam okazję tam zajrzeć i poznać to miejsce.

 

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Sphinx Atrium zaprasza na atrakcje w co drugą niedzielę miesiąca w godzinach 14:30-17:30; najbliższe animacje (17.11, 1.06, 8.12, 15.12). Terminy kolejnych zabaw dla dzieci restauracja podawała będzie na bieżąco na swoim Facebooku: Sphinx Atrium Centrum.

Adres: Aleja Jana Pawła 27, Warszawa. Więcej o samej restauracji przyjaznej dzieciom: o udogodnieniach dla rodziców i dzieci, menu, lokalizacji dowiesz się na mapie SPHINX ATRIUM CENTRUM NA OBIAD Z DZIECKIEM W WARSZAWIE. W opisie wprowadziłam tam też numer telefonu, który umożliwi Ci rezerwację stolika.

OTTO POMPIERI

Restauracja, którą bardzo chcę wreszcie wpisać na mapę miejsc przyjaznych dzieciom (czas jest przeszkodą, ale w końcu to zrobię ;-). Włoska kuchnia i bardzo ciekawy plac zabaw – to wystarczy często do szczęścia i rodzicom i dzieciom 🙂

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorki odbywają się w każdą sobotę i niedzielę od 14:00-18:00.

Adres: Plac Bankowy 1, Warszawa

FOLK GOSPODA

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku

Jedna z najstarszych restauracji w Warszawie, która dumna jest z tego, że w weekendy spotykają się tu wielopokoleniowe rodziny, by zjeść obiad i pozwolić wnukom na zabawę w kąciku animacji. Wnętrza gospody są bardzo klimatyczne, a w menu nie brakuje ryb i dobrze przyrządzonych mięs.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Na rodzinny obiad warto zarezerwować stolik w sobotę lub niedzielę między 13:00 a 17:00.

Adres: Warszawa, ul. Waliców 13 (róg Grzybowskiej).

OBERŻA POD CZERWONYM WIEPRZEM

To jeden z tych lokali, które polecam, gdy ktoś mnie pyta, gdzie zabrać „przyjezdnych z dziećmi”. Jeśli wpadają do Ciebie znajomi z innej części Polski (albo z całkiem innego kraju ;-)) to tę restaurację możesz im z pewnością pokazać. Powinna zachwycić pod wieloma aspektami: od wystroju zaczynając, a na dziecięcym menu kończąc. Warto też wspomnieć, że restauracja ma dość ciekawie rozbudowane menu dla dzieci.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? W każdą sobotę i niedzielę od godziny 12:00 do 18:00.

Adres: ul. Żelazna 68, Warszawa.  Więcej szczegółów na temat udogodnień w restauracji oraz numer telefonu, pod którym można zarezerwować stolik znajdziecie klikając OBERŻA POD CZERWONYM WIEPRZEM NA OBIAD Z DZIECKIEM W WARSZAWIE. 

EL GRECO

Restauracja zlokalizowana w sercu biznesowej Warszawy. Dania dziecięce mają standardową formę i smak, jednak niebanalne nazwy 😉  Pochodzą one od imion greckich bogów.  Można więc dziecku tutaj kupić Herę (żonę Zeusa) czyli makaron penne ze świeżym sosem pomidorowym i bazylią lub Posejdona (greckiego boga mórz) czyli fileciki rybne podawane z frytkami.

Adres: Warszawa, ul. Grzybowska 9. Więcej szczegółów na temat udogodnień w restauracji oraz numer telefonu, pod którym można zarezerwować stolik znajdziecie klikając tu: EL GRECO NA OBIAD Z DZIECKIEM. 

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? W każdą sobotę i niedzielę od 14:00-18:00.

der elefant

Der Elefant - reatsuracja przyjazna dzieciom Warszawa_rodzinnykompas.pl

Na zadane przez telefon pytanie, czy mają nadal animacje w weekendy usłyszycie odpowiedź „ależ oczywiście!”. To fajne, gdy w tak przestronnej, eleganckiej restauracji troska o najmłodszych klientów jest czymś zupełnie naturalnym. Zwłaszcza, że prócz animacji w Der Elefant na dzieci czeka też zjeżdżalnia z basenem kulkowym niczym te w salach zabaw.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? W każdą sobotę i niedzielę od 14:00 -17:00. Warto pamiętać o rezerwacji stolika (trzeba jej dokonywać najpóźniej do godziny 11:00, ja jednak polecam przynajmniej kilkudniowe wyprzedzenie).

Adres: Plac Bankowy 1, Warszawa. Więcej o samej restauracji przyjaznej dzieciom: o udogodnieniach dla rodziców i dzieci, menu, lokalizacji dowiesz się na mapie DER ELEFANT, we wpisie masz też podany numer telefonu, pod którym dokonasz rezerwacji stolika.

BOMBAJ MASALA

Rodzice lubiący indyjską kuchnię też znajdą dla siebie restaurację na obiad z dzieckiem urozmaicony zabawami z animatorką. W weekendy jest też możliwość zamówienia dania przyprawionego delikatniej niż tradycyjne dania tej kuchni – w ten sposób restauracja stara się dopasować swoje menu do potrzeb małych gości.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Zabawy dla dzieci prowadzone są w każdą niedzielę między godziną  14:00 a 18:00 .

Adres: Aleja Jana Pawła II 23. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o restauracji zobacz wpis na mapę BOMBAJ MASALA NA OBIAD Z DZIECKIEM W WARSZAWIE. 

TRATTORIA DA ANTONIO

Włoska restauracja o kilku wizerunkach –  dobra jest i na randkę, wyjście biznesowe i…na rodzinny obiad, ponieważ dysponuje odmiennie urządzonymi salami. Na dzieci czeka tutaj niemała przestrzeń z zabawkami.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Spotkania dzieci z animatorką odbywają się

Adres: Warszawa, ul. Żurawia 18. Jeśli chcesz zobaczyć restaurację na mapie, poznać szczegóły kontaktowe zobacz TRATTORIA DA ANTONIO NA OBIAD Z DZIECKIEM W WARSZAWIE.

 

OBIAD Z DZIECKIEM – WARSZAWA WAWER

KURA DOMOWA

 

Kura domowa animacje dla dzieci - obiad-z-dzieckiem-Rodzinny-Kompas

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Animatorka czeka na dzieci w każdą niedzielę od godziny 13:00 do 17:00.

Gdzie znajdziesz tę restaurację i jak zarezerwujesz stolik? Więcej o samej restauracji przyjaznej dzieciom: o udogodnieniach dla rodziców i dzieci, menu, lokalizacji dowiesz się na mapie KURA DOMOWA, tam też znajdziesz numer telefonu.

RADOŚĆ NA TALERZU

Restauracja-kącik-zabaw-warszawa-wawer-radość-na-talerzu-przyjazna-dzieciom

 

 

Przyjemna restauracja zlokalizowana w Galerii handlowej. Codziennie dostępny jest tutaj dla dzieci cały pokój zabaw, natomiast w weekendy dodatkowo odbywają się animacje. Pisałam o nich więcej w relacji z wizyty więc zapraszam po więcej zdjęć i informacji RADOŚĆ NA TALERZU NA OBIAD Z DZIECKIEM W WARSZAWIE. 

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Animatorka czeka na dzieci w każdą niedzielę od godziny 13:00 do 16:00.

Adres: Warszawa, ul. Patriotów 193.

OBIAD Z DZIECKIEM – WARSZAWA MOKOTÓW

AKADEMIA

 

Choć w tygodniu nie ma tutaj kącika dla dzieci to w weekendy restauracja dokłada wszelkich starań, by nie tylko smacznie mogli zjeść, ale też dobrze się bawić. Co więcej jeszcze przed zakończeniem roku w restauracji będzie miała miejsce premiera nowego menu dziecięcego. Przyznaję, że jestem go ciekawa…

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Animacje dla dzieci organizowane są w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-18:00.

Adres: Warszawa, ul. Różana 2/61.

STARY DOM

Obraz może zawierać: ludzie siedzą, tabela i w budynku

Restauracja z tradycją, do której warto wybrać się samemu, by zaznać tradycji sięgającej lat 50-tych, ale też warto zabrać tu gości przyjeżdżających do stolicy. Wystrój lokalu nawiązuje klimatem do starej Warszawy oraz klasycznej miejskiej restauracji. Dla rodzin z dziećmi w lokalu czeka sporo rozsądnych udogodnień, a w weekendy o spokojny obiad dbają animatorki.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Animacje dla dzieci w restauracji są prowadzone w soboty i niedziele od godziny 13:00-17:00.

Adres: Warszawa, ul. Puławska 104/106.

 

OBIAD Z DZIECKIEM – WARSZAWA ŻOLIBORZ

Szukanie restauracji z animacjami w weekendy w dzielnicach oddalonych od centrum Warszawy nie jest już takie proste. Jednak czasami się udaje.

TRATTORIA RUCOLA NA OBIAD Z DZIECKIEM

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Zabawy z animatorką prowadzone są w każdą sobotę i niedzielę między 14:00 a 17:00.

Adres: Plac Inwalidów 10, Warszawa.

OBIAD Z DZIECKIEM – WARSZAWA WILANÓW

TRATTORIA RUCOLA NA OBIAD Z DZIECKIEM

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Zabawy z animatorką prowadzone są w każdą sobotę i niedzielę między 13:00 a 16:00.

Adres: ul. Klimczaka 1, Warszawa.

OBIAD Z DZIECKIEM – WARSZAWA POWIŚLE

Pełną Parą

Obraz może zawierać: jedzenie

To jeden z lokali, w którym nie spodziewałam się animacji dla dzieci. Jednak życie potrafi zaskakiwać. Pełną Parą specjalizuje się w chińskich pierożkach na parze. Niech Ci się jednak to miejsce nie kojarzy z typowym, azjatyckim barem, bo będziesz zaskoczona/y nowoczesnym, przyjemnym wnętrzem.

Kiedy można przyjść na obiad z dzieckiem i animacje? Zabawy z animatorką prowadzone są w każdą niedzielę między 12:00 a 16:00.

Adres: Zajęcza 2B, Warszawa

PODSUMOWUJĄC RESTAURACJE PRZYJAZNE DZIECIOM W WARSZAWIE

Jak widzisz w stolicy jest w czym wybierać. Ta lista to zbiór otwarty – ja wybrałam te restauracje, do których sama mam ochotę chodzić z rodziną, a jest jeszcze cała lista innych miejsc, do odkrycia i wypróbowania. Jeśli masz swoje ulubione daj znać w komentarzu – też chętnie je poznam.

UWAGA: Większość zdjęć pochodzi od samych restauracji, z ich stron internetowych lub profili na Facebooku. Ja nie jestem ich autorką.

Mam nadzieję, że ten wpis dał Ci mnóstwo inspiracji na temat tego, gdzie wybrać się na obiad z dzieckiem w Warszawie. Jeśli znasz restaurację, do której lubicie chodzić całą rodziną i ją polecasz, napisz mi o niej. Chętnie też ją poznam i pokażę innym rodzicom.

ZNASZ JUŻ MÓJ SKLEP DLA PODRÓŻUJĄCYCH RODZIN?

Znajdziesz w nim ciekawe akcesoria, które pomagają pięknie kolekcjonować wspomnienia ze wspólnych rodzinnych wycieczek (tych bliskich – po Polsce i tych dalszych po całym świecie. Zapraszam do siebie :-). Znajdziesz w nim kilka absolutnie niepowtarzalnych pomysłów na prezent dla rodziców i dla dzieci.

 

Znajdź na blogu: