Rok temu pierwszy raz miałam ochotę zabrać dzieci do miejsca spotkania ze Świętym Mikołajem. Tylko… wybranie tego miejsca jest dla mnie sporym wyzwaniem. Dużo jeżdżę i jestem przeokrutnie wymagająca, a już temacie związanej z Bożym Narodzeniem jestem wymagająca podwójnie. Uważam, że wiek, w którym dziecko wierzy w Mikołaja jest najpiękniejszy i nie toleruje tu bylejakości. Gdy dowiedziałam się, że Kasia była w Krainie Świętego Mikołaja poprosiłam, by jak najszybciej nam o niej opowiedziała, byśmy mogli na podstawie tej relacji zadecydować, czy jechać do Kołacinka (a dokładniej Dmosina) w przedświątecznym okresie. Przeczytajcie relację Kasi Michałowskiej i dajcie znać, czy też byliście, jak Wam się podoba. Chętnie też poznam inne, podobne miejsca, które odwiedziliście w Polsce wraz z Waszymi opiniami, czy warto jechać.

„Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Kołacinku

Sympatyczny staruszek z siwą brodą w czerwonym kubraczku wciąż cieszy się ogromnym zaufaniem dzieci. Na całym świecie maluchy podczas świąt Bożego Narodzenia wypatrują Go, czekając, by zamienić z Nim choć jedno słowo. Tymczasem, całkiem niedaleko, w województwie łódzkim (koło Łodzi) położona jest Kraina św. Mikołaja, gdzie panuje niesamowita magiczna atmosfera. W tej magicznej krainie czeka na wszystkie dzieci Św. Mikołaj z prezentami.

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-1 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-2 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-3

 

BAJKOWA ŚCIEŻKA

Zanim jednak spotkamy się ze Świętym Mikołajem przechadzamy się Bajkową Ścieżką, na której spotykamy się m.in. z Jasiem i Małgosią, czy Calineczką. Do krainy bajek prowadzą magiczne wrota w postaci wielkiej księgi. Dalej wzdłuż wijącego się chodniczka wybudowano kilka domków, zamieszkałych przez bohaterów znanych bajek – m.in. Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu czy Królewnę Śnieżkę. Każdy domek to inna bajka. Najlepiej wybrać się z przewodnikiem (rusza z grupami o każdej pełnej godzinie), bo domki nie są interaktywne.

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-4 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-5 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-6 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-7

 

POCZTA ŚW. MIKOŁAJA

Dzieci, jak każdy z nas, mają swoje małe marzenia. Swoimi pragnieniami mogą w tym miejscu podzielić się z Mikołajem. Śnieżynki krążące po magicznej krainie pomogą każdemu dziecku, ale i dorosłemu napisać list do Św. Mikołaja, który należy wrzucić do przeogromnej skrzynki pocztowej. Skrzynka pocztowa jest taka wielka i bardzo pojemna, aby przyjąć jak największą ilość listów od dzieci i nie tylko, z ich najskrytszymi marzeniami i pragnieniami. Mikołaj jest rekordzistą w liczbie otrzymywanej korespondencji od dzieci z różnych stron świata.

 

MŁYN DO MIELENIA ZŁYCH POSTĘPKÓW

Każdy z nas ma jakieś grzeszki na sumieniu. Ten kto ma odwagę spisać swoje złe postępki na kartce i potem zmieli je w Młynie do mielenia złych postępków otrzyma MAGICZNY AKT ZAPOMNIENIA. 

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-10 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-11 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-12 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-13

 

Po Bajkowej Ścieżce, napisaniu listu do Św. Mikołaja i zmieleniu złych postępków czas na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Stajemy więc przed dwoma białymi namiotami. W jednym mieści się Sekretariat Mikołaja, zaś w drugim – Sala tronowa. 

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-16

SEKRETARIAT ŚW. MIKOŁAJA

Kiedy Mikołaj zajęty był w Sali Tronowej zajrzeliśmy do Jego sekretariatu, gdzie znajdują się sanie zaprzężone w renifera, gotowe do drogi. Jest też kominek i biurko, na którym znajduje się sterta listów od dzieci z całego świata. Kawałek dalej pod choinką dostrzegamy wielki wór wypełniony prezentami. 

 

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-17 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-18 SALA TRONOWA

Sala tronowa to miejsce, gdzie Św. Mikołaj przyjmuje wszystkich, którzy pragną się z nim spotkać. Po środku Sali tronowej na złoconym tronie siedzi Święty Mikołaj we własnej osobie. Bierze chętnych na kolana, wypytuje o wymarzone prezenty itp. Można z nim porozmawiać, zapytać o wszystko, wysłuchać opowieści związanymi ze Świętami. A jeśli zasłużyliście i zmieliliście wcześniej swoje złe postępki otrzymacie prezent.

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-19 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-20 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-21 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-22

CENNE WSKAZÓWKI

  • Kraina Św. Mikołaja czynna każdego roku od połowy listopada do połowy grudnia.
  • Najlepiej przywieźć ze sobą prezenty dla dzieci, które wręczy Św. Mikołaj, ale można też je zakupić na miejscu.
  • Polecamy przyjechać o zmroku, wtedy dopiero czuje się klimat.
  • Duży bezpłatny parking.
  • W kolejnym dużym namiocie znajduje się punkt gastronomiczny, gdzie można coś zjeść i napić się ciepłej herbaty/kawy w chłodne listopadowo-grudniowe dni.
  • Obok punktu gastronomicznego plac zabaw ze zjeżdżalniami i kulkami.
  • Dodatkowo płatne: mennica Św. Mikołaja, poszukiwanie magicznej gwiazdki, młyn do mielenia złych postępków.
  • Czas pobytu ok. 2 godzin.

PODSUMOWANIE

Kraina Św. Mikołaja ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla dorosłych to atrakcja wątpliwa, ale dzieci wracają zachwycone. My wróciliśmy zadowoleni, zarówno ja, jak i dzieci dobrze się bawiliśmy. Ta kraina wprowadza dzieci w świat nieznanych im baśni i bajek. Tutaj odrywasz się od rzeczywistości i całkowicie poświęcasz czas dzieciom. 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem to dla każdego dziecka ogromne przeżycie. Każdy maluch z przejęciem czeka na prezent zostawiony pod choinką, a udając się do Krainy Świętego Mikołaja może we własnej osobie zobaczyć tę tajemniczą postać, która w ciągu jednej, świątecznej nocy roznosi prezenty wszystkim dzieciom na całym świecie. Taka wyprawa będzie dla dziecka bezcennym wspomnieniem i z pewnością zostanie w pamięci na dłużej niż jakakolwiek zabawka. Najlepiej przyjechać o zmroku, wtedy jest bardziej magicznie.

Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-23 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-24 Kraina Świętego-Mikołaja-Kołacinek-atrakcje-dla dzieci-spotkanie-z-Mikołajem- Rodzinny-Kompas-25

RELACJĘ ORAZ ZDJĘCIA PRZYGOTOWAŁA KATARZYNA MICHAŁOWSKA – AMBASADORKA RODZINNEGO KOMPASU”

PROMOCJA NA BILETY DO KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Znalazłam na Groupon promocję na bilety. To zawsze fajna opcja w porównaniu do kupna biletów na miejscu. Po pierwsze nie trzeba stać w kolejkach z dziećmi,a po drugie parę groszy zostaje w kieszeni. Zobacz TAŃSZE BILETY DO KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Powyższa relacja pochodzi z ubiegłorocznej edycji Krainy.  W tym roku jej bramy otworzą się dla dzieci 15 listopada.

Szukasz pomysłów na prezent dla dziecka?

Ostatnio pomyślałam, że podzielę się z Tobą pomysłami, które u nas się sprawdziły. A tym artykule znajdziesz POMYSŁ NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKA, który u nas jest w użyciu od 3 lat. Fajnie jest podarować dziecku coć, co po tygodniu nie wyląduje na dnie kosza na zabawki, prawda? Może i Tobie się spodoba ten patent. Natomiast w POMSYŁ NA TANI ALE CIEKAWY PREZENT opisałam książkę, która zawiera też filmy. Starszaki (uczniowie zerówki i pierwszych klas szkoły podstawowej ją uwielbiają).

Zapraszam Cię też do mojego sklepu Rodzinnego Kompasu po Pamiętniki małych podróżników, mapki zdrapki (które sprawdzą się dla niemowlaka – na jego podróż przez życie, by rodzice zaznaczali wszystkie jego wyprawy, dla przedszkolaka oraz dla starszaka i nastolatka…ba! nawet dla dorosłych).

Znajdź na blogu: