10 pomysłów na prezent dla dzieci, które mają już chyba wszystko.

Zobacz, jak łatwo możesz podarować niepowtarzalny prezent dziecku, które ma już dość zabawek.

Chcesz kupić podarunek dla dziecka? Stoisz w sklepie z zabawkami i między pełnymi półkami drapiesz się w głowę myśląc, że chyba te wszystkie zabawki dziecko już posiada? A może dawno nie byłeś w jego domu i boisz się, że kupisz coś, czego nie polubi lub zdublujesz zawartość jego szafek?

Sposobem na prezent, którym zaskoczysz i malucha i jego rodziców jest zaproszenie w niezwykłe miejsce, w którym dziecko doświadczy czegoś nowego, doskonale się pobawi i może nauczy czegoś nowego. Poniżej proponuję kilkanaście miejsc, do których bilety wydają się absolutnie niebanalnymi prezentami dla dziecka mieszkającego w stolicy lub w jej pobliżu.

CO DLA KOGO?

 1. Dla ruchliwych, szalonych, odważnych proponuję wejściówkę do Hangar 646 lub  lot w Tunelu aerodynamicznym.
 2. Dla kombinujących, konstruujących, budujących ciekawa będzie Klockownia.
 3. Dla szybkich, zwrotnych i niezmordowanych przemyśleć warto Wrotkarnię.
 4. Dla słodziaków, łasuchów, smakoszy sprawdzi się Cukier lukier , Manufaktura Cukierków lub  Manufaktura Czekolady.
 5. Dla ciekawskich, dociekliwych, eksperymentujących dobre będzie Centrum Nauki Kopernik lub Planetarium.
 6. Dla muzyków, bębniących, dudniących, w rytm się bujających sprawdzi się Smykofonia (0-6 lat) lub Koncert dla dzieci w Filharmonii Narodowej (3-12 lat).
 7. Dla niestrudzonych, ryzykantów, miłośników adrenaliny opcją może być Ścianka wspinaczkowa.
 8. Dla ciekawych świata, podróżników warte odwiedzenia jest Muzeum etnograficzne.
 9. Dla artystów, miłośników sztuki i kolorów idealne będą bilety do TEATRU.
 10.  Dla dociekliwych poszukiwaczy wrażeń interesujący będzie Escape Room dla dzieci.

WYJĄTKOWY PRezent – wyjątkowe opakowanie – TO POWALI NA KOLANA!

Prezent będzie wzbudzał jeszcze więcej emocji jeśli odpowiednio go zapakujesz.  Nie kupuj zwykłej torebki w pierwszym lepszym sklepie. Wystarczy, że wsadzisz bilety:

 • w pudełeczko wysypane kulkami ze styropianu lub papierkami i będzie trzeba się nieźle naszperać, by je wydobyć, lub
 • w pudełeczko wsadzone do większego pudełeczka, wsadzone do jeszcze większego pudełka zamkniętego w gigantycznym kartonie (który przyniesiesz niemal na plecach), lub
 • do piniaty, którą jubilat będzie musiał rozbić, by wyciągnąć prezent (gotową piniatę możesz kupić przez internet lub zrobić własnoręcznie – zobacz jakie to łatwe).

Pamiętaj jednak – w zależności od wieku dziecka i wielkości rodziny powinieneś kupić również wejściówkę dla opiekuna lub np. dodatkowy bilet dla brata, siostry lub przyjaciela. Wtedy zapewniasz bezpieczeństwo lub znacznie zwiększasz szanse na dobrą zabawę.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

 • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
 • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
 • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
 • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
 • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
 • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: