Manufaktura Cukierków (ul. Tamka 49)

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MANUFAKTURZE

Słodkie zapachy, cała gama kolorów oraz niepowtarzalny klimat – to nie bajka, lecz Manufaktura Cukierków najsłodsze miejsce w Warszawie. Miejsce, w którym odwiedzające osoby mogą zobaczyć, w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII w., powstają małe słodkie oraz kolorowe arcydzieła. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie, nadanie mu smaku oraz krojenie. Karmelki produkowane są w blisko 80 smakach oraz 150 wzorach. Oprócz oryginalnych karmelków w Manufakturze Cukierków można znaleźć również kilkadziesiąt rodzai słodkości na patyku. Lizaki – duże, małe, zakręcone, z własną dedykacją oraz bajecznie kolorowe.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Warsztaty kręcenia lizaków. 

Warsztaty to wyjątkowa atrakcja podczas, której dzieci będą mogły zobaczyć, jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, słodki smak oraz bajeczny kolor. Na koniec warsztatów każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie ukręcić lizaka w wybranym przez siebie kształcie.

Pokazy ręcznego wytwarzania cukierków.

Podczas pokazów dzieci będą mogły zobaczyć, jak w 40 minut powstają małe słodkie arcydzieła oraz różnego rodzaju wzory tj.: uśmiechnięta buźka, postać z bajki czy też słodki owoc. Na koniec pokazów dzieci będą mogły spróbować cieplutkich słodkości.

WARTO WIEDZIEĆ

Wejście do Manufaktury Cukierków jest zlokalizowane od ul. Ordynackiej. Warto zarezerwować chwilę na znalezienie miejsca parkingowego.

Manufaktura Cukierków działa również przy ul. Nowy Świat 21 oraz w Toruniu przy ul. Szeroka 33.

 

2 reviews

  1. Najslodsze miejsce w Warszawie <3

    Uwielbiamy i polecamy 🙂 Szczególnie warsztaty kręcenia lizaków – cudowne panie wszystko cierpliwie tłumaczą i wyjaśniają, a na oczach dzieci dzieje się magia: płynna przeźroczysta masa zaczyna zmieniać kolor, gęstnieje a dzieciaki nie tylko widzą jak tworzy się lizaki ale i same mogą zrobić swoje! Jest pysznie! 🙂

  2. rewelacja

    właśnie wróciłam z wycieczki z dzieciakami,miejsce rewelacyjne dla tych najmłodszych ale i my jako Panie byłyśmy pod wielkim wrażeniem. Super miejsce polecam. Pozdrawiamy gmina Kłoczew

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tamka 49
Warszawa mazowieckie PL
Get directions
Poniedziałek-Sobota: 11:00-18:00 Niedziela: 12:00 - 18:00