Warsztaty z wrażliwości – poznaj świat osób niewidzących i niesłyszących.

Są takie miejsca i wydarzenia, które na zawsze zmieniają życie. Zobacz nasze dwie propozycje na rodzinne popołudnie, które zmieni Wasze spojrzenie na świat. Nazywam je warsztatami z wrażliwości, bo wprowadzając w świat, o którym nie piszą podręczniki, którego nie da się poznać w teorii.

Są w Warszawie takie miejsca, które umożliwiają nam i naszym dzieciom dostrzeżenie tego, czego w codziennym pędzie wygodnie jest nie zauważać. Pozwalają zatrzymać się na chwilę i dostrzec świat z zupełnie nowej perspektywy. Do tych miejsc naprawdę warto wybrać się z dzieckiem, by przeżyć niesamowitą przygodę, doświadczyć razem czegoś zupełnie nowego, wyostrzyć wszystkie zmysły, a potem rozmawiać o tym, co jest naprawdę ważne. Dla mnie to warsztaty z wrażliwości, które dają możliwość zaprzyjaźnienia się z potrzebami innych osób i z własnymi zmysłami.

Chciałabym Wam dzisiaj o dwóch takich miejscach opowiedzieć.

NIEWIDZIALNA WYSTAWA

„Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedza się specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Poznaje się na nowo różne miejsca z życia wzięte. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwala zapomnieć, że jest się na wystawie… Doświadcza się jak poruszać  się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko…”. Na  wystawie poznaje się przedmioty i narzędzia, których niewidomi  używają na co dzień, takie jak mówiący zegarek, maszynę do pisania brajlem.
Program wystawy przewidziany jest dla dzieci od 8 roku życia.
Miejsce: Aleje Jerozolimskie 123a, budynek Millenium Plaza
Bilety można zarezerwować i kupić TUTAJ.

RODZINNE I TOWARZYSKIE WARSZTATY JĘZYKA MIGOWEGO

To spotkanie poszerzające wiedzę o świecie osób, które nie słyszą. Daje możliwość poznania podstawowych zwrotów w języku migowym. Na warsztatach, w trakcie wspólnej zabawy, prowadzący nauczą gości migać zwroty grzecznościowe i najważniejsze czasowniki. Pokażą, jak w języku migowym opowiadać o emocjach, nauczą migowych nazw zwierząt i kolorów. A wszystko to podczas różnych gier i zabaw, jak migowe kalambury oraz ćwiczeń mimicznych i ruchowych.

Zajęcia przygotowane zostały z myślą o dzieciach od piątego roku życia. Poprowadzą je Marta Abramczyk i Adam Stoyanov – Głusi aktorzy Jednego gestu – spektaklu w reżyserii Wojtka Ziemilskiego, którego premiera odbyła się 24 września 2016 roku w Nowym Teatrze.

Data warsztatów: 22.03 godz. 17:00

Miejsce: Świetlica Nowego Teatru, Madalińskiego 10/16

Biletów online już nie można kupić, ale dzwoniłam dzisiaj do Teatru i są jeszcze dostępne w jego kasie. Warto się wybrać, zwłaszcza, że to już ostatnie tego rodzaju spotkanie w najbliższym czasie.

Głęboko wierzę, że spędzenie z dzieckiem czasu w takich miejscach i na takich warsztatach buduje więzi, zmienia spojrzenie na świat, zbliża… Po udziale w takich atrakcjach nic już nie będzie takie samo. Świat będzie jeszcze kolorowszy, język bogatszy – bo wszystko jest kwestią postrzegania. Jeśli też tak myślisz lub choć trochę zainteresowała Cię propozycja udziału  w tych wydarzeniach podziel się tym wpisem ze znajomymi. Będzie to dla mnie miłym gestem i motywacją do wyszukiwania miejsc i atrakcji naprawdę wyjątkowych.

Jeśli spodoba Ci się ten wpis, zainspirował Cię do spędzenia ciekawego popołudnia  z dzieckiem to daj mi znać klikając lubię to, komentując, udostępniając. Dzięki temu zobaczę, że czytasz moje rekomendacje i będę miała dodatkową energię, by szukać i opisywać kolejne miejsca, wydarzenia i inicjatywy 🙂

Znajdź na blogu: