Prezent dla nastolatka

Myślicie, że nastolatka nie da się już niczym zaskoczyć? Już od kilku lat stawiacie na „ustalony z dzieckiem podarunek”? Polecam w tym roku zmianę taktyki i podarowanie prezentu na Dzień Dziecka, który dostarczy wrażeń i tematów do rozmów z kolegami na kilka tygodni. Niech to będzie coś, co pokaże, że macie wyobraźnię i…też potraficie się bawić. Co […]

Myślicie, że nastolatka nie da się już niczym zaskoczyć? Już od kilku lat stawiacie na „ustalony z dzieckiem podarunek”? Polecam w tym roku zmianę taktyki i podarowanie prezentu na Dzień Dziecka, który dostarczy wrażeń i tematów do rozmów z kolegami na kilka tygodni. Niech to będzie coś, co pokaże, że macie wyobraźnię i…też potraficie się bawić.

Co to może być? Przedstawiam kilka pomysłów na absolutnie wyjątkowy prezent z ładunkiem endorfin i adrenaliny w gratisie 😉

  1. Ruch, pot, wyzwania i endorfiny w parku trampolin

Jeśli Wasz nastolatek lubi aktywnie spędzać czas zabierzcie go Parku trampolin. Takie miejsce to ogromna hala, w której znajdują się dziesiątki trampolin i przeszkód. W Warszawie na przykład polecamy Hangar 646 na Gocławiu ( poznaj to miejsce zaglądając TUTAJ) lub na Mokotowie ( zobacz, jakie atrakcje czekają na Was w tym miejscu TUTAJ). Wyskaczecie się w tych miejscach do upadłego, wyciśniecie z siebie mnóstwo potu, rozładujecie codzienne napięcia. A jak się już wyskaczecie to będziecie mogli na przykład zagrać na trampolinowym boisku do kosza, albo popisać się na poduszce do akrobacji.

Jump Park w Krakowie. Teraz trwa promocja wejściówek, którą możesz sprawdzić TUTAJ. Tego typu obiekty znajdziecie również w Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Wrocławiu, Poznaniu.  

2. Tajemnice, zagadki, elementy grozy, czyli wizyta w escape room

To propozycja dla miłośników kombinowania. Dajcie się całą rodziną zamknąć w Escape Room i wspólnie poszukajcie z niego wyjścia…. Chcecie zupełnie zaskoczyć nastoletnie dziecko – zaproście do zabawy też dziadków i przyjaciół dziecka. Albo umówicie się w dwie zaprzyjaźnione rodziny. Chyba w każdym większym mieście są już takie pokoje. Bilety do nich może nie są tanie, ale teraz można kupić je z dużymi zniżkami.

KLIKNIJ i zobacz te pokoje zagadek, które oferują obniżone ceny w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie lub w innych miastach.

3. Śmiech, motyle w brzuchu, adrenalina, zabawa w Energylandii

Zwykły park rozrywki dla nastolatka nie jest wielka atrakcją. Ten jednak nią będzie… i to nie tylko dla Twojego dziecka. W tutejszej strefie ekstremalnej zmierzycie się razem ze strachem i radością w niemal tym samym czasie. Tutaj są najwspanialsze w Polsce Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g! Twoje nastoletnie dziecko na pewno nie będzie się nudziło 🙂 Kliknij chcesz dowiedzieć się więcej o ENERGYLANDII. Możesz kupić bilet, który zostanie wykorzystany w sezonie – zima nie jest problemem.

4. WODNE SZALEŃSTWA, ZJEŻDŻALNIE I REKINY W JEDNYM MIEJSCU

Nawet jeśli to daleko to warto wybrać się na wspólną wycieczkę do Aquaparku Reda. Tutaj znajdziecie absolutnie fenomenalną zjeżdżalnię Shark Slide. Dzięki niej podczas 60-cio metrowego zjazdu odwiedzacie rajskie akwarium, w którym pływają rekiny. Kąpiel w takiej niewielkiej odległości od nich na każdym robi wrażenie. Podobnie jak dostępna w tym parku pionowa zjeżdżalnia Ultra Speed.  Takiego wyjazdu i Dnia Dziecka nie zapomni żaden nastolatek… Przeczytaj więcej o atrakcjach Aquaparku Reda. 

5.  Wyścig w górę na ściance wspinaczkowej

To stosunkowo bezpieczna i niedroga rozrywka, a jednocześnie przeżycie dość ekstremalne. Czas dla ciała i dla ducha. Wyzwanie dla ambicji i dla mięśni. Tylko… no właśnie – dla czyich bardziej? Kto z Was będzie miał większe trudności z wyjściem z parterowego poziomu bezpieczeństwa? Kto z Was pierwszy ruszy w kierunku gwiazd? Wizyta w tym miejscu to ekscytująca przygoda również dla rodziców.

Kupując bilet na ściankę można teraz sporo zaoszczędzić. Kliknij na wybrane miasto i zobacz promocje w Warszawie, w okolicach Wrocławia/Poznania, w Krakowie.

6. Prędkość i wiatr we włosach na kartingu lub gokartach

To doskonała opcja dla miłośników prędkości, motoryzacji i rywalizacji. Bezpieczny sposób, by pościgać się z własnym „ojcem” lub „matką” za kółkiem 🙂 Trwają promocje na przejażdżki w różnych miejscach, a kartingów w całej Polsce nie sposób nawet policzyć :-). Kliknij i zobacz, gdzie tanio kupisz wejściówkę na wspaniałą przygodę dla siebie i dziecka w WarszawieWrocławiu, czy Gdańsku.

I…oczywiście powyższe to tylko 6 sprawdzonych sposobów, które mają dostarczyć bardzo dużą dawkę adrenaliny. Możliwości jest o wiele więcej 🙂 Tak czy inaczej bawcie się wyśmienicie! 

A jeśli podoba Wam się to zestawienie to dajcie kciuka w górę

i udostępnijcie znajomym.

Niech i oni zaskoczą swoje duże dziecko ogromną dawką emocji

i wrażeń z okazji Dnia Dziecka. 

 

  1. Ana

    Propozycje super, super, ale nie każdy wie, że są też dzieci mieszkające poza miastem, w mniejszych miejscowościach i na wsi. Może więc coś szerzej dla większej grupy osó?

    1. Kasia - Rodzinny Kompas

      My mieszkamy na wsi, poza miastem. Stworzyłam tą listę z myślą o dzieciach, które nie mają tego typu rozrywek pod domem. Chętnie jednak zaproponuję coś więcej, ale nie do końca wiem, jaki rodzaj pomysłó masz na myśli? Podpowiesz coś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *