Sopot kojarzy mi się ze spacerowaniem. Jako dziecko dreptałam z rodzicami po deptaku zajadając się lodami i goframi, przechadzałam się po molo i robiłam sobie zdjęcia przy Krzywym Domku :-). Jakie atrakcje dla dzieci w Sopocie poleca Rodzinny Kompas?

SPACER I ŚNIADANIE LUB OBIAD NA MOLO

Molo Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny Kompas

Spacer po molo to obowiązkowy punkt letniej eskapady do Sopotu. Piękny widok na morze i często cała masa łabędzi czekających tuż przy brzegu na jakieś pyszności od turystów. Gdy pospacerujecie i wiatr rozbudzi w Was apetyt to zajrzeć możecie do resatauracji Meridianmolo. Czynna jest cały rok, a odpoczynek z pięknym widokiem na  fale cudownie relaksuje. Jedzenie, gdy byliśmy tam ostatnio również było pyszne i pięknie podane. Nie ma w restauracji co prawda kącika dla dzieci, ale myślę, że dacie sobie z tym radę, zwłaszcza jeśli zamówicie jakiś pyszny deser. ;-).

Przebywając w tym miejscu troszkę irytują mnie te wszystkie kolorowe, świecące i grające maszyny oraz wątpliwej jakości samochodziki elektryczne. Odbywają się przy nich sceny tortur niemalże, gdy tylko rodzic nie chce pozwolić na kolejną jazdę.

Blisko mola znajdują się dwie maleńkie atrakcje, które powinniście zaliczyć 🙂 Jedną z nich jest Krzywy Domek – wszyscy pstrykają sobie przy nim fotki. Samo wnętrze domku jest o wiele zwyczajniejsze niż to, co widać na zewnątrz wystarczy więc obejrzenie obiektu, nie ma potrzeby jego szczególnego zwiedzania.

Krzywy domek Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny KompasDrugą atrakcją dla dzieci znajdującą się tuż przy deptaku jest maleńka fabryka cukierków CIUCIU (na ul. Czyżewskiego), w której pachnie słodkościami już od wejścia. Szczegóły kontaktowe i więcej zdjęć z fabryki zobaczycie na mapie TUTAJ. 

CiuCiu Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny Kompas

SPACER PO PARKU PÓŁNOCNYM I PLACU ZABAW NA PLAŻY

Po śniadaniu polecam Wam spacer po odnowionym ostatnio za blisko 8 mln złotych Parku Północnym, który został uznany jednym z 7 cudów Polski w plebiscycie „Polska pięknieje. Siedem cudów funduszy europejskich”. Spacerując w Parku i w jego okolicach możecie zboczyć z trasy na największy plac zabaw na plaży. Obok niego możecie zregenerować siły przy kawie lub kolejnym posiłku  (niekoniecznie najtańszej, ale sympatycznej) Restauracji M15 (Mamuszki 15, szczegóły na ich stronie TUTAJ).

 

Plac zabaw na plaży Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny Kompas

 

AQUAPARK SOPOT

Pamiętam, jak w dzieciństwie marzyłam o wizytach w tym parku wodnym w Sopocie. Czekałam na nie, jak na najcudowniejszą przygodę.

Aquapark Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny Kompas

Aquapark Sopot przyjemny park wodny, dobry na relaks po kilku dniach intensywnego zwiedzania. Na miejscu znajdziecie zarówno basen rekreacyjny, jak i basen parapływacki (który przyda się zwłaszcza tym rodzinom, które kochają pływanie jako sport i są w tym całkiem nieźli). Myślę, że ciekawym doświadczeniem będzie też dla Was relaks w całorocznym basenie zewnętrznym do którego zjeżdża się ośmiometrową zjeżdżalnią, w której woda płynie z prędkością 600 litrów na sekundę 🙂 Kiedy Wasze mięśnie zmęczą się już wodnymi wygłupami będziecie też mogli skorzystać z jednej z 5 wanien z hydromasażem. Szczegółowe dane z adresem i zdjęciami z basenu znajdziecie TUTAJ. 

GRODZISKO NA SZCZYCIE ZAMKOWEJ GÓRY

Grodzisko Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny Kompas

Mi się nie udało dotrzeć do tego miejsca, bo zawsze bywamy w Trójmieście poza sezonem i mamy napięty grafik korzystania z atrakcji dla dzieci w Sopocie, Gdańsku i Gdyni. Zdecydowanie jednak zapaisuję je na liście miejsc do odwiedzenia przy najbliższej podróży w te rejony. Można tu podobno zobaczyć, jak wyglądało życie w Sopocie przed wieloma laty. Są tam podobno stare chaty woja, garncarza, jest też kuźnia i są posągi bogów dawnych Pomorzan. Latem organizowane są ogniska oraz pokazy sztuk walki. Można też sprawdzić swoje umiejętności w zakresie strzelania z łuku, lepienia garnków, tkaniu itp. Gdybyście tam dotarli całą rodziną to dajcie znać, jak jest na miejscu proszę. Bardzo jestem ciekawa. Szczegóły oraz adres wraz z mapką znajdziecie TUTAJ. 

SOPOCKI HIPODROM

Hipodrom Sopot - Atrakcje dla dzieci Sopot - Rodzinny Kompas

Jeśli w okolicy, w której mieszkacie nie ma wyścigów konnych to ciekawym wydarzeniem dla Waszej rodziny może być wizyta na torze wyścigów konnych Hipodrom.Nie jest to co prawda typowa atrakcja dla dzieci w Sopocie, ale już dla całej rodziny jak najbardziej.  Tutaj działa także kilka szkółek, w których można wykupić lekcje jazdy konnej. Adres i mapka z dojazdem znajduje się TUTAJ. 

MINITEKA I KINO PRZED PLAŻĄ

Biblioteka Sopocka zaprasza do Miniteki na Kino przed plażą. Letnie seanse filmowe z bohaterami bajek w roli głównej są wyświetlane w piątki o godzinie 10:00 (w lipcu są to  6, 13, 20, 27 dzień miesiąca). Wstęp na seanse jest bezpłatny.  Dodatkowo w tym miejscu odbywają się liczne warsztaty i poczytanki dla dzieci. W lipcu z kolei Teatrzyk Pacynka zaprasza na dwie premiery 16 i 30 dnia miesiąca o godzinie 17:00. Tutaj również wstęp jest bezpłatny.  Warto śledzić kalendarz tego miejsca, by móc urozmaicić sobie spacery i letni odpoczynek. Więcej informacji  znajdziecie na ich stronie TUTAJ. Adres: ul. Obrońców Westerplatte 16 Sopot

RESTAURACJE I KAWIARNIE W SOPOCIE

Bez względu na to, gdzie w Sopocie najdzie Was apetyt, będziecie mieli w czym wybierać jeśli chodzi o lokale. Zobaczcie, gdzie warto zjeść z dzieckiem w Sopocie, w artykule, który powstał, by powiedzieć Wam w kilku słowach o najciekawszych restauracjach i lodziarniach klikając TUTAJ.

Znajdź na blogu: