Grodzisko w Sopocie

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Skansenie Archeologicznym Grodzisko w Sopocie

Wczesnośredniowieczne grodzisko w Sopocie stanowi najstarszy i jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Popularnie zwane „Górą Zamkową” lub „Patelnią” położone jest na wysokim wzgórzu polodowcowym, przy ul. Haffnera, w odległości około 400 m od brzegu Zatoki Gdańskiej. Wieloletnie badania archeologiczne, w wyniku których odsłonięte zostały pozostałości chat, bramy i palisady oraz liczne zabytki, umożliwiły odtworzenie grodu i warsztatów rzemieślniczych sprzed ponad tysiąca lat. Na zrekonstruowanym grodzisku powstał atrakcyjny Skansen Archeologiczny znany w Polsce i za granicą, poprzez festyny i spotkania o charakterze edukacyjnym, promujący historię i zabytki kultury nie tylko tego miejsca, ale także wczesnośredniowiecznych Pomorzan.

Dzieci mogą tutaj strzelać z łuku, spróbować swoich sił w lepieniu garnków, a nawet tkaniu. Mogą również przymierzyć kolczugę lub tarczę.

Warto wiedzieć

Podobno można tu wejść z rowerami.

Źródło informacji i zdjęć: www.facebook.com/pg/Skansen-Archeologiczny-Grodzisko-w-Sopocie-477440232398338/about/?ref=page_internal oraz www.archeologia.pl/oddzialy/grodzisko-sopot

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jana Jerzego Haffnera 63
Sopot 81 pomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)