Pomysły na weekend (11-12.03)

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na weekend to podpowiadam Wam kilka ciekawych opcji na każdą opcję pogodową.

Trudno przewidzieć, czy w ten weekend zaświeci nam słońce, czy pokropi na nas deszcz… Przedstawiam Wam więc kilka propozycji, dzięki którym spędzicie z dziećmi fantastyczny czas w każdej z opcji pogodowych 🙂

KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA

Ze względu na absolutnie „ostatni dzwonek” przed zamknięciem sezonu jako pierwszą propozycję podpowiadam Królewski Festiwal Światła, który rozświetli w ten weekend całą dzielnicę Wilanów.  Jedną z festiwalowych atrakcji będzie zlokalizowane przy ul. Stanisława Kostki Potockiego planetarium– namiot sferyczny, w którym będą snute świetlne opowieści o niebie i gwiazdach. Kolorowy i dynamiczny stanie się również wilanowski ratusz – szklana ściana będzie mieniła się różnymi barwami światła. W Royal Wilanów powstanie instalacja z kolorowych parasolek, a dzieci zostaną zaproszone do strefy fantazji, gdzie m.in. pomalują buzie farbami świecącymi w świetle UV. W Oranżerii zaś czekała będzie Kraina Kinder Niespodzianki.

fot. Marcin Mastykarz

WROTKARNIA I DYSKOTEKA

W tym tygodniu swoje pierwsze urodziny obchodzi Wrotkarnia.  Z tego tytułu w niedzielę od godziny 11:00 miejsce to zaprasza na konkursy z nagrodami. Od 13:00 natomiast odbędą się warsztaty tańca, a o 16:00 rozpocznie się…ROLLER DISCO ROCK’N’ROLL&TWIST. Przez cały dzień trwać będzie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko to oczywiście na wrotkach 🙂

 Tylko pamiętajcie, że choć zajęcia urodzinowe są bezpłatne to samo wejście do wrotkarni kosztuje 12 zł (8zł musi dopłacić ten, kto chce wypożyczyć sprzęt). A w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci wraz z opiekunem pod warunkiem płynnego poruszania się na wrotkach. Dzieci do 14 roku życia zobowiązane są do noszenia kasku i kompletu ochraniaczy. Więcej o Wrotkarni możecie dowiedzieć się TUTAJ.

DYSKOTEKA

Jeśli natomiast Wasze dziecko uwielbia tańczyć to 11.03 w Znajomi Znajomych będzie Dyskoteka dla dzieci. Początek godzina 14:00 (koniec 17:00).  Zaplanowana muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci i ich rodziców. Chcecie się przekonać, jak takie wydarzenie może wyglądać to wstąpcie na Wilczą 58a.

TEATRY

Z przyjemnością donoszę również, że są jeszcze dostępne bilety na ciekawe przedstawienia do teatrów:

OPERA

Jeśli natomiast macie w domu małego miłośnika muzyki to sprawdźcie Dziecięcy Uniwersytet Wiedzy Operowej, który ma swój kolejny zjazd w ten weekend w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku od 10 do 13 lat.  To przedsięwzięcie skonstruowane  jest na wzór uniwersytetu, na którym w ramach cyklu wykładów słuchacze są zapoznawani z zagadnieniami dotyczącymi opery. Wykłady prowadzone są w sposób lekki, często dowcipny, pełen anegdot. Każdy wykład trwa nie więcej niż godzinę i poświęcony jest innej tematyce.   Tylko… ostatnie bilety są zarezerwowane. Może jednak jakieś miejsce dla miłośnika muzyki się zwolni – zainteresowani muszę być czujni i sprawdzać TUTAJ.

W ramach Rodzinnych Poranków Operowych w niedzielę możecie zobaczyć spektakl dla dzieci  „Angelina”.  Tytułowa postać to właśnie Angelina, biedna dziewczyna o niezwykłej dobroci. Jej historia przypomina losy bajkowego Kopciuszka. Angelina ma dwie okropne starsze siostry, chce iść na bal, w czym pomaga jej tajemniczy dobroczyńca… Operowy Kopciuszek to jedna z najbardziej popisowych partii operowych. W przedstawieniu dla dzieci, tak jak w jego dorosłej wersji, wiele jest wirtuozerii śpiewaków, komizmu i uroczej muzyki.

CZEKOLADOWA MAKIETA KOLEJOWA I GIEŁDA MODELARSKA

Stacja Muzeum przedłużyła prezentację Czekoladowej Makiety Kolejowej,  która została zbudowana przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel – Janusza Profusa. z ok. 500 kg czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Łączna długość torów to ok. 30 metrów. Na makiecie są odwzorowane góry porośnięte lasem, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody. Najważniejszym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale. A w ramach gratisu oprócz samej makiety będzie można również zobaczyć 4 czekoladowe rzeźby: psa Irysa, sokoła, sukienkę Azteków i złote rybki. A dodatkowo jeśli wybierzecie się do Stacji Muzeum w niedzielę możecie odwiedzić Giełdę modelarską dedykowaną prawdziwym miłośnikom modelarstwa kolejowego. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych atrakcji polecam Wam przejrzenie RodzinnegoKompasu i skorzystanie ze stałej oferty restauracji, kawiarni, muzeów, wystaw, galerii  😉 Pamiętajcie też o dziecięcych rowerkach miejskich, dzięki którym możecie zorganizować fantastyczną wycieczkę!

Udanego weekendu!

Znajdź na blogu: