Teatr Małego Widza

Teatr stworzony z myślą o dzieciach.

O TEATRZE

Teatr Małego Widza jest kameralny, interaktywny, a wręcz…  magiczny, oparty na dobrej literaturze, z nowoczesnym, nawet odrobinę eksperymentalnym podejściem. Tutaj nigdy nie gasną światła, nie ma wyraźnego podziału na scenę i widownię, a mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. Podczas spektakli nic nie dzieje się nagle, nie ma głośnej muzyki, potworów i stworów wyskakujących z nienacka. Fabuła tutejszych spektakli jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. Jest to teatr dla naj-naj-najmłodszych,  dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. Tutaj sztuki wystawiane są bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, bo skupione są na rozmowie z dziećmi i zaufaniu do ich wyobraźni. I co bardzo ważne – w Teatrze Małego Widza nie trzeba zadzierać głowy, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie.

WIEK WIDZÓW

Repertuar teatru najczęściej dedykowany jest widzom od 1 do 5 roku życia chociaż często zaprasza również starszych widzów.

WARTO WIEDZIEĆ

W teatrze realizowany jest również fenomenalny projekt SENSORYCZNY LABIRYNT MUZYCZNY, na który bilety rozchodzą się lepiej niż ciepłe bułeczki.

Wejście do teatru od ulicy Brzozowej. Kasa biletowa jest czynna wyłącznie w weekendy, godzinę przed rozpoczęciem każdego spektaklu.

Źródło zdjęć i informacji: http://www.teatrmalegowidza.pl/

3 reviews

  1. Ciekawe miejsce

    Byliśmy z roczniakiem i 3-latką na przedstawieniu Rozplątywanie tęczy. Ciekawa “koncepcja” i późniejsza możliwość zabawy na scenie. Myślę, że sam pomysł na pokazanie dzieciakom jak może wyglądać teatr jest genialny. Na pewno odwiedzimy ten teatr jeszcze nie raz na innych wydarzeniach.

  2. Rewelacja!!!!

    Byliśmy na “Rozplataniu tęczy” z roczniakiem i trzylatką. Roczniak momentami zapatrzony choć jako mały łobuziaczek dość rozbiegany. Trzylatka zachwycona…oglądała z otwartą buzią. Przedstawienie idealne dla maluszków – wszystko ciekawe, kolorowe. Nie ma się czego bać, a jest się czym zachwycać. Przedstawienia nie są długie (bo i dzieci by więcej nie wytrzymały) a bilety dość drogie. Nie powstrzyma nas to jednak przed obejrzeniem wszystkich przedstawień dla naszej kategorii wiekowej. Mina córeczki była dla mnie absolutnie bezcenna!

  3. Drogi ale dobry

    Drogo, przedstawienie krótkie, ale dzieci zachwycone. A jak one to i my.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jezuicka 4
Warszawa 00-281 mazowieckie PL
Get directions
Spektakle i koncerty dla rodziców z dziećmi odbywają się w weekendy. W tygodniu natomiast teatr gra spektakle dla grup zorganizowanych: żłobków, przedszkoli, szkół.