Ostatni tydzień Królewskiego Ogrodu Światła.

Zobacz jakie niesamowite atrakcje czekają na odwiedzających jeszcze tylko tydzień.

 

Jeśli jeszcze nie byliście w Królewskim Ogrodzie Światła, macie ostatnią szansę, żeby zobaczyć świetlną wystawę w tym kształcie. Organizatorzy już myślą o zupełnie nowej ekspozycji, która rozświetli ogród jesienią 2017 r., a tymczasem do 12 marca można oglądać Złoty Dziedziniec, Ogród Wyobraźni i Magiczny Ogród Króla. Tegoroczny projekt zakończymy bardzo kolorowo – 11–12 marca odbędzie się V Królewski Festiwal Światła rozświetlający całą dzielnicę Wilanów! W te dni Królewski Ogród Światła będzie czynny aż do północy!

Jedną z festiwalowych atrakcji będzie zlokalizowane przy ul. Stanisława Kostki Potockiego planetarium – namiot sferyczny, w którym będziemy snuli świetlne opowieści o niebie i gwiazdach. Kolorowy i dynamiczny stanie się również wilanowski ratusz – szklana ściana będzie mieniła się różnymi barwami światła. W Royal Wilanów powstanie instalacja z kolorowych parasolek, a dzieci zostaną zaproszone do strefy fantazji, gdzie m.in. pomalują buzie farbami świecącymi w świetle UV.

Największą atrakcją festiwalu będą uwielbiane przez publiczność mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk. Będą wyświetlane nie tylko na wilanowskim pałacu, ale też na fasadzie kościoła św. Anny. Po pokazach warto wybrać się na spacer wzdłuż ul. Stanisława Kostki Potockiego, która poprowadzi do kolejnej atrakcji – instalacji Drzewa Abażurów. Jeśli zaś zechcecie się ogrzać, zapraszamy do wilanowskiej Oranżerii, w której na dzieci czekać będzie Kraina Kinder Niespodzianki, a na dorosłych – kawiarnia.

WARTO WIEDZIEĆ:

DATY i GODZINY OTWARCIA KRÓLEWSKIEGO OGRODU ŚWIATŁA
do 10 marca, godz. 16.00–21.00, ostatnie wejście: godz. 20.40

11–12 marca, godz. 16.00–00.00, ostatnie wejście: godz. 23.40

DATY i GODZINY MAPPINGÓW na fasadzie pałacu:

4–5 marca, godz.: 18.30, 19.30, 20.30

11–12 marca, godz.: 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30

BILETY do Królewskiego Ogrodu Światła: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Bilety można kupić :

  • w kasach przed wejściem na wystawę

Źródło informacji: Pałac Wilanów. Autor zdjęcia: Marcin Mastykarz.

Znajdź na blogu: