Ostatnie miejsca na bezpłatne zajęcia w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych

Przejrzałam dla Was, co jeszcze zostało w ofercie Warszawskich Dni Rodzinnych na ten weekend. Atrakcje nie chciały czekać na ostatnią chwilę i listy są już pełne na większość oferowanych zajęć. Na weekend zostały dosłownie ostatnie miejsca. Jeśli macie czas w piątek to zajrzyjcie jeszcze na stronę organizatorów TUTAJ, bo tam jest nadal kilka ciekawych propozycji. […]

Przejrzałam dla Was, co jeszcze zostało w ofercie Warszawskich Dni Rodzinnych na ten weekend. Atrakcje nie chciały czekać na ostatnią chwilę i listy są już pełne na większość oferowanych zajęć. Na weekend zostały dosłownie ostatnie miejsca. Jeśli macie czas w piątek to zajrzyjcie jeszcze na stronę organizatorów TUTAJ, bo tam jest nadal kilka ciekawych propozycji. Poniżej natomiast podaję na tacy, co zostało na sobotę i niedzielę w poszczególnych dzielnicach:

 

BIELANY

Są jeszcze miejsca na sobotni „Latynoski zawrót głowy w Baczyńskim!” – spotkanie autorskie i degustacja kawy w Księgarni Baczyńskiego. W niedzielę możecie jeszcze zarezerwować miejsca na Nordic Walking dla każdego. Obie atrakcje dedykowane są dla dzieci od lat 7.

W niedzielę w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany (ul. Lindego 20) odbędzie się piknik finałowy Warszawskich Dni Rodzinnych. Od godziny 11:00 do 15:00 na miejscu znajdziecie mnóstwo atrakcji, m.in. różne warsztaty, pokazy, konkursy i wiele wiele uśmiechu!

OCHOTA

W sobotę na Dzień Otwarty zaprasza Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota. W programie głośne czytanie, warsztaty plastyczne tematycznie nawiązujące do czytanego tekstu, Zabawy z chustą KLANZy. Start o 12:00 (dla dzieci od 7 roku życia).

Możecie też jeszcze umówić się na sobotnie  „Warsztaty Baylab: Czy w żołądku mamy cytrynę?. Zagadki zdrowia i tajemnice przyrody na wyciągnięcie ręki” – Warsztaty przybliżą uczestnikom budowę i funkcjonowanie układu pokarmowego człowieka. Zostały miejsca na godzinę 10:00, 11:00 i 12:00 (dzieci powyżej 7 roku życia).

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę Narodowy Instytut Fryderyka Chopina nadal zaprasza na zajęcia „Jak działa muzeum? – interaktywna lekcja angażująca dzieci i rodziców”. Dzieci poznają ekspozycję i muzealną terminologię. W drugiej części zajęć uczestnicy wspólnie zaprojektują własną wystawę! Zostały 3 ostatnie miejsca. (dla dzieci od 7 roku życia).

W sobotę Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia organizuje „Imieniny Marszałka Piłsudskiego”. To już ostatnie miejsce do zdobycia na godzinę 11:00. (dla dziecka od 7 roku życia).

TARGÓWEK

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 zorganizowane będą zajęcia „Czytaj i ćwicz – Karate z lemurem wg książki Agnieszki Kazały”.   Natomiast w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 o godzinie 11:00 odbędą się animowane zajęcia z gier planszowych i towarzyskich „Magia gier planszowych”. Podobne atrakcje zorganizowane będą w Czytelni Naukowej nr I pod nazwą „Zajęcia animowane z gier planszowych” o godzinie 12:00 oraz w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 „Grasz Ty! Gram ja!” o godzinie 10:00. Wszystko to w sobotę dla dzieci powyżej 7 roku życia.

WILANÓW

W sobotę można wybrać się jeszcze na Dzień Otwarty Brainy. W programie: pokaz szkoły, prezentacje programu zajęć, przekąski, napoje. Szkoła zaprasza na dzień otwarty dzieci od 4 lat.

WOLA

W sobotę Klub Sąsiedzki nadal zaprasza dzieci od 7 roku życia na „Festiwal Gier Planszowych” o 11:30.

Wolskie Centrum Kultury natomiast zachęca dzieci od 7 roku życia do spędzenia sobotniego popołudnia (15:30)  przy koncercie w wykonaniu wokalistek Studia Słowa i Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”. 

Oczywiście wszędzie wstęp darmowy, jednak obowiązują zapisy. Jeśli szukacie czegoś więcej w swojej dzielnicy to zaglądajcie TUTAJ. Być może ktoś odwoła swój udział w zajęciach i jeszcze pojawią się miejsca na coś ciekawego.

 

Źródło grafiki: https://www.facebook.com/pg/warszawskiednirodzinne/photos/?tab=album&album_id=404744899618635


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: