W tym tygodniu Warszawa , jak zwykle, ma dzieciom sporo do zaoferowania. Co prawda w teatrach bilety na niektóre przedstawienia już zostały wykupione… W ostatniej chwili nie uda się też dostać na cudowny Sensoryczny Labirynt Muzyczny, czy zupełnie niestandardową instalację MaMoMi dla maluszków, ale… nadal jest  w czym wybierać. Zobaczcie nasze pomysły na weekend 🙂

BEZPŁATNE MIASTECZKO ZMYSŁÓW

W sobotę i niedzielę między 10:00-17:00 w Muzeum Etnograficznym zorganizowane będzie Miasteczko Zmysłów. W jego ramach na dzieci czekać będzie interaktywna wystawa z 20 eksponatami, które są  dobrane tak, aby oddziaływać na wszystkie zmysły. Pokażą one dzieciom i ich rodzicom, że można „oszukać” własny mózg. Będą złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem i wiele innych ciekawych instalacji. Dzieci pobawią się eksponatami pokazującymi niektóre prawa natury, dźwięki, ciekawostki fizyczne. Dodatkowo zorganizowana będzie strefa zabawy z animacjami dla dzieci w wieku 4-9 lat. Będą w niej zabawy z kolorami, zapachami, fakturami, animacje, warsztaty, konkursy – plastyczne, ruchowe, zręcznościowe, muzyczne. Dla rodziców natomiast zorganizowane zostały spotkania z ekspertem – Dorotą Zawadzką. Wstęp do Miasteczka Zmysłów jest bezpłatny, jednocześnie wystawę może zwiedzać 120 osób (ruch rotacyjny). Może więc zdarzyć się, że trzeba będzie swoje odczekać w kolejce.  Więcej szczegółów możecie poznać TUTAJ. 

WARSZAWSKIE DNI RODZINNE

Bezpłatne atrakcje dla dzieci przygotowane zostały w każdej dzielnicy. Już ostatni dzwonek i zostały ostatnie miejsca na nieliczne wydarzenia.  TUTAJ pisałam, co jeszcze jest dostępne. Wszyscy tez mogą wybrać się z dzieciaczkami na FINAŁOWY piknik w niedzielę w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany (ul. Lindego 20). W jego trakcie od godziny 11:00 do 15:00 oferowanych będzie mnóstwo atrakcji, m.in. różne warsztaty, pokazy, konkursy i wiele wiele uśmiechu!

PRZEDSTAWIENIA W TEATRACH

W chwili, kiedy piszę są jeszcze dostępne bilety na przedstawienia:

 • „Urodziny Turli i Taja” dla maluszków od 0 do 5 lat w Teatrze Maskarada
 • „Światy równoległe” dla szkrabów od 1 do 5 lat w sobotę w Teatrze Małego Widza
 • „Dobranoc Jaśku” dla pociech od 1 do 5 lat w niedzielę w Teatrze Niewielkim
 • „Super Luper” dla dzieciaczków od 2 do 6 lat w niedzielę w Teatrze Małego Widza
 • „Hu Hu ha” dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat w Teatrze Niewielkim w sobotę
 • „Brzydkie kaczątko” dla widzów od 3 do 5 lat w sobotę i niedzielę w Teatrze Guliwier
 • „Król rur” dla dzieci od 4 do 8 lat w niedzielę w Teatrze Niewielkim
 • „Księżniczka na ziarnku grochu” dla dzieci od 4 do 11 lat w Teatrze Maskarada
 • „Emil z Lönnebergi” dla dzieci od 5 roku życia w sobotę i niedzielę w Teatrze Baj
 • „Cudowna podróż” czyli PREMIERA przedstawienia dla dzieci od lat 7 w Teatrze Lalka
 • „Domisie” w sobotę w Teatrze Kamienica
 • „Podróże Guliwiera” w ramach cyklu Teatr Polski Dzieciom wystawiane są w sobotę i niedzielę

POKAZ SZTUCZEK MAGICZNYCH

W sobotę w Kinie Iluzjon o godzinie 11:00 magik Konrad zabierze dzieci w wieku od 2 do 7 lat  w świat magii i czarów. Jeżeli chcielibyście poczarować, to nadarza się ku temu idealna okazja, ponieważ goście Małego Iluzjona będą mieli liczne okazje pomóc iluzjoniście, nauczyć się czarów, przytrzymać różdżkę, a nawet wypowiedzieć zaklęcie! Szczegóły sprawdźcie TUTAJ.

ZADZIWIAJĄCE GADY – POKAZ RODZINNY 

W niedzielę o godzinie 12:30 Centrum Kultury Wilanów zaprasza na pokaz naukowy „Zadziwiające gady”. Piszą o tych stworzeniach tak ciekawie, że muszę Wam zacytować „Gady od wieków pasjonowały i jednocześnie przerażały człowieka. Stwory pokryte łuskami, z wymyślnymi kolcami i grzebieniami, przeszywające wszystko zimnym wzrokiem i pozostające w bezruchu przez całe godziny – to uosobienie mitycznych smoków, bazyliszków i potworów. Jakie gady są naprawdę? Spróbujemy je poznać i przyjrzeć się im podczas pokazu, albowiem to one uświetnią nasz pokaz swoją żywą obecnością.” Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. 

WARSZTATY

NADWORNI PRZYRODNICY KRÓLA JANA III

W sobotę w ramach warsztatów „C jak cebula, R jak rozłogi, czyli wiosenny, ogrodowy alfabet” z cyklu „Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III” dzieci w wieku 5-7 lat będą odkrywać różne tajemnicze, niezwykłe słowa opisujące przyrodę wilanowskich ogrodów. Na koniec wykonają pracę plastyczną z motywem wybranej litery ozdobionej fantazyjnymi przyrodniczymi ornamentami.

W ŚWIECIE DAWNEJ MODY

Dom Kultury Kadr zaprasza w sobotę od godziny 11:00 do 13:00 dzieci w wieku 3–8 lat na warsztaty, podczas których pociechy dowiedzą się kilku ciekawostek o dawnej modzie i zostaną zainspirowane do tworzenia własnych przebrań. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, wymagane są jednak zapisy. Zainteresowanych zapraszam TUTAJ.

“MIĘDZY MUZAMI”. WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Warsztaty teatralne „Apollo i jego orszak: rozgrzewka teatralna”  przygotowane zostały dla  dzieci w wieku od 6 do 10 lat wraz z opiekunami. Ich głównym tematem będzie teatr jako miejsce, w którym spotykają się różne dziedziny sztuki. Dzięki połączeniu fabuły, gry aktorskiej, muzyki oraz scenografii powstaje spektakl, który widzowie oglądają z zapartym tchem. Podczas warsztatów dzieci będą mogły poczuć niezwykłą atmosferę teatru i zdobyć umiejętności aktorskie. A wszystko to odbywało się będzie Łazienkach Królewskich. Szczegóły warsztatów oraz ich lokalizacji można poznać TUTAJ. 

DLACZEGO STATKI PŁYWAJĄ

Warsztaty z dużą ilością wody zorganizowane zostały na ten weekend dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat w Centrum Nauki Kopernik. Będą idealne dla tych, którym choć raz przeszło przez myśl pytanie: dlaczego mały kamień tonie, a wielki statek pływa? Albo pytanie: jak wydobywa się wraki pełne skarbów? Te warsztaty odbywać się będą od soboty do niedzieli i są genialną opcją dla wszystkich poszukiwaczy morskich przygód. W czasie warsztatów każdy uczestnik stworzy też jednostkę pływającą według własnego pomysłu. Tylko… należy pamiętać o stroju na zmianę :-). Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. 

WARSZTATY CYRKOWE

Warszawski Cyrk Magii i Ściemy zaprasza w niedzielę na warsztaty cyrkowe dla dzieci i rodziców. W DZIKIEJ stronie Wisły od 12:00-14:00 będzie można  (Plac Hellera 5)poćwiczyć akrobacje, ekwilibrystykę, żonglerkę i wiele innych rzeczy. Zapowiada się super ciekawie. Szczegóły sprawdzajcie TUTAJ. 

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

AUDYCJA MUZYCZNA OD BLUESA DO MUZYKI POP

W niedzielę o godzinie 17:00 w Domu Kultury Zacisze odbędzie się audycja muzyczna, podczas której poprzez wspólną zabawę, śpiewanie, improwizację, taniec, a nawet zagranie w big bandzie, dzieci dowiedzą się, jak kształtowała się na przestrzeni lat muzyka, którą dziś możemy nazwać popularną. Zajęcia prowadzone są z naciskiem na interakcję i dobrą zabawę, aby zainteresować dzieci różnymi, często zapomnianymi gatunkami muzyki i zachęcić je do samodzielnego wracania do nagrań twórców, o których usłyszeli. Program skierowany jest w szczególności do dzieci w wieku 5-9 lat. Szczegóły można przeczytać TUTAJ.

SPOTKANIE Z WIRTUOZEM W TEATRZE WIELKIM OPERZE NARODOWEJ

Spotkania z wirtuozem to koncerty dla młodzieży w wieku 10 do 15 lat, prowadzone w ciekawy sposób przez artystów. Słuchacze są wprowadzani w świat wirtuozerii i blasku każdego z prezentowanych instrumentów. W tą niedzielę o godzinie 12:00  tematem przewodnim spotkania będzie DUET FORTEPIANOWY – JEDEN ORGANIZM O CZTERECH RĘKACH. Dla młodzieży grać będą Tamara Granat i Adrian Kreda. Pianiści znają się od 25 lat. Wykonują różnorodny repertuar na cztery ręce i dwa fortepiany. Ich współpraca jest cudownym spełnieniem artystycznym: podzielają tę samą miłość do muzyki, potrzebę wyrażania za jej pomocą myśli, wielką pasję do gry w duecie fortepianowym. Więcej o wydarzeniu oraz artystach można przeczytać TUTAJ.

INDYJSKI MAGICZNY OGRÓD MUZYCZNY

Prom Kultury Saska Kępa zaprasza w niedzielę na godzinę 10:30 i 12:00 rodziny  z dziećmi w wieku 6 do 10 lat, by przedstawić olśniewające kolorami, pachnące przyprawami, dźwięczące sitarem i tablą, baśniowe Indie. Dzieci będą je poznawały przez baśnie, muzykę i taniec. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 

WYSTAWA GATEWAY TO SPACE

To już ostatni dzwonek, by na Mińskiej 65 zobaczyć kosmiczną wystawę NASA. Tylko do niedzieli mali odkrywcy mogą obejrzeć ponad 1000 eksponatów. Modele rakiet, łaziki kosmiczne, kokpity statków kosmicznych, asteroidy i kamienie księżycowe to tylko część atrakcji oferowanych odwiedzającym. Podczas wystawy w symulatorze można odbyć lot na księżyc, można też poczuć stan nieważkości. Więcej informacji zdobędziecie na stronie wystawy.

SPACERY

W niedzielę Muzeum Króla Jana III w Wilanowie w ramach cyklu „Wycieczki przyrodnicze” zaprasza na spacer z motywem przewodnim „Przyroda budzi się z zimowego snu”. W czasie spaceru rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat poszukiwać będą  zwiastunów wiosny. Spacerowicze dowiedzą się, które owady budzą się jako pierwsze z zimowego odrętwienia, jakie ptaki śpiewają w wiosenne poranki i które kwiaty pierwsze zakwitają w parkowym runie. Spacer rozpoczyna się o godzinie 13:00 a więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Na wiosenne przechadzki zapraszają również Łazienki Królewskie w ramach cyklu “Tajemnice łazienkowskich ogrodów”. Podczas wycieczki pracownicy Muzeum wyjaśnią, jak królewskie ogrody wyglądały przed panowaniem Stanisława Augusta, oraz w jaki sposób król je potem zmienił. Będzie można zobaczyć mniej znane zakątki ogrodów, a także posłuchać niezwykłych historii o budowlach, których w Łazienkach już nie ma. Jedną z nich jest most chiński, który w czasach Stanisława Augusta znajdował się na skrzyżowaniu Promenady Królewskiej z Aleją Chińską, nieopodal Białego Domku. Wiek uczestników spaceru nie jest określony jednak warto zabrać dzieci lubiące chodzić, bo całość trwa ok. 2h. Udział w spacerze jest bezpłatny, należy jednak zarezerwować miejsce. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

POKAZY BAJEK NA WIELKIM EKRANIE

jeśli już chcecie zasiąść przed ekranem z pociechami w ten weekend zróbcie z tego rodzinną przygodę. Skorzystajcie z Poranków w Multikinie dedykowanych dzieciom od 2 roku życia roku życia. W ten weekend (jak przez cały marzec) zarówno w w sobotę jak i niedzielę można zobaczyć „Pamiętnik Florki” o godz. 10:30 i „Bolek Lolek, Reksio i inne filmy z klasyki polskiej animacji”  o godz. 12:00.  Marcowe poranki grane są w Multikinie: Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy oraz Warszawa Wola.

JARMARK KAZIMIERSKI NA BIELANACH

Bielański Ośrodek Kultury już w ten weekend (w godz. 11:00-17:00) zaprasza na tradycyjny kiermasz sygnalizujący nadejście świąt Wielkanocnych. Będą palmy, pierniki, jaja malowane, wyroby rękodzieła,  którymi chcą się pochwalić  mieszkańcy Bielan i Warszawy, smakołyki regionalne czyli  w dwóch słowach „Jarmark różności”. Różnorodność zapewnią też dwa popołudniowe koncerty towarzyszące Jarmarkowi (muzyków z kapeli Warszawskie Przedmieście w sobotę i zespołu Wyraj w niedzielę).

Jak zawsze oprócz wyżej wymienionych pomysłów na weekend polecam Wam przejrzenie RodzinnegoKompasu i skorzystanie ze stałej oferty restauracji, kawiarni, muzeów, wystaw, galerii  😉 Pamiętajcie też o dziecięcych rowerkach miejskich, dzięki którym możecie zorganizować fantastyczną wycieczkę!

Udanego weekendu!

 

Znajdź na blogu: