A KTO TO? A CO TO? – warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu na warsztaty do pałacu wilanowskiego! Przekonajcie się, że warto poznawać to, co nieznane. Zobaczcie, że minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe. Muzeum chce udowodnić, że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi.

Warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu
Fot. Rafał Pudło

Gdy pałacowe wnętrza są takie wielkie i w niczym nie przypominają pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Gdy z obrazów wszędzie patrzą na nas poważne twarze w dziwnych strojach. Gdy nie wolno niczego dotknąć, głośno rozmawiać ani się śmiać… to właściwie po co do takiego miejsca mają chodzić dzieci? Przyjdźcie do pałacu wilanowskiego i przekonajcie się, że warto!

Dla dzieci Muzeum przygotowało liczne zabawy, zagadki, gry i prace manualne. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu – aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas naszych spotkań oraz aby mogły opowiedzieć o tym miejscu innym osobom. Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna za najciekawszy i najładniejszy.

Podczas warsztatów będą wykorzystywane karty ćwiczeń dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu (uporządkowana szata graficzna, język bez trudnych konstrukcji, trudne słownictwo wyjaśnione), pomoce wizualne wzmacniające przekaz (np. zdjęcia, rysunki).

ODBIORCY: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 7–10 lat

MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

TERMIN: 25 marca, godz. 10.00–12.00

WSTĘP: 10 zł

KONTAKT:

W razie pytań dzońcie do Marty Walewskiej (e-mail: mwalewska@muzeum-wilanow.pl, tel: 785 905 735).

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Znajdź na blogu: