A KTO TO? A CO TO? – warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu na warsztaty do pałacu wilanowskiego! Przekonajcie się, że warto poznawać to, co nieznane. Zobaczcie, że minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe. Muzeum chce udowodnić, że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi. Gdy pałacowe wnętrza są […]

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu na warsztaty do pałacu wilanowskiego! Przekonajcie się, że warto poznawać to, co nieznane. Zobaczcie, że minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe. Muzeum chce udowodnić, że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi.

Warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu
Fot. Rafał Pudło

Gdy pałacowe wnętrza są takie wielkie i w niczym nie przypominają pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Gdy z obrazów wszędzie patrzą na nas poważne twarze w dziwnych strojach. Gdy nie wolno niczego dotknąć, głośno rozmawiać ani się śmiać… to właściwie po co do takiego miejsca mają chodzić dzieci? Przyjdźcie do pałacu wilanowskiego i przekonajcie się, że warto!

Dla dzieci Muzeum przygotowało liczne zabawy, zagadki, gry i prace manualne. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu – aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas naszych spotkań oraz aby mogły opowiedzieć o tym miejscu innym osobom. Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna za najciekawszy i najładniejszy.

Podczas warsztatów będą wykorzystywane karty ćwiczeń dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu (uporządkowana szata graficzna, język bez trudnych konstrukcji, trudne słownictwo wyjaśnione), pomoce wizualne wzmacniające przekaz (np. zdjęcia, rysunki).

ODBIORCY: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 7–10 lat

MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

TERMIN: 25 marca, godz. 10.00–12.00

WSTĘP: 10 zł

KONTAKT:

W razie pytań dzońcie do Marty Walewskiej (e-mail: mwalewska@muzeum-wilanow.pl, tel: 785 905 735).

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: