Pomysły na weekend – wydarzenia, przedstawienia, filmy, warsztaty, koncerty i spacery

ATRAKCJE TYGODNIA

 

 „Festiwal LEGO. Stwórz własne miasto”  – LEGO® PORSCHE 

BEZPŁATNE!

W weekend Lego Polska zaprasza rodziców i dzieci do zabawy tysiącami klocków. Na gości czekał będzie naturalnej wielkości model Porsche 911 GT3 RS w całości zbudowany z klocków LEGO! Zbudowany w skali niemal 1:1 pojazd ma 1,3 m wysokości, 1,72 m szerokości, 3,5 m długości i waży 610 kg.

Dzieci będą mogły także bawić się bez końca w dwóch strefach: „LEGO Miasteczko City” i „LEGO Miasteczko Heartlake”, nawiązujących tematycznie do dwóch popularnych serii – LEGO City i LEGO Friends. Dla najmłodszych budowniczych w wieku od 1,5 do 5 lat będą przeznaczony sektor LEGO DUPLO. W „basenie” wypełnionym klockami LEGO DUPLO oraz na stoliczkach do

 KIEDY I GDZIE? Sobota i niedziela,  Galeria Mokotów

OTWARCIE MUZEUM NAD WISŁĄ

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na piknik i otwarcie Muzeum nad Wisłą: nowej przestrzeni wydarzeń kulturalnych nad rzeką. Działalność Muzeum nad Wisłą zainauguruje wystawa „Syrena herbem twym zwodniczą” – to opowieść o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i o tym, jak możemy tego symbolu dziś używać, tworząc nowoczesne miejskie tożsamości i wspólnoty. Wystawa o syrenach w Muzeum nad Wisłą to powitanie nowego sąsiedztwa, z ważnym dla warszawiaków pomnikiem Syrenki z twarzą Krystyny Krahelskiej, to powitanie dzikiej rzeki, która płynie kilka kroków od nowego budynku Muzeum. To także powitanie nadchodzącej wiosny i nowej publiczności. Otwarcie świętowane będzie cały weekend, jednak na podkreślenie zasługują m.in. przewidziane na sobotę warsztaty rodzinne oraz wspólne malowanie muralu. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 
KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 12:00, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

 PRZEDSTAWIENIA W TEATRACH

  • „Książeczka” – przedstawienie dla maluszków od 0 do 3 lat w Teatrze Baj w niedzielę
  • „Raz, dwa, trzy” – PREMIERA przedstawienia dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat w Teatrze Niewielkim już w sobotę i niedzielę
  • „Co Bajkotowrku masz w swoim worku?” – spektakl improwizowany dla dzieci od  3 lat, w którym można uczestniczyć i go współtworzyć w niedzielę o godz. 13:00 w Teatrze Improwizacji AFRON 
  • „Prot i Filip” – Brzechwa dzieciom – przedstawienie dla dzieci od 3 roku życia wystawiane w sobotę o godzinie 12:00 w Teatrze Kamienica
  • „O pchle co manier nie miała” mogą obejrzeć dzieci od 3 roku życia w Domu Kultury Śródmieście w niedzielę o godz. 11:00
  • „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca” będą mogły obejrzeć dzieci od 3 roku życia w sobotę o godzinie 12:00 w Teatrze Rampa
    „Tymoteusz wśród ptaków” wystawiany dla dzieci od 4 roku życia w Teatrze Baj wystawiany w sobotę i niedzielę
    „Cudowna podróż” – przedstawienie dla dzieci od 5 roku życia wystawiane w sobotę i niedzielę w Teatrze Lalka.
    „Planeta Football” – spektakl o fenomenie piłki nożnej dla widzów od 6 roku życia w Teatrze Guliwier grany w sobotę i niedzielę
    „Alicja po drugiej stronie lustra” – będzie grana dla dzieci od 7 roku życia  Och Teatrze w niedzielę o godzinie 12:00

 

BAJKI I FILMY W KINACH

„Piękna i Bestia” , czyli magia ożywa na nowo na ekranach Multikina! To najnowsza aktorska wersja klasycznego filmu animowanego. To nie pierwszy raz, gdy studio Walta Disneya ponownie bierze na warsztat jeden ze swoich przebojów…

„Munio: Strażnik księżyca”  to opowieść o pewnej magicznej krainie i wesołym psotnik – Munio, który niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie, a przed nim zadanie przywrócenia porządku na Niebie…

„Balerina” – 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu.

LEGO® BATMAN: FILM  – „Batman, Robin i Joker w kontynuacji przebojowego animowanego hitu „LEGO: Przygoda”! Tym razem złożony z klocków LEGO Mroczny Rycerz z Gotham musi obronić swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Na szczęście ma sprzymierzeńców w postaci sieroty Robina, córki komisarza Gordona – Barbary oraz wiernego kamerdynera Alfreda.”

„Barbie w świecie gier” – Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół i razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Barbie musi przemieniać się oraz wykazać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę.

„Ozzy”  to przesłodki beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów, okazuje się być prawdziwą szkoła przetrwania.

„Sing” – w świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr…

„Vaiana: Skarb oceanu” – Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

„Sonia” wyświetlana będzie w sobotę o godz. 11:00  w Kinie Muranów w ramach Poranków rodzinnych. Więcej o filmie możecie przeczytać TUTAJ. 


ZAJĘCIA DLA MALUSZKÓW

 

MUZYCZNE ZABAWY PO ANGIELSKU Z PATI PATU

Zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat w języku angielskim, podczas których dzieci poznają świat poprzez piosenki, rymowanki i zabawy z użyciem drewnianych zabawek i instrumentów muzycznych.

KIEDY I GDZIE? Sobota 10:30-11:15, Biocultura Cafe, Sokołowska 9/U31, 01-424 Warszawa

BARWNE MOTYLE W MAŁYM ILUZJONIE

Misiowi Przyjaciele, wiosnę czuć na każdym kroku. Wiosna budzi się do życia i z tej okazji Kino Iluzjon zaprasza  na warsztaty plastyczne, podczas których pobawicie się kolorami. Piękne, barwne motyle będą inspiracją do wspólnych, twórczych i rodzinnych zadań oraz zabaw ruchowych. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

KIEDY I GDZIE?  Sobota, godzina 11:00, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

PIRACKA PRZYGODA POSZUKIWANIE SKARBU PIRATA HAKA

Kino Wisła zaprasza małych piratów (od 2 do 7 lat)  na pokład. Na początku krótki pokaz Polskich bajek dla dzieci. Później odrzucamy cumy i wypływamy na głębie przy dźwiękach szant. Podczas zabawy będziemy zdobywać Pirackie sprawności a dzięki odnalezionej mapie szukać skarbu Pirata Haka. Wykonamy liczne zadania by zdobyć skarb, przeżyjemy też sztorm na morzu. Żadne zasadzki nie przeszkodzą nam w wykonaniu zadania. Zbierajcie siły do zabawy widzimy się na Morskich Misiowych Porankach Ahoj. Bilety można kupić TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz 10.30 – 12:00 Kino Wisła – Warszawa Pl. Wilsona 2

MAŁA AKADEMIA MUZYKI

Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami wprowadza w świat instrumentów i muzyki klasycznej, których głównym celem jest interaktywny udział publiczności. Podczas muzycznego spotkania – rodzic wraz z dzieckiem uczy się słuchania, rozumienia i odczuwania muzyki.

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 12:00, Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2

KLASYKA MUZYCZNA DLA DZIECI I MAM

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie zaprasza Mamy wraz z Pociechami na minikoncert muzyki klasycznej. Za fortepianem usiądzie rosyjska pianistka Natalia Pystina. Tym razem spotkanie poświęcone będzie tematyce wiosennej w utworach P. Czajkowskiego, J.S. Bacha, A. Vivaldiego.

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 14:30-15:00, ul. Belwederska 25

WARSZTATY DLA STARSZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY 

 

WARSZTATY CYRKOWE DLA DZIECI I RODZICÓW – BEZPŁATNE

Warszawski Cyrk Magii i Ściemy zaprasza serdecznie na Dziką Stronę Wisły na familijne, otwarte warsztaty cyrkowe! Obowiązują rezerwacje miejsc. Więcej informacji TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 12:00-14:00, Pl. Hallera 5

Będzie dużo dobrej zabawy z artystami cyrkowymi, kolorowymi rekwizytami, wśród różnych dyscyplin cyrkowych.

STOLARKA DLA DZIKICH DZIECI

Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, kłody, z których wspólnie zbudujemy drewniane projekty. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wybijać gwoździe! Poznamy różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. W ramach warsztatów wykonamy: drewniane instrumenty, jakich używali klezmerzy, czyli wędrowni żydowscy muzycy, pojazdy, układanki oraz grające obrazki inspirowane motywami z Synagogi w Gwoźdźcu. Zajęcia przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci. Bilety można kupić TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 11:00-12:30Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6

SZKÓŁKA BILARDOWA

W każdą niedzielę Hulkakula zaprasza dzieci od lat 7 na naukę i doskonalenie umiejętności gry w bilard pod okiem prawdziwych Mistrzów Polski. Warto, bo bilard uczy precyzji i koncentracji, pobudza wyobraźnię, a nawet pomaga w przyjemny sposób poznać i zrozumieć prawa fizyki oraz geometrii. Dodatkowo w szkółce bilardowej dziecko pozna smak pięknego sportowego współzawodnictwa.
W programie Szkółki pojawią się takie zagadnienia, jak trening wbijania różnych układów bil na stole, nauka prawidłowej postawy bilardowej, przeglądu pola gry, tajemnica dobrego rozbicia, pozycjonowanie białej bili i wiele innych! Do szkółki obowiązują zapisy pod numerem: 22 18 28 000. Więcej przeczytacie TUTAJ. Zaraz po szkółce dzieci mogą zostać na spotkanie z cyklu „Hulakula czyta dzieciom”, o którym kilka słów znajdziecie poniżej.
KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 12:00-14:00, Hulakula

HULAKULA CZYTA DZIECIOM – JUSTYNA BEDNAREK – BEZPŁATNE

To już  drugie spotkanie z cyklu „Hulakula czyta dzieciom”, którego gościem będzie Justyna Bednarek – autorka książek: „W to mi graj”, „Pięć sprytnych kun”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Pisarka prowadzi warsztaty dla dzieci wprowadzające w świat książek, ale nie tylko w sam proces jej pisania, ale także samej produkcji.  Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 18 28 009
KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 14:00-16:00, Hulakula

 WIOSENNA DYSKOTEKA DLA DZIECI

To już chyba będzie stałą rozrywką. Co dwa tygodnie Znajomi Znajomych skutecznie „roztańczają” dzieciaki razem z rodzicami. Nie przerywają dobrej zabawy, tylko z impetem wkraczają w wiosnę. Wszak nie ma lepszej okazji do tańca, niż pachnące wiosną powietrze!! Za selekcję starych i nowych hitów na dyskotece odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy DJe: turbo wujkowie i kochający ojcowie.
KIEDY I GDZIE? Sobota, godz: 14:00-17:00, Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a.

BASIOWE SPOTKANIA

Już wkrótce na półki księgarskie trafią dwa nowe tytuły Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w serii Basia – Basia i biblioteka oraz w cyklu Basia i przyjaciele – Titi. W nowych książkach znajdziecie historie wesołe i całkiem poważne, ale jak zawsze opowiedziane z właściwym autorkom poczuciem humoru z mnóstwem smaczków w drugim i trzecim planie. Wszyscy fani Basi zaproszeni są na Basiowe spotkanie.

KIEDY I GDZIE? Sobota, w godz. 1:00-13:00, Księgarnia ZIK,ul. Małachowskiego 1 Marki

BAJKODZIEŁO.  BAHAR ZNACZY WIOSNA

Przystanek Twórczość oraz Bajkodzieło zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniach z żywym słowem. W marcu, przywitamy Was wiosennie i nietypowo, gdyż program przewiduje spotkanie również dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat jak również dla rodziców. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się kilku ciekawostek o kulturze Wschodu: zawiłościach alfabetu arabskiego, zapachach i kulinariach oraz obyczajach muzułmańskiego domu. Opowiadała będzie Agnieszka Aysen – Kaim, a opowieść zawierała będzie także informacje historyczne dotyczące relacji między Rzeczpospolitą i Imperium Osmańskim, z wykorzystaniem relacji historycznych z podróży posłów polskich do Konstantynopola, tradycyjnych wschodnich anegdot. Oczywiście całość opowiedziana będzie  prostym językiem, dostosowanym do możliwości percepcyjnych dzieci. Wstęp wolny, wystarczy się zapisać TUTAJ. 

KIEDY I GDZIE?  Sobota, godz. 11.00, Klub Szafir, ul. Dolnośląska 3

HYGGE WIELKANOC PRZYTULNE ŚWITĘTA

Rodzinne warsztaty Wielkanocne, na które zaprasza Muzeum dla Dzieci. Mają je charakteryzować: światło, przytulność, rodzinna atmosfera, natura i spokój. Przygotowano dwie wersje warsztatów – dla młodszych (3-6 lat) o godzinie 10:00 i dla starszych (7-12 lat) o godzinie 13:00. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 10:00-12:00 oraz 13:00-15:00, Muzeum dla dzieci, ul. Kredytowa 1

TEATR CIENI – wstęp do baśni, mitów i legend | Warsztaty

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki zaprasza  na kolejny warsztat dla rodziców i najmłodszych (w wieku 5–7 lat) z cyklu „Jak zachęcić dzieci do czytania i samemu się przy tym świetnie bawić”.  „W czasie spotkania niedorośli przekonają się, że baśnie i legendy można opowiadać, korzystając ze światła i cieni, a dorośli — że i jedno, i drugie pomaga wytłumaczyć dzieciom, jak funkcjonuje świat, a my w nim.” W czasie warsztatów rodzice będą mieli okazję  zobaczyć i poznać mnóstwo książek (nie tylko nowości) z cudownymi baśniami, pięknymi legendami i mitami, natomiast dzieci wybiorą się w fantastyczną podróż w krainę wyobraźni. Jak twierdzą organizatorzy efektem będzie dużo radości i inspiracji oraz nowy zapał do snucia przeróżnych opowieści, a przede wszystkim do czytania.

GDZIE I KIEDY? Sobota, godz. 17:00-19:00,  Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, ul. Małachowskiego 3

UTKANA SOBOTA – WARSZTATY TKACTWA ARTYSTYCZNEGO

Podczas spotkania sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie zajęć m.in. nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu, gobeliny wg własnych projektów dla osób zaawansowanych. Więcej szczegółów i bilety znajdziesz TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Sobota 9:30-13:30, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1.

 

MALI EINSTEINI: PODRÓŻ DO WNĘTRZA CZŁOWIEKA CZĘŚĆ II – JAK ODDYCHAMY?

Uczestnicy zająć stworzą gigantyczny obieg tlenu w ciele człowieka.
Dowiedzą się, dlaczego tlen jest niezbędny do życia i jak porusza się ona w waszym ciele. Sami wcielą się w krwinki i będą mogli skonstruować ludzkie płuca. A potem wdech… wydech…
Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy. Warsztaty dedykowane są dzieciom od 4 do 9 lat. Więcej szczegółów i bilety znajdziesz TUTAJ. 

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz:10:00, 11:00, 12:00, 13:00, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1.

 

SKOK NA SZTUKĘ

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat, podczas których toczyć się będą rozmowy o sztuce polskiej. Jaka ona jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą przemierzając artystyczne zakątki polskiej sztuki. Poznają dzieła malarskie, architektoniczne, a także charakterystyczne dla różnych regionów rękodzieło i rzemiosło artystyczne. Zainspirowani konkretnymi dziełami, uruchomią wyobraźnię, rozbudzą talent i stworzą własne prace plastyczne wykorzystując zdobyte informacje. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 11:00-13:00, Dom Kultury Zacisze

BEAT PLASTIC FANTASTIC

Warsztaty plastyczno-muzyczne dla dzieci od 10 roku życia. W czasie warsztatów dzieci będą tworzyły wspólne dzieło, które stanie się  niebanalnym i cennym drogowskazem do zrozumienia najważniejszego słowa-klucza MATKA i jego wielu znaczeń. Dotrzemy do centrum wszechświata i zrozumiemy, czym jest recykling muzyczny. Jak zrobić muzykę z butelek i rurek? Jak zagrać na własnym ciele i odnaleźć milion dźwięków z paszczy? Jak stworzyć tłusty rytm i napisać do niego gęsty tekst? Obowiązują zapisy. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 11:00 Centrum Myśli Jana Pawła II

MEEOW – ŻYWA LEKCJA MUZYKI Z WARSZTATAMI. PREMIERA!

„Żywa lekcja muzyki” jest tematem przewodnim muzycznych premierowych warsztatów dla dzieci  w wieku od 5 do 7 lat. Koncert i warsztaty mają na celu przede wszystkim edukację muzyczną dzieci, przybliżenie im budowy instrumentów oraz bezpośrednią zabawę z muzyką. Są to zajęcia silnie angażujące uczestników do wspólnego spędzania czasu podczas warsztatów. Meeow to zespół z Krakowa. Tworzy zaskakującą, eksperymentalną muzykę, a to w dobie powtarzalności jest ich największą, nieocenioną zaletą. Beatbox i cajon zamiast perkusji, klawisze i elektroniczne wstawki połączone z duetem smyczkowym oraz dwoje niezwykle utalentowanych wokalistów – to wszystko czeka na nasze pociechy. Bilety można kupić TUTAJ. 

KIEDY I GDZIE? Sobota, godzina 12:00, Bielańska Scena Kameralna, ul. Żeromskiego 29

SPACERY

SPACER ORNITOLOGICZNY PO WARSZAWSKIM ZAKOLU

To będzie pierwszy z serii spacerów przyrodniczych po Wawrze z zespołem Dzikiej Ochoty. Tym razem wraz ze Stanisławem Łubieńskim wędrować będzie można po zakolu wawerskim – wielce przyrodniczo bogatym zakątku Wawra.  Organizatorzy gwarantują atmosferę ptasią i kulturalną:-).
Spacery są dla każdego, wymagany jest oczywiście strój odpowiedni do pogody i warunków naturalnych. Lornetki będą dostępne u organizatorów. Więcej informacji można uzyskać TUTAJ i na FB.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO WARSZAWSKICH ŁAZIENKACH – BEZPŁATNE

Na spacer z cyklu „Tajemnice łazienkowskich ogrodów” można się wybrać zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Miły marsz rozpocznie się  zbiórką o godz.  12.00 przy kasie Pałacu na Wyspie. Podczas oprowadzania pracownicy Muzeum wyjaśnią, jak królewskie ogrody wyglądały przed panowaniem Stanisława Augusta, oraz w jaki sposób król je potem zmienił. Będzie można zobaczyć mniej znane zakątki ogrodów, a także posłuchać niezwykłych historii o budowlach, których w Łazienkach już nie ma. Jedną z nich jest most chiński, który w czasach Stanisława Augusta znajdował się na skrzyżowaniu Promenady Królewskiej z Aleją Chińską, nieopodal Białego Domku.

Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerami: tel. 22 50 60 028 lub 22 50 60 183.  Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Akcja pod Arsenałem – spacer z przewodnikiem!

Zbliża się 74. rocznica bohaterskiej i bezprecedensowej akcji „Meksyk II”, doskonale wszystkim znanej jako Akcja pod Arsenałem. Dokładnie w rocznicę tych wydarzeń Biuro Przewodników Skarby Warszawy zaprasza na rocznicowy spacer, aby prześledzić przebieg akcji i wytłumaczyć, jak do niej doszło. Spacer będzie też doskonałym pretekstem do snucia opowieści o okupowanej Warszawie oraz innych akcjach i przejawach oporu polskiego Podziemia. Czy wiesz jak wyglądała Akcja pod Arsenałem? Kogo uwolniono oprócz Rudego? Za co aresztowano pomnik Kilińskiego? W jaki sposób przeprowadzono Akcję Góral i skąd ta nazwa? Kto poślubił trupa? Dlaczego Podziemie zlikwidowało znanego aktora? Co oznaczał żółw narysowany na murze? Skąd kryptonim „Wawer” dla Organizacji Małego Sabotażu? Jaki był los bohaterów „Kamieni na szaniec”? Na te pytanie będzie odpowiadał przewodnik Marcin Strachota. Dzieci do lat 10 spacerują bezpłatnie. Pozostali płacą 10 zł. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 13:00, miejsce zbiórki: przy pomniku Mikołaja Kopernika, obok Pałacu Staszica

OD PREZYDENTA DO STUDENTA – MARIENSZTAT I POWIŚLE

Autorski, interaktywny spacer Rodzinnych Odkrywców to propozycja dla rodzin, które razem ze swoimi pociechami chcą w niebanalny sposób poznać tajemnice miasta. Wycieczka pełna jest zagadek przygotowanych dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W czasie spaceru znajdzie się małe co nieco dla miłośników egzotyki oraz zakręconych na punkcie samochodów. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 15:00, zbórka na placu Zamkowy,, pod wieżą kościoła św. Anny

Tradycyjnie prócz powyższych wydarzeń serdecznie polecam Wam również stałe atrakcje dostępne w Warszawie. Zwłaszcza moją ukochaną kategorię Atrakcji poza schematem 🙂

Przyjemnego weekendu!

 

Przygotowanie zestawienia propozycji na weekend to sporo czasu, pracy a na koniec i satysfakcji. Ciekawa jestem jednak, czy takie zestawienie Wam się przydaje, czy chcecie, by pojawiało się co tydzień w Rodzinnym Kompasie?

Jeśli TAK dajcie mi proszę znać dając kciuk w górę,
udostępniając lub komentując.

Staram się poznać Wasze potrzeby, sprawdzić, jakie informacje w Kompasie będą dla Was użyteczne.  Szkoda energii jeśli wolelibyście w to miejsce np. szybciej poznać przyjazne rodzinom z dziećmi okolice Warszawy, czy inne miasta. Bardzo liczę na to, że dacie znać, co jest dla Was ciekawe. 

 

Znajdź na blogu: