Inspiracje weekendowe – 26-17 października – wycieczki z dzieckiem

Zabrakło mi czasu, by napisać cały artykuł z pomysłami na ten weekend, ale ponieważ synoptycy uprzejmie donoszą, że idzie ochłodzenie to warto jeszcze skorzystać z jesiennej aury nim na poziom energii zacznie nam wjeżdżać listopad?
 
Tak sobie myślę, że to dobry pomysł, by jeszcze w nawet miłych warunkach pogodowych pozwiedzać najpiękniejsze polskie miasta. Na ten weekend polecam poniższe kierunki i od razu podaję Wam linki do mapy z atrakcjami w każdym z nich albo do artykułu z propozycjami na miłe spędzenie czasu w okolicy. Nie będzie więc trudno zaplanować wycieczkę 🙂
Kto się zdecyduje będzie jeszcze miał okazję do pomasowania stópek piaskiem! Nadmorskie spacery w swetrach, czapce i szaliku też mają swój urok. Do tego Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności, Ośrodek Kultury Morskiej, ZOO po sezonie, może pyszna kawa w Kociej Kawiarni?
Poszukiwania krasnali jesienią wcale nie są łatwiejsze niż latem. Te małe ludki nie zakładają kolorowych sweterków i potrafią się wtapiać w jesienną aurę. Za to w Afrykarium poczujecie się jak na gorących wakacjach, zwłaszcza jak po nim skoczycie jeszcze do aquaparku 🙂  Poza tym czeka na Was Kolejkowo, Centrum Kultury Zajezdnia, Muzeum Pana Tadeusza oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Same ciekawostki.
Ja na początek skoczyłabym do kawiarni MiniŚwiat 😉 Tak wiem – to taki mały odchył zawodowy, ale to miejsce inne niż wszystkie. No nie zapomniałabym też o Historylandzie i podstawowych atrakcjach zlokalizowanych w okolicy Smoka Wawelskiego 🙂
Zbliża się listopad więc Muzeum Rogala Poznańskiego obowiązkowo. Koziołki również, ale oprócz tego wybrałabym się nad Maltę i obeszła wszystkie zgromadzone tam place zabaw, bo są fantastyczne. DO tego zjazd torem saneczkowym (albo 10 zjazdów znając dzieci). Kto ma siłę w nogach to dłuuuuugi spacer po poznańskim ZOO też powinien się udać. I oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o moim ulubionym Miasteczku Ruchu Drogowego – dla każdego, kto da radę zabrać ze sobą rower.
Jeśli nie byliście na weekendzie za pół ceny to trudno. Żywe Muzeum Piernika i Dom Legend Toruńskich czekają. Ja przy pierwszej wizycie wzięłam też przewodnika i to był strzał w 10 bo pokazał nam mnóstwo pięknych miejsc. Koniecznie pójdźcie na punkt widokowy, by zobaczyć panoramę z Rynkiem Staromiejskim na czele. Sprawdźcie jak się ma Wasza moralność stając przy krzywej wieży i poszukajcie toruńskich krasnali. Nie ma nudy w tym mieście przez weekend. Jeśli się wyrobicie zajrzyjcie na kilka godzin do Centrum Nauki MŁyn Wiedzy.
To bardziej randka z dodatkiem wycieczek do okolicznych atrakcji dla dzieci. Jednak kto był ten…pisał do mnie z podziękowaniem za inspirację na miło spędzony czas więc polecam nieustannie 🙂
Kopalnia Złota, Jaskinia Niedźwiedzia (jeśli jeszcze kupicie bilety to jesteście szczęściarzami), Minieuroland, Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku i przedziwne, maleńkie Muzeum Żaby powinny się Wam spodobać.
Tylko jeśli się tu wybierzecie to uważajcie żeby dojechać, bo po drodze w Bieszczady jest tyle atrakcji dla dzieci, że ja nie mogę tam dojechać od dawna 🙂 Pisałam o nich tutaj: ATRAKCJE NA TRASIE W BIESZCZADY
Rodzinny Szlak Łódź Filmowa, kilka ciekawych Muzeów, Centrum Nauki EC1. Same ciekawostki na weekend. Dla zmarzniętych i rządnych wrażeń jest też Aquapark fala – godny polecenia!
 
I co prawda dla Warszawiaków to mało atrakcyjne, ale dla dzieci mieszkających w innych miastach ciekawe może być też odwiedzenie atrakcji dla dzieci w Warszawie:  nim opanuje ją SMOG. 🙂 Otworzono już Królewski Ogród Światła, w Łazienkach Królewskich nadal jest pięknie, Centrum Pieniądza NBP nadal zachwyca bez względu na wiek, Muzeum Polin działa prężnie i zawsze ciekawie opowiada historie, Centrum Nauki Kopernik niezmiennie pęka w szwach od liczby zainteresowanych. Jest co robić 🙂 
 
Dzisiaj pisałam Wam też o Nocy Grozy w Zamku w Czersku. To może być ciekawa przygoda więc kto ma dziecko 15+ może spróbować takiej nietypowej rozrywki.

Znajdź na blogu: