Ambasadorzy Rodzinnego Kompasu – nowy program dla podróżujących rodzin

Fajnie, że tu jesteś, bo to znaczy, że interesuje Cię, co się dzieje na Rodzinnym Kompasie i jak będzie się rozwijała mapa atrakcji dla dzieci. To dla mnie miły znak. I w tym miejscu już Ci powiem, że idą zmiany!  Widzisz… mapa atrakcji dla dzieci rozbudowuje się dość szybko. Każdego miesiąca inspiracji na wycieczki z dzieckiem szuka już kilkadziesiąt tysięcy rodziców.  To dla mnie bardzo dobra wiadomość i też duża odpowiedzialność, którą czuję. Coraz więcej dostaję też oczekiwań, pytań o to gdzie jechać, co się dzieje, gdzie się wybrać.  Chciałabym z każdym tygodniem dawać Ci na tej mapie coraz więcej pomysłów na mniejsze i większe wyjścia z domu – bez względu na to, gdzie mieszkasz i jakim budżetem dysponujesz. Z drugiej strony coraz częściej dostaję też relacje i polecenia od rodziców, którzy korzystają z mapy Rodzinnego Kompasu, a nawet nie zawsze udaje mi się je wszystkie na mapę dodać. W kolejce czeka też wiele zdjęć i opowieści z miejsc, które odwiedziłam ze swoimi dziećmi. Zaczęłam się zastanawiać, jak mogłabym podziękować tym, którzy przesyłają mi najwięcej materiałów, relacji, opinii na temat fajnych miejsc, a jednocześnie jak ustrukturyzować te materiały, by móc udostępniać je innym. Długo myślałam, jak pokazać, że bardzo cenię to bezinteresowane zaangażowanie w tworzenie mapy, z której wszyscy (bo ja też!) korzystamy. I wymyśliłam – PROGRAM AMBASADORÓW RODZINNEGO KOMPASU.  On pozwoli mi doceniać te najaktywniejsze, podróżujące rodziny i rozbudowywać mapę w jeszcze szybszym tempie. I właśnie w tym tygodniu „otworzyłam” rekrutację do programu (która kończy się w sobotę).

O PROGRAMIE

Do programu mogą przystąpić mamy lub tatusiowie, a nawet babcie czy dziadkowie, którzy często organizują wycieczki swoim rodzinom i nie boją się po powrocie dzielić swoimi zdjęciami i wrażeniami z tych wycieczek. Ambasadorzy bowiem będą opowiadali mi, a potem nam wszystkim, co ciekawego widzieli i odwiedzali. Będą podpowiadali, co warto dodać na mapę i będą opisy najciekawszych miejsc przesyłali na mapę. Co więcej będą pisali relacje, które pomogą innym rodzicom zadecydować, czy te miejscówki są ciekawe dla nich i dla ich dzieci. Wymagane jest od nich sprawne posługiwanie się aparatem oraz słowem pisanym, bo to właśnie tymi „narzędziami” będą pracowali :-). Jednak to wszystko nie tylko za dziękuję i kciuki do góry pod tekstem…

Podsyłając wpisy na mapę oraz relacje ambasadorzy będą na jasno określonych zasadach zbierali punkty wymieniane na prezenty od Rodzinnego Kompasu. W puli tych prezentów znajdują się m.in. wszystkie akcesoria dostępne w SKLEPIE RODZINNEGO KOMPASU. Jednak nie tylko – na najaktywniejszych czekały będą wejściówki do ciekawych miejsc, a na współpracujących długookresowo również weekendowe wyjazdy. Będę też organizowała spotkania, na których ambasadorzy będą mieli okazję się poznać i dobrze bawić.

REKRUTACJA DO PROGRAMU

Program jest dedykowany wyłącznie chętnym. Można do niego się zgłosić dołączając do grupy POLSKA OCZAMI DZIECKA. Zgłaszając chęć członkostwa w grupie trzeba odpowiedzieć na trzy proste pytania (osób, które nie odpowiedzą nie przyjmuję do grupy). Następnie należy zapoznać się z zamieszczonymi tam zasadami rekrutacji i dalszej współpracy i zdecydować, czy się w to wchodzi, czy też nie. Nie można dołączyć do grupy i pocichutku sobie ją obserwować – osoby, które nie komentują, nie udzielają się i widać, że nie są zainteresowane rolą ambasadora grzecznie (ale stanowczo) usuwam z grupy, bo to z założenia ma być bardzo kameralne grono. Zdecydowani otrzymują małe zadanie, które powinni wykonać do soboty (26.10) a ja do końca października na podstawie aktywności na grupie oraz przesłanego zadania wybiorę AMBASADORÓW na pierwsze trzy miesiące trwania programu. Czuję, że te trzy miesiące będą absolutnie fantastyczną przygodą! Już teraz wzruszam się i cieszę czytając pierwsze zgłoszenia. To dla mnie cudowne doświadczenie móc poznawać kolejne podróżujące rodziny, chętne dołożyć swoją cegiełkę do rozbudowy mapy atrakcji dla dzieci w Polsce. Ciekawa jestem, które produkty w ramach współpracy ambasadorzy będą najchętniej wybierali na prezenty dla swoich rodzin. Generalnie wszystkiego jestem ciekawa i program zapowiada się niezwykle interesująco.

CO Z TEGO WYNIKA DLA RODZICÓW CZYTAJĄCYCH RODZINNY KOMPAS?

Niebawem na stronie oraz na mapie zobaczycie nowe opisy zupełnie nowych miejsc tworzone przez ambasadorów. Częściej będą pojawiały się wpisy o dalszych rejonach Polski (bo ja naturalnie najwięcej piszę o województwie Mazowieckim) oraz coraz więcej będzie pojawiało się atrakcji dla starszych dzieci (bo znowu ja naturalnie najwięcej pisałam na razie o atrakcjach dla przedszkolaków). Jestem naprawdę ciekawa tych zmian. Czuję, że będą wartościowe dla wszystkich: dla mnie, dla ambasadorów i dla wszystkich rodziców korzystających z mapy. Wyglądajcie tych zmian – będzie ciekawie!

Jeśli zaś dużo podróżujecie i chcielibyście dołączyć do grona ambasadorów wejdźcie do wyżej wymienionej grupy i poznajmy się.

Znajdź na blogu: