Place zabaw dla dzieci na Lotnisku Chopina

Zbliżają się długie weekendy oraz wakacje. Zaraz wystartuje sezon, w którym razem z dzieciaczkami będziemy wsiadać do samolotów w poszukiwaniu odpoczynku i przygód. Trzeba jednak przyznać, że dla niektórych z nas już sam pobyt na lotnisku z dzieckiem jest niezłą przygodą. Można podziwiać samoloty, ludzi i robić zakupy. Można zwiedzić łazienkę i pochodzić korytarzami. Można […]

Zbliżają się długie weekendy oraz wakacje. Zaraz wystartuje sezon, w którym razem z dzieciaczkami będziemy wsiadać do samolotów w poszukiwaniu odpoczynku i przygód. Trzeba jednak przyznać, że dla niektórych z nas już sam pobyt na lotnisku z dzieckiem jest niezłą przygodą. Można podziwiać samoloty, ludzi i robić zakupy. Można zwiedzić łazienkę i pochodzić korytarzami. Można podziwiać startujące i lądujące samoloty. Można zaliczyć kilka sytuacji, w których nie wiadomo gdzie oczy podziać 😉 Co ważniejsze jednak, od jakiegoś czasu można też usiąść spokojnie z kawą nieopodal dwóch placów zabaw ;-). Ta informacja dotarła do mnie już jakiś czas temu i zupełnie o tym zapomniałam! Przypomniała mi przyjacióła, a kilka dni temu siostra podesłała mi zdjęcia (dziękuję!).
Plac zabaw_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

MAŁPI GAJ – ATRAKCJE DLA DZIECI NA LOTNISKU

 

Jeden, większy plac zabaw znajduje się między bramkami 36/37 a 38/39. To małpi gaj utrzymany w stylu lotniczym i barwach LOTu i PGE.

Plac zabaw 18_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 15_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 5_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 8_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 10_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 19_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 14_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

DZIECIĘCY POKŁAD  – ATRAKCJE DLA DZIECI NA LOTNISKU

Drugi, mniejszy, ale również bardzo ciekawie przygotowany placyk zabaw znajduje się przy bramce 1.

Plac zabaw 21_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 17_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 3_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 2_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Tylko uwaga – jak się dzieci tak doskonale bawią łatwo przegapić wezwanie na samolot, czego moja przyjaciółka była doskonałym przykładem ;-). Tak przyjemnie się rozmawiało z koleżankami na kawie obok placu zabaw…  – to chyba dobry znak, że dzieci bawią się tu wyśmienicie.

Jeśli natomiast podróżujecie ze starszymi melomanami to może im się spodobać strefa #BostonMusic :-), w której każdy miłośnik muzyki może spróbować swoich sił na fortepianie.

Pianino 2 - atrakcje dla dzieci lotnisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Pianino 2 - atrakcje dla dzieci lotnisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

Korzystając z okazji, że o Lotnisku Chopina mowa, dodam kilka drobnych infrmacji logistycznych – może Ci się przydadzą:

  1. W Terminalu A zlokalizowanych jest 10 pokoi wyposażonych w przewijak, umywalkę i krzesło do karmienia.
  2. Rodziny z małymi dziećmi mogą skorzystać z oznakowanego przejścia w każdej ze stref kontroli bezpieczeństwa – warto ich poszukać.
  3. Na Lotnisku Chopina dostępne są wózki- spacerówki oznaczone symbolem słonicy Fryderyki. Znajdują się w strefie transferowej, tuż za kontrolą bezpieczeństwa. Korzystanie z nich jest bezpłatne.

Jeśli się gdzieś wybieracie to… przyjemnego lotu!

Będzie mi też bardzo miło jeśli korzystając z innych lotnisk podeślecie mi kilka zdjęć tamtejszych placów zabaw, czy innych atrakcji dla dzieci 🙂 Będę je tutaj wklejała, bo warto o nich wiedzieć, jeśli trzeba gdzieś na lotnisku dłuższą chwilę z dzieckiem spędzić.

Poniżej np. przesłane przez Kingę zdjęcia placu zabaw na lotnisku w Monachium:

Monachium 4_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

 

Monachium 3_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

 

Monachium 2_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

 

Monachium 1_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

Jeśli masz znajomych, którzy planują lot z dzieckiem podziel się z nimi tą informacją. Będzie mi miło, jak dasz znać, że przeczytalaś/przeczytałeś choćby kciukiem w górę lub komentarzem.

 

Jeśli docelowo przyleciałaś/eś z dzieckiem do Warszawy to koniecznie zobacz moją mapę z atrakcjami dla dzieci w stolicy i w jej okolicach. Sprawdź najlepsze restauracje z kącikami zabaw i animacjami

Zobacz najciekawsze miejsca, które można odwiedzić zupełnie za darmo:

Poznaj 11 pomysłów na jednodniową wycieczkę, która zachwyci Twoje dziecko. Wśród nich parki rozrywki, park wodny, genialne place zabaw…:


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: