Bardzo lubię Trójmiasto za połączenie plaży z atrakcjami i możliwościami dużego miasta. To dla mnie idealna opcja na wyjazd poza sezonem, bo bez względu na pogodę mamy tam co robić. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć słów kilka o Sopocie od innej strony, bo to miasto zaskoczyło mnie bardzo. Czym? Tym, że co kilka kroków znajdowaliśmy tam plac zabaw. Nie mam pojęcia, czy my takimi chodziliśmy drogami, czy cały Spot usiany jest placami zabaw… Jeden jednak wart jest szczególnej uwagi – plac zabaw na plaży.

PLAC ZABAW NA PLAŻY W SOPOCIE

Plac zabaw znajduje się tuż przy zejściu na plażę więc odsunięty jest lekko od wody. Na nim znajduje się kilka zjeżdżalni z wieżyczkami, równoważnia, huśtawka – gniazdo, kilka bujaczków, linki i drabinki do wspinania się. Jest nawet palma 😉

Plac zabaw na plaży Sopot 1_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 2_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 3_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

Poza sezonem hamak na plaży był nasz przez długi czas. W sezeonie pewnie trzeba po niego powalczyć 😉

Plac zabaw na plaży Sopot 4_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 5_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 6_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 7_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

Jedna tylko rzecz przychodzi mi do głowy, której tutaj nie ma – piaskownica 😉 W końcu jest nią cały plac zabaw więc wybaczcie, ale lepiej poruszać się bez obuwia. I tu przychodzi pora na wskazanie jednego, jedynego minusa tego miejsca. Nie miałam okazji sprawdzić tego osobiście, bo pogoda nam nie sprzyjała aż  tak bardzo w październiku, ale wydaje mi się, że w ogromne upały niektóre elementy placu zabaw mogą być gorące. Warto to sprawdzić zanim pozwoli się dziecku wszędzie wejść.

JEDZENIE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Plac zabaw zlokalizowany  jest tuż obok bardzo przyjemnej restauracji M15 (81-718 Sopot, al. Franciszka Mamuszki 15 i to po tym adresie najłatwiej pewnie jest też znaleźć ten plac zabaw). I choć sama restauracja nie ma przygotowanych specjalnych atrakcji dla dzieci to nie jest to wielka strata, bo w pogodne dni i tak przegrałyby one z placem zabaw. Za to jedzenie w tym miejscu jest bardzo smaczne (choć wcale nie jest najtańsze). 

Plac zabaw na plaży Sopot 8_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 9_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw na plaży Sopot 10_atrakcje dla dzieci Sopot - rodzinnykompas.pl

 

Jeśli natomiast zmęczeni będziecie słońcem, to nieopodal jest plac zabaw ukryty w cieniu drzew. Wystarczy pójść jakieś 5 minut aleją przy plaży (w kierunku przeciwnym niż do molo).

WIĘCEJ ATRAKCJI DLA DZIECI W TRÓJMIEŚCIE

Plac zabaw na plaży to jedna z wielu atrakcji dla dzieci w Sopocie i w całym Trójmieście. Spędziliśmy w tych okolicach trzy tygodnie i nie mieliśmy czasu na nudę. Najwięcej atrakcji dla dzieci znaleźliśmy jednak w Gdańsku. Poniżej kilka z nich. Więcej znajdziesz korzystając z WYSZUKIWARKI na mojej mapie.

W ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku widać pasję do pływania. Na piętrze z interaktywną wystawą dla dzieci równie często przepadają maluchy jak i dorośli. I tych i tych ciężko czasem od eksponatów odciągnąć. Zobacz całą wystawę klikając na zdjęcie.

Ośrodek Kultury Morskiej - atrakcje dla dzieci Gdańsk - rodzinnykompas.pl

W Hewelianum czekają atrakcje dla najmłodszych jak i dla starszaków. To absolutnie niezwykłe centrum nauki w Gdańsku. O sali dla najmłodszych dowiesz się więcej klikając na fotkę.

Hewelianum - atrakcje dla dzieci Gdańsk - rodzinnykompas.plWydział zabaw w Europejskim Centrum Solidarności to dziecięca przestrzeń stworzona w niezwykłym otoczeniu.

Wydział zabaw - atrakcje dla dzieci Gdańsk - rodzinnykompas.pl

Za najpiękniejszy w Polsce uważam na przykład Ogród Zoologiczny w Gdańsku. Zobaczcie to ZOO klikając na zdjęcie.

ZOO Gdańsk - Atrakcje dla dzieci Gdańsk - rodzinnykompas.pl

Jeśli w najbliższych miesiącach wybieracie się do Trójmiasta to szczerze Wam zazdroszczę 🙂 Bawcie się dobrze!

Znajdź na blogu: