Park Skaryszewski – grill, kajaki, plac zabaw i relaks w Warszawie

Wraz z nadejściem wiosny postanowiłam Ci przedstawić kilka miejsc w Warszawie, w których można wylegiwać się na kocu, grillować i bawić się z dzieciaczkami. Pisałam już o cudownym, choć nie wszystkim znanym, Parku OPAK. Dzisiaj natomiast przypominam, że grillowanie jest dozwolone również w Parku Skaryszewskim swego czasu ogłoszonym najpiękniejszym parkiem w Polsce i jednym z piękniejszych w Europie […]

Wraz z nadejściem wiosny postanowiłam Ci przedstawić kilka miejsc w Warszawie, w których można wylegiwać się na kocu, grillować i bawić się z dzieciaczkami. Pisałam już o cudownym, choć nie wszystkim znanym, Parku OPAK. Dzisiaj natomiast przypominam, że grillowanie jest dozwolone również w Parku Skaryszewskim swego czasu ogłoszonym najpiękniejszym parkiem w Polsce i jednym z piękniejszych w Europie (serio!).

Park Skaryszewski 1 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 2 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

Park Skaryszewski 2a - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

Co więcej park ten jest wpisany na listę zabytków, a bardzo często w takich miejsach obowiązuje wiele zakazów. Tutaj natomiast wszyscy czują się dość swobodnie. Dużym atutem tego parku jest to, że dzięki swym rozmiarom, mimo popularności, oferuje odpoczynek w kameralnej atmosferze. Można tu znaleźć polany oblegane przez większą licznę młodych ludzi czy rodzin, ale też mniej oblegane miejscówki.

Park Skaryszewski 4 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 3 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

ATRAKCJE DLA DZIECI

Choć potrafi to zając dłuższą chwilę (mi około 40 minut ;-)) to da się między drzewami i stawami odnaleźć plac zabaw. Nie jest to najnowocześniejsza atrakcja dla dzieci w stolicy, jednak jest ogrodzony, a tuż przy nim można się rozstawić z kocykiem, koszem piknikowym, czy nawet grillem. Jest to więc bardzo ciekawa miejscówka na rodzinny odpoczynek. Park Skaryszewski 7 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 9 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 10 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 2b - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

 

Park Skaryszewski 11 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

BAR I KAJAKI

W parku znajduje się Bar Przystań, a w nim, w sezonie można wypożyczyć kajaki. Na tę atrakcję czeka wielu amatorów wodnych wrażeń. Sam bar natomiast mnie nie urzeka więc nie będę się na jego temat wypowiadała. Jest przy nim mały placyk zabaw dzięki czemu można spokojnie poczekać na posiłek.

Park Skaryszewski 11 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 12 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 13 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

Przyznaę, że nie wiedziałam, że Warszawa ma tak piękne parki. Dawniej ich nie doceniałam, a są cudne! I darmowe – a to w wielu krajach nie jest tak oczywiste 🙂

Park Skaryszewski 15 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 16 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

 

Park Skaryszewski 17 - miejsce na grilla w warszawie - plac zabaw Warszawa - atrakcje dla dzieci - rodzinnykompas.pl

GDZIE SZUKAĆ PARKU?

Dokładny adres, mapkę z dojazdem oraz więcej informacji o Parku Skaryszewskim znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśłi szukasz innych miejsc atrakcyjnych dla dzieci to WYSZUKIWARKA powinna Ci pomóc :-). Będzie mi też miło jeśli polubisz mojego bloga, artykuł i udostępnisz wieści o tworzonej przeze mnie mapie atrakcji dla dzieci znajomym. THX.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: