Park Skaryszewski

Miejsce idealne na rodzinny wypoczynek.

O PARKU

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Padarewskiego to zabytkowy park krajobrazowy, który został wpisany do rejestru zabytków (pod numerem 875 gdybyś miała/miał ochotę dociekać szczegółów:-). Jak podaje WIkipedia w 2009 roku Park uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz trzecią lokatę w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie.

To, co znacznie wpływa na niepowtarzalny charakter tego parku to oczywiście bujna roślinność i przepięknie wkomponowane w nią sztuczne jeziorka.

W parku znajduje się plac zabaw oraz boisko. W tutejszym Barze Przystań można też wypożyczyć kajaki. Osoby z detektywistycznym zacięciem mogą też w parku poszukać pomników (jest ich zdaje się 11, a ja do tej pory w czasie spacerów znalazłam tylko jeden ;-)).

WIĘCEJ ZDJĘĆ I INFORMACJI

Zobacz więcej zdjęć z tego parku i dowiedz się, co czeka na miejscu, by dobrze zaplanować wycieczkę. Wszystko znajdziesz w mojej RELACJI TUTAJ. 

Warto wiedzieć

Park jest bardzo duży więc warto dobrze pilnować pociech.

 

1 review

  1. Wspomnienia.

    Pamiętam jeszcze czasy jak chodziłem do Szkoły nr 60 która jest obok. Zawsze po a czasami w trakcie leciało się do Parku. Wszystkie soboty i niedziele też tam. Zimą jest rewelacyjnie. I oczywiście ukochane wiewióreczki i ptaszki.
    Bardzo Polecam.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aleja Waszyngtona
Warszawa 00 mazowieckie PL
Get directions