Park OPAK – opcja na grilla w pobliżu placu zabaw w Warszawie

Pogoda sprzyja marzeniom o błogim lenistwie pod chmurką z chłodną lemoniadą w ręku. Wystartował też na dobre sezon grillowy. W weekendy popularniejsze, rodzinne restauracje oferujące dania z rusztu pękają w szwach. Pomyślałam więc, że musi być jakaś alternatywa dla tych, którzy nie mogą rozpalić grilla na własnym podwórku. I rzeczywiście znalazłam Warszawie kilka ciekawych i […]

Pogoda sprzyja marzeniom o błogim lenistwie pod chmurką z chłodną lemoniadą w ręku. Wystartował też na dobre sezon grillowy. W weekendy popularniejsze, rodzinne restauracje oferujące dania z rusztu pękają w szwach. Pomyślałam więc, że musi być jakaś alternatywa dla tych, którzy nie mogą rozpalić grilla na własnym podwórku. I rzeczywiście znalazłam Warszawie kilka ciekawych i pięknych miejsc, w których można zorganizować rodzinne biesiadowanie z dzieciaczkami.  Jednym z takich miejsc jest Park OPAK, do którego prowadzi przepiękna brama…Park OPAK 1 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

Ciekawy jest też fakt, że choć park jest piękny to wiele osób go nie kojarzy, nawet jeśli przejeżdżają obok niego codziennie w drodze do pracy.

Park OPAK 2 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 3 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

To miejsce jest cudowną opcją na rodzinny piknik. Można tu bardzo przyjemnie spędzić cały dzień unikając tłumów, które są w innych, większych parkach. Można rozłożyć koc w cieniu z widokiem na kwitnące kwiaty i bawiące się na placu zabaw dzieciaki… raj w samym środku Warszawy. Miłośnicy kiełbaski, czy karkówki z grilla mogą przybyć z własnym sprzętem, a zjedzone kalorie spalą potem na czekającej tu siłowni 😉

 

Park OPAK 20 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 21 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 18 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.plW parku znajdziemy nie tylko zadbaną, bujną roślinność, kwiaty i ławeczki do odpoczynku, ale również wiele miejsc do aktywnego wypoczynku. Jest tu boisko, są stoły do popularnych gier oraz dwa zadbane, ogrodzone place zabaw.

Park OPAK 4 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 5 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 6 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 7 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 8 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

 

 

Park OPAK 10 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 11 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 12 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 13 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 14 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Największą jednak atrakcją i elementem wyróżniającym to miejsce wśród innych parków jest moim zdaniem ogromna konstrukcja linowa. Nie przesdzę pisząć, że to jedna z większych, trudniejszych, bezpłatnych, linowych ścieżek w chmurach jaką widziałam w Warszawie (jedyna porównywalna, jaka przychodzi mi do głowy jest ta w Parku Bajka w Błoniu). Wymaga odwagi, sprawności ruchowej i stalowych nerwów rodzica. Dzieciaki są zachwycone, a rodzice, którzy tu jeszcze nie byli mają dylemat, czy z obawami biegać pod dzieckiem, czy robić zdjęcia 🙂Park OPAK 15 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park OPAK 16 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ PARK?

Paru szukaj na Pradze Południe przy ul. Podskarbińskiej. Szczegóły, mapkę z dojazdem do parku oraz kilka słów o jego historii znajdziesz TUTAJ. To naprawdę atrakcyjne miejsce na grilla w Warszawie. Tutejsze place zabaw też są bardzo zadbane i dobrze wyposażone i nie będą się tu nudziły ani maluchy ani starszaki.

Park OPAK 25 - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

Szukasz innych miejsc przyjaznych dzieciom? Skorzystaj z WYSZUKIWARKI – zapraszam.

 

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: