Park Nad Balatonem – ciekawy plac zabaw, rowerki wodne i ogromne zjeżdżalnie

Park nad Balatonem to genialne miejsce na rodzinne przedpołudnie. Spotkamy tu  cudowne okoliczności przyrody, mnóstwo zieleni, nasłonecznione polany, zacienione tereny, kwitnące drzewa, sporą fontannę i sztuczny staw z drewnianymi mostkami… Nie brakuje w tym miejscu również atrakcji dla dzieci, o których przeczytasz niżej.        Dla chętnych przy lokalnej kawiarni Nad Balatonem (w której […]

Park nad Balatonem to genialne miejsce na rodzinne przedpołudnie. Spotkamy tu  cudowne okoliczności przyrody, mnóstwo zieleni, nasłonecznione polany, zacienione tereny, kwitnące drzewa, sporą fontannę i sztuczny staw z drewnianymi mostkami… Nie brakuje w tym miejscu również atrakcji dla dzieci, o których przeczytasz niżej. 

Park Nad Balatonem 1 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 2 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 13 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Dla chętnych przy lokalnej kawiarni Nad Balatonem (w której również pod daszkiem jest mały kącik do zabawy dla dzieci)  jest  możliwość wypożyczenia rowerków wodnych. Nie ukrywam, że miło jest również tutaj wypić kawę siedząc na specjalnie przygotowanym pomoście. 

Park Nad Palatonem 20 - Park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Palatonem 21 - Park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

PLAC ZABAW W PARKU NAD BALATONEM

 

W tym miejscu wiele jest nieoczywistych atrakcji, którymi zachwycają się dzieci. Maluchy cieszą się przy Pomniku Kota, nieco starsi uwielbiają interaktywną kaskadę, w której każdy może zmenić sposób, w jaki spada woda. Takie kolorowe pokrętła niełatwo znaleźć w innych miejscach, dlatego ustawiają się przy nich kolejki zainteresowanych dzieci. Całość dopełnia przesympatyczny plac zabaw. Mali spacerwicze zachwycają się ogromną zjeżdżalnią, która znajduje się tuż przy fontannie i strumyku z kaskadą. 

Park Nad Balatonem 4 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 6 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

Nieco dlaej znaleźć można ogrodzony plac zabaw. Ma on wiele do zaoferowania dla pociech w każdym wieku. Jest piaskownica, statek piracki, mała trampolina, dżip i… kolejna ogromna zjeżdżalnia. 

Park Nad Balatonem 12 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 11 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 9 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 8 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 7 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

Park Nad Balatonem 10 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

Niektórzy rodzice narzekają na brak ciania nad placem zabaw, dlatego tak jak wspomniałam na początku – to miejsce genialne na rodzinne przedpołudnie. W południe czy upalne popołudnie może tu być gorąco a blaszane konstrukcje mogą być mocno nagrzane.

Drobnym minusem tego placu zabaw jest też żwirek, który nei wszyscy lubią. Jest nieco ostry i potrafi też wycierać buty. Dzieciom zdaje się to jednak nie przeszkadzać.

W parku na aktywnych czekają też boiska. Jest nawet boisko do siatkówki plażowej, które czasem służy też za piaskownicę dla maluszków.

Park Nad Balatonem 3 - park Warszawa - plac zabaw Warszawa - rodzinnykompas.pl

 

To naprawdę niesamowity park i bardzo fajna opcja na spacer z maluszkiem i starszym rodzeństwem. 

Jeśli chcesz poznać inne parki w Warszawie to chętnie pomalutku będę Ci je przedstawiała. Niedawno rozpoczęłam ich zwiedzanie. Poznasz je TUTAJ.

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: