Miasteczko Ruchu Drogowego (Warszawa Ursus)

Ostatnio coraz więcej piszę o Miasteczkach Ruchu Drogowego, bo uważam, że to są naprawdę ciekawe miejsca. Wiadomo – jedne bardziej nowoczesne inne proste. Tak czy inaczej dla małych dzieci to ciekawe place zabaw, na których mogą się uczyć jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Dla starszaków to super miejsce do szlifowania znajomości zasad ruchu drogowego […]

Ostatnio coraz więcej piszę o Miasteczkach Ruchu Drogowego, bo uważam, że to są naprawdę ciekawe miejsca. Wiadomo – jedne bardziej nowoczesne inne proste. Tak czy inaczej dla małych dzieci to ciekawe place zabaw, na których mogą się uczyć jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Dla starszaków to super miejsce do szlifowania znajomości zasad ruchu drogowego i rozpoznawania sytuacji, z jakimi rowerzyści spotkają się na drodze.

Dostałam od Elizy (bardzo, bardzo dziękuję!) mnóstwo zdjęć z Miasteczka Ruchu Drogowego w Warszawskim Ursusie. Nie ma tu sygnalizacji świetlnej, przejazdów kolejowych, czy ścieżek rowerowych, ale… są jezdnie, skrzyżowania i różnego rodzaju znaki drogowe. Można tu ćwiczyć jazdę w najtrudniejszych warunkach tzn. na drodze, przy której nie ma ścieżek rowerowych.

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 1

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 2

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 3

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 4

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 5To miejsce to całkiem ciekawy, rowerowy placyk manewrowy.

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 6

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 7

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 8

Miasteczko Ruchu Drogowego Ursus - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 9

GDZIE JESZCZE SĄ MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO?

Jeśli szukasz Miasteczek Ruchu Drogowego w innej dzielnicy Warszawy zajrzyj na mapę – TUTAJ. 

Jeśli chcesz poznać takie miejsca w całej Polsce to własnie przygtowuję ich listę na mapie. Dostępna jest w TYM miejscu. Chętnie też dowiem się o tych Miasteczkach rowerowych, których jeszcze nie wpisałam na mapę. Daj znać, jeśli w takim byłaś/eś.

Przejrzyj też inne kategorie atrakcji dla dzieci na Rodzinnym Kompasie. Jest w czym wybierać. Jeśli natomiast takie fotorelacje uważasz za przydatne, jeśłi pomagają Ci planować rodzinne wypady to daj lajka i podziel się ze znajomymi tą relacją. Będzie mi miło i będą mogła skupić się na przygotowywaniu materiałów i zdjęć zamiast na rozmyślaniu, jak trafić do innych rodziców z ciekawymi propozycjami :-).

Możesz też zwyczajnie zaplanować wycieczkę do jednego z najlepszych parków rozrywki lub parków wodnych. Ofertę mamy w Polsce bardzo bogatą i zróżnicowaną tematycznie.

Mapę Polski z zaznaczonymi parkami rozrywki w całej Polsce możesz zobaczyć tutaj: MAPA PARKÓW ROZRYWKI

Mapę Polski z zaznaczonymi najlepszymi parkami wodnymi w całej Polsce możesz zobaczyć tutaj: MAPA PARKÓW WODNYCH

Znajdziesz u mnie atrakcje w Warszawie, które można zwiedzać za darmo.

Darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Nie brakuje na mapie i w zestawieniach restauracji przyjaznych dzieciom, w tym również takich z animacjami dla dzieci w weekendy.

Restauracje z animacjami dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

U mnie wybierzesz teatr,  z którym cudownie rozpoczniecie przygodę z kulturą.

Teatr dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Jeśli nadal czujesz niedosyt inspiracji to obiecuję je „produkować” coraz częściej. Mam w głowie mnóstwo pomysłów tylko czasem brakuje mi zdjęć albo zwyczajnie czasu na ich spisanie. Każde takie zestawienie z atrakcjami dla dzieci to długie godziny przyjemnej pracy :-).

ZOBACZ CAŁĄ MAPĘ ATRAKCJI DLA DZIECI W POLSCE


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: