Mazowsze z dzieckiem – pomysł na wakacje – parki rozrywki

Napisałam Ci już kilka słów o rzekach i kajakach na Mazowszu to teraz pora na kilka argumentów za Mazowszem z zupełnie innej beczki 😉 Porozmawiajmy więc o Parkach Rozrywki na Mazowszu. Jest ich kilka.  Mam wśród nich swojego jednego faworyta. Oto on:

FARMA ILUZJI

To ogromny park rodzinny, który bawi młodszych i starszych. Już na wstępie wita wszystkich charakterystyczny i rozpoznawalny ze zdjęć krzywy domek, czyli Chata Latających Tajemnic, Muzeum Iluzji, labirynt luster, zakręcony domek i przewrócony pokój. I choć mój świat przy dzieciach często staje na głowie to mój błędnik w Farmie Iluzji nie jeden raz oszalał. Nie będę wymieniała wszystkich atrakcji związanych z iluzją, ale jest ich sporo i są naprawdę ciekawe. Jednak to tylko fragment parku, bo znajdziesz tu wiele stref fundujących liczne przygody: możesz z dzieciaczkami biegać po labiryncie, pływać tratwami, zwiedzać rezerwat dzikich smoków lub bawić się na plaży. Na ciekawych świata czeka muzyczna polana, lasek doświadczeń i kilka innych, ciekawych zakamarków. Placyków zabaw nie będę liczyła i wymieniała, ale dodam, że na Farmie Iluzji jest strefa wodnej ochłody z basenami oraz mini ZOO. Gdybym miała wybrać jeden park rozrywki, który odwiedzę na Mazowszu wybrałabym właśnie ten.

Obecnie Farma Iluzji czynna jest wyłącznie w weekendy. Jeśli spodoba Ci się to miejsce to koniecznie kup bilet online, by mieć 10% zniżki i by nie stać w (czasami długich) kolejkach do kas.

Adres: Mościska 9, 08-455 Trojanów

SUNTAGO WODNY ŚWIAT

Największy w Polsce park wodny otworzony przed pandemią. Obecnie wznawia działanie. Bilety dotychczas trzeba było rezerwować z ogromnym wyprzedzeniem. Nic w sumie dziwnego, skoro tak sługo nie mogliśmy się, w tej części Polski, doczekać wodnego parku z prawdziwego zdarzenia. Znajdziesz tu kilka stref. Najciekawszą dla każdej rodziny z dziećmi jest strefa JAMANGO, w której czeka mnóstwo zjeżdżalni o bardzo różnych kątach nachylenia i kształtach. Ku radości wielu osób jest też basen ze sztucznie generowaną falą o zmiennej sile i oczywiście rwąca rzeka. Relaksując się w wodzie można wypłynąć na zewnątrz. Chętni mogą nawet posurfować w specjalnej części basenu. Ku niezadowoleniu dzieci jest w Suntago też strefa RELAKSU, do której można wchodzić, gdy się ukończy 16 lat 🙂 Tutaj czekają hydromasaże, jaccuzi, leżaczki, a nawet łóżka z baldachimami. Jest też strefa z saunami i solariami, a na terenie parku jest 5 barów i 5 restauracji. Można więc spokojnie spędzić tu cały dzień. I z pewnością wszyscy miłośnicy wodnych rozrywek zaplanują pobyt tutaj będąc w okolicy.

Adres: Nowy Świat 1, 96-320 Wręcza

DZIELNICA FILMOWA

Miejsce, które ma swoich wielkich miłośników i podobnie dużą rzeszę zawiedzionych odwiedzających. Ja chyba należę do tych drugich, ale nie chcę pozbawiać Cię możliwości weryfikacji tego miejsca własnymi oczami (zwłaszcza, że wiek dziecka, z którym tam możesz pojechać może mocno zmienić perspektywę). To miejsce z pewnością jest ciekawe dla fanów motoryzacji. Dzieci, zwłaszcza starsze, mają sporo ciekawych przygód do doświadczenia, ale całość, jak dla mnie wymaga dopracowania i zadbania. Moją relację z wizyty przeczytasz tutaj: DZIELNICA FILMOWA Z DZIECKIEM.

Adres: Wczasowa 1, 05-540 Zalesie Górne

JULINEK

Nie byłam osobiście w tym parku, ale poleciła mi go Ambasadorka Rodzinnego Kompasu Asia Zagórska, która odwiedziła go z 2,5 letnim synkiem. Królują w nim dwie strefy dmuchańców i wysokie ścianki wspinaczkowe, park linowy oraz place zabaw. Specjalnie nie jechałabym z bardzo daleka, ale zajrzałabym przejeżdżając obok.

Adres: Julinek 1, 05-084 Leszno

TO NIE WSZYSTKO – DARMOWE, REWELACYJNE PARKI

Świat jednak nie kończy się na tym, co komercyjne. Na Mazowszu muszę koniecznie wskazać Ci dwa zupełnie bezpłatne miejsca warte odwiedzenia.

PARK BAJKA W BŁONIU

Jeden z piękniejszych parków przygotowanych pod potrzeby rodzin z dziećmi. Darmowa infrastruktura, podzielone wiekowo place zabaw, fontanny połączone z wodnym placem zabaw, toalety, miejsca piknikowe…

Swego czasu było o tym miejscu niezwykle głośno. Zapraszam Cię do poczytania dokładniejszej relacji z wizyty: Park Bajka w Błoniu z dzieckiem. 

Adres: ul Norwida, 05-870 Błonie.

LEŚNA ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA W POMIECHÓWKU

Pisałam o tym miejscu już tak wiele razy, że wstyd mi wspominać po raz kolejny 🙂 Cóż jednak zrobić skoro na mapie Polski mamy taką perełkę, do tego niemalże darmową. Cudownie zlokalizowana ścieżka dydaktyczna inspirowana ilustracjami z książki “Rok w lesie”. Połączenie edukacji z zabawą przeplecione naturalnymi placami zabaw, ścieżką w koronach drzew… Więcej o tym miejscu przeczytasz w mojej relacji z wizyty:

Adres: 05-180 Pomiechówek

Podsumowując Mazowsze z dzieckiem na lato

Nie brakuje mi pomysłów na to, co robić z dzieckiem latem na Mazowszu. Staram się z Tobą podzielić swoimi pomysłami w ramach serii artykułów Pomysł na wakacje – Mazowsze. Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować odpoczynkiem na Mazowszu tych, którzy mieszkają w innych regionach Polski, a mieszkańców tej okolicy przekonać do odkrywania nowych miejsc w okolicy. Jeśli masz ochotę podzielić się ze mną informacjami o miejscach, które lubisz pisz śmiało rodzinnykompas@gmail.com

Pomożesz mi?

Mam na imię Kaśka. Jeżdżę po Polsce poznając ją z perspektywy dzieci. Wkładam wiele serca, uwagi, czasu, by dzielić się z Tobą moimi pomysłami. Nie ma tutaj wielkiego zespołu. Jestem ja i czasem pokonują mnie kwestie techniczne, zasięgi, zmęczenie. Jednak siły i motywacji do działania dodają Twoje reakcje w mediach społecznościowych (na Ig lub FB), a zwłaszcza udostępnienia artykułów, dzięki którym docieram do nowych rodziców.

I…jest jeszcze jedna ważna kwestia. Jeśli jedziesz gdzieś z inspiracji Rodzinnego Kompasu prześlij mi pozdrowienia i napisz wrażenia. To tylko kilka kliknięć na Messenger albo prostu e-mail, a dla mnie ogromna radość. Możesz podesłać swoje zdjęcia, informacje o tym, co Ci się podobało. Zobaczysz, jak bardzo cieszę się z każdej takiej wiadomości. Prawda jest taka, że przyzwyczailiśmy się, że bierzemy z internetu co chcemy i uciekamy. Dla mnie jako autora, który wkłada masę pracy i nie śpi po nocach, by Ci pokazać kolejne miejsce albo pomysł na wycieczkę takie gesty są naprawdę ważne :-).

PODRÓŻUJESZ Z DZIECKIEM?

Poznaj moje GRY zaprojektowane specjalnie do auta, by dzieci nie nudziły się w trasie.

Zobacz też MAPKI ZDRAPKI, na których dzieci chętnie zaznaczają, gdzie były. Są wersje w wielu różnych grafikach na Polskę, Europę i świat.

Zobacz też Pamiętnik podróżny dla dzieci. Jedyny taki na rynku notatnik do gromadzenia wspomnień z wycieczek, który dopasowuje się do Was.  Jest rozszerzony  wersji do samodzielnego druku PDF lub w wersji gotowej księgi.

Jeśli natomiast lubisz pięknie gromadzić wspomnienia to zerknij na personalizowane ALBUMY NA ZDJĘCIA.

Wersja jasna i ciemna.

Udanych podróży!

 

 

 

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Invalid username or token.