Gdzie jeść z dzieckiem w Kołobrzegu?

Jedzenie w miejscowościach turystycznych w sezonie nie budzi mojego entuzjazmu. Czasem wolę ugotować sobie i dzieciom sama. Jednak w Kołobrzegu odwiedziliśmy kilka miejsc, które nam rekomendowali przyjaciele. Udało się stworzyć listę godną podania dalej. 🙂 ZAKĄTEK   Dzięki naszym przyjaciołom odkryliśmy w Kołobrzegu absolutnie fenomenalną, niewielką restaurację. Nie ma w niej kącika zabaw dla dzieci jest […]

Jedzenie w miejscowościach turystycznych w sezonie nie budzi mojego entuzjazmu. Czasem wolę ugotować sobie i dzieciom sama. Jednak w Kołobrzegu odwiedziliśmy kilka miejsc, które nam rekomendowali przyjaciele. Udało się stworzyć listę godną podania dalej. 🙂

ZAKĄTEK

 

Zakątek - restauracja przyjazna dzieciom Kołobrzeg - Rodzinny KompasDzięki naszym przyjaciołom odkryliśmy w Kołobrzegu absolutnie fenomenalną, niewielką restaurację. Nie ma w niej kącika zabaw dla dzieci jest za to do nich podejście, jakiego brakuje nawet w knajpkach nazywanych „przyjaznymi dzieciom”. Serce na dłoni obsługi, ciekawe menu, interesujący sposób podania dań dzieciom i zachwycające, pełne talerze dla dorosłych. Każdemu, kto ma ochotę smacznie zjeść i nacieszyć oczy widokiem cudownie skomponowanych dań polecam rezerwację stolika w tym miejscu. Ja najchętniej stołowałabym się tam cały tydzień.

WICHŁACZ GRILL HOUSE

Wichłacz - restauracja przyjazna dzieciom Kołobrzeg - Rodzinny Kompas

Kolejna restauracja, którą pokazał nam przyjaciel omijający nadmorskie smażalnie szerokim łukiem 🙂 (dzięki!). Dobre, grillowane jedzenie, przepyszne ziemniaczki, smaczne ryby. Dla dzieci największą atrakcją jest tutaj mały stawik z rybami, przy którym gromadzą się z zachwytem. Obsługa ma cierpliwość nawet do spadającego ze stołu wielokrotnie widelca 😉

POD WINOGRONAMI

Pod Winogronami - restauracja przyjazna dzieciom Kołobrzeg - Rodzinny Kompas

Restauracja o bardzo specyficznym wystroju, który przez jednych jest uwielbiany przez innych niedoceniany 😉 W lokalu jest całkiem spory ogródek. Mimo sporych rozmiarów restauracji, w sezonie turyści stołują tu całymi tłumami i ciężko jest o wolny stolik. Najlepiej z wyprzedzeniem zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce. Na dzieciaczki w restauracji czeka kącik dla dzieci. W łazience znajdziemy też przewijak.

PERGOLA

Pergola - restauracja przyjazna dzieciom Kołobrzeg - Rodzinny Kompas

Restuarcja zlokalizowana przy samiutkiej plaży z widokiem na morze. O jedzeniu w tym miejscu ludzie wypowiadają się różnie, podobnie  jak o obsłudze. Wszystko zależy na jakie danie się trafi. Jest to jednak jeden z tych lokali, w których dziecko może zająć się zabawkami czy rysowaniem, a rodzice mogą odpocząć. Polecam zwłaszcza na relaks przy zachodzie słońca.

 GDZIE NA KAWĘ?

Jeśli będziecie chcieli wypić kawę lub schrupać deser podczas gdy dzieci będą się bawiły to wstąpcie do kawiarni przyjaznej dzieciom. W dużych miastach, jak Warszawa , Poznań, Wrocław jest ich całkiem sporo. W Kołobrzegu też powstała jedna, bardzo sympatyczna, rodzinna  kawiarnia.

BABAKUBA

Nieduża kawiarenka z ludźmi pełnymi pozytywnej energii i fajnym podejściem do dzieciaków znajduje się nieopodal Latarni Morskiej. Znajdziecie tutaj salkę z rozmaitymi zabawkami, z których dzieci chętnie korzystają. To fajna opcja na niepogodę, albo zwyczajnie odpoczynek po plażowaniu, bo pozawala rodzicom naładować, a dzieciom rozkładować energię ;-).

 

Gdyby okazało się, że Twoja rodzina uwielbia w Kołobrzegu jakąś inną restaurację to daj mi znać. Chetnie sama ją poznam.

Jeśli szukasz atrakcji w Kołobrzegu to te najciekszawsze opisałam w artykule umieszczonym TUTAJ. Zapraszam do lektury, korzystania i dzielenia się rzecz jasna.

 

PS. Zdjęcia restauracji pochodzą z ich fp na FB. Jakoś sama krępuję się robić fotki podczas jedzenia…


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: