Czas umyka tak szybko… przygotowałam więc podsumowanie artykułów z ostatniego miesiąca, by ułatwić Ci poszukiwanie tekstów, które najbardziej Ci się podobały i pomóc sprawdzić, czy nic ciekawego Cię nie ominęło. Zapraszam do lektury, bo w listopadzie pisałam o kilku perełkach.

BAŚNIOWY ŚWIĄTECZNY ŚWIAT

Zaczynam od przypomnienia artykułu  o miejscu, które zachwyciło mnie tak bardzo, że zamierzam tam wrócić w grudniu. Mało tego – wierzę, że odwiedzając ten niezwykły świat sprawisz sobie i dzieciom ogromną przyjemność. Mam na myśli niezwykłą aranżację świąteczną w centrum ogrodniczym Flora Point. Tu nie ma biletów do kupienia, a podziwiać na miejscu można kolejki w zimowym otoczeniu, cudowne makiety zasypanych śniegiem miasteczek, podziemny świat zwierząt oraz zachwycający świat Calineczki i jednorożców. Wśród milionów przepięknych ozdób można poczuć się  jak na planie jakiegoś wybitnego filmu lub na sesji zdjęciowej. Zachwytom płynącym z ust gości nie ma końca i jestem pewna, że z ust Twoich i dzieci wiele razy uniesie się westchnienie. Tutaj można też kupić podarunki dla bliskich oraz niebanalne ozdoby świąteczne do domu. Ja mogłabym w tym miejscu zamieszkać na cały grudzień. Zobacz zdjęcia oraz filmy, które nakręciłam w czasie swojej wizyty TUTAJ. 

BOSKO TU THAI

W tym ponurym z zasady miesiącu opychałam się pysznościami. Orientalne smaki i obłędne desery były gwoździem programu w czasie naszej wizyty w restauracji Bosko Tu Thai w Warszawie. Kącik dla dzieci i prowadzone animacje sprawiły, że rzeczywiście odpoczęłam, a mąż nacieszył kubki smakowe swoimi ulubionymi potrawami. Zajrzyj do wpisu, by zobaczyć, jak wygląda kuchnia otwarta w restauracji i jak fajne, przestronne wnętrze przygotowano dla gości. W tym miejscu panuje fajna, niezobowiązująca atmosfera, którą naprawdę można bardzo polubić. Zobacz relację z wieloma zdjęciami oraz film z naszej wizyty TUTAJ. 

JARMARKI BOŻONARODZENIOWE 2018

Jak co roku przygotowałam też listę najpiękniejszych i najciekawszych jarmarków, które warto odwiedzić w grudniu. Zobacz ich listę i główne atrakcje TUTAJ. 

POMYSŁ NA GRUDNIOWY WEEKEND Z DZIECKIEM WE WROCŁAWIU

Skoro o Jarmarkach mowa nie mogę zapomnieć o propozycji weekendu we Wrocławiu , do zaplanowania którego nadal serdecznie Cię zachęcam. To miasto jest niezwykłe, a w czasie jarmarku… pojawia się na chwilę jedyny w swoim rodzaju grudniowy krasnal oraz mnóstwo innych atrakcji. Zobacz gdzie warto zajrzeć TUTAJ. 

POMYSŁY NA PREZENTY DLA DOROSŁYCH

W tym roku jakoś wcześnie zaczęłam wyczekiwać Świąt. Pewnie dlatego powstała lista pomysłów na prezenty dla dorosłych, którzy mają prawie wszystko :-). To kilka pomysłów na przygotowanie w podarunku przygody, emocji, ciekawych doświadczeń. Teoretycznie wiele z nich podobać się powinno mężczyznom, a praktycznie są dobre też dla kobiet. 9 propozycji, 9 metod na uradowanie osób, które lubią działać. Zobacz, może te propozycje rozwiążą Twój problem z wyborem prezentu dla tych „najtrudniejszych do obdarowywania” bliskich. Cała lista dostępna jest TUTAJ. 

POMYSŁY NA PREZENTY DLA DZIECI, KTÓRE MAJĄ JUŻ CHYBA WSZYSTKO

10 pomysłów na prezent

Przy okazji przypomniałam tekst z inspiracjami na prezenty dla dzieci, których półki pękają już pod ciężarem zabawek. To też fajne możliwości jeśli wybierasz się do dziecka nie mając pewności, jakie zabawki już ma i czym lubi się bawić. 10 propozycji, 10 inspiracji, 10 gotowców 🙂

ŚWIETNE GRY DLA MAŁYCH I DUŻYCH DZIECI

Jak nigdy przygotowałam też świeżutką listę z propozycjami prezentów dla dzieci, które często podróżują. Co prawda tą pokazałam Ci już w grudniu, ale może Ci się przydać przed Świętami więc już o niej przypominam. Oczywiście gry są uniwersalne i można w nie grać wszędzie, ale to, co dla mnie było ważnym kryterium to fakt, że są tak przygotowane, że można je ze sobą zabrać wszędzie. Można grać w samolocie, na lotnisku, w pociągu, samochodzie. Niektóre można przerwać i wrócić do rozgrywki np. po obiedzie lub przesiadce. Są tu propozycje, o których łatwo zapomnieć, gdy jest się zbombardowanym przez setki reklam coraz droższych propozycji pokazywanych w telewizji. Nie brakuje też ciekawych wydań popularnych kiedyś pozycji. Niektóre są bardzo tanie. Pomysły na gry dla dzieci zobaczycie TUTAJ.

50 atrakcji dla dzieci w Polsce

W listopadzie zastanawiałam się nad tym, czym ostatnio zachwyciła mnie Polska. Zastanawiałam się, jakie miejsca odkryłam dzięki dzieciom. Na podstawie tych przemyśleń stworzyłam listę 50 atrakcji dla dzieci, które warto odwiedzić choćby zimą. Są czynne cały rok i zachwycają. Zobacz – może zajrzysz gdzieś przy okazji wyjazdów na Święta, Sylwester lub zimowe ferie. Listę wraz z linkami do szczegółowych informacji o każdej z atrakcji znajdziesz TUTAJ.

PODRÓŻUJESZ Z DZIECKIEM

Pamiętaj o mojej WYSZUKIWARCE atrakcji dla dzieci w całej Polsce oraz o BLOGU, na którym pojawiają się artykuły i ciekawe zestawienia.

 

Znajdź na blogu: