Kawiarnia KOFIFI – przestrzeń przyjazna dzieciom obok placu zabaw w Parku Żeromskiego

Byłaś/eś kiedyś w kawiarni KOFIFI? Choć na mapie kawiarni dla dzieci była dawna to jakiś czas temu zdjęłam ją z mapy nie będąc pewną, czy dobrze się w jej wnętrzach dzieje. Jednak doszły mnie słuchy, że kawiarnia przeszła pozytywną metamorfozę wybranych elementów wnętrza,  menu i podejścia do klienta związaną ze zmianą właściciela. I choć małych gości to miejsce zapraszało od dawien dawna to dopiero w wakacje postanowiłam je odwiedzić, a dzisiaj o nim napisać kilka słów więcej. KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 1

KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 2

KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 3

Kawiarnia KOFIFI zlokalizowana jest tuż obok placu zabaw w Parku Żeromskiego. Tuż obok znajduje się spory plac zabaw (latem bardzo nasłoneczniony, co jest plusem jesienią :-). To dobre miejsce na rozgrzanie się po jesiennym spacerze kawą lub herbatą. Na dzieci czeka tu spora sala do zabawy. Drobnych zabawek jest w niej wiele, choć może samo wyposażenie nie zachwyciło mnie to dzieci miały się czym bawić. Zauroczyła mnie jednak Pani czytająca dzieciom bajki. Cudownie pogodna, ciepła osoba z podejściem do dzieci jakiego można pozazdrościć. Wciągnęła dzieci w świat czytanej opowieści przeplatając ją różnymi zadaniami. Zachęcała do wylegiwania się z bohaterami książki na łące (w realu leżakowanie na dywanie), prosiła o narysowanie przedstawianego krajobrazu, podpytywała, wciągała w dialog. Wspaniale się to obserwowało i słuchało…

KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 4

KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 5

Na dorosłych w KOFIFI czekają wygodne, kolorowe sofy i fotele. Kawiarnia ma kilka pomieszczeń dzięki czemu można spokojnie spotkać się tu ze znajomymi i mieć odrobinę prywatności.

KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 6

KOFIFI - kawiarnia przyjazna dzieciom - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 6

Znajdziesz tu również całkiem bogato wyposażony sklep z zabawkami, którego Ci nie opiszę, bo ominęłam szerokim łukiem. Moją motywacją nie było zaoszczędzenie sobie dramatu i dzieciom rozczarowania, bo ostatnio przekonana jestem, że na ich półkach zdecydowanie za dużo jest akcesoriów ze sklepu. Prawda jest jednak taka, że i tak bawimy się głównie samodzielnie przygotowując zabawki ;-). Myślę jednak, że spokojnie znajdziesz w nim mnóstwo inspiracji np. na prezent.

Adres, numer telefonu oraz mapkę z lokalizacją KOFIFI znajdziesz TUTAJ. 

PODSUMOWUJĄC

Jeśli masz ochotę zabrać dzieci na plac zabaw, a potem na gofry i ciepłą herbatę to miejsce możesz wpisać na listę do odwiedzenia. Zajrzyj przy okazji i sprawdź, czy będziecie z dzieckiem się tutaj dobrze czuli. Jeśli się spodoba możecie zostać na dłużej, albo wracać na organizowane tu zajęcia. No i oczywiście jeśli masz jak to wcześniej sprawdź sobie rozkład odbywających się zajęć, by trafić na coś co zainteresuje Twoje dziecko lub by zwyczajnie móc się swobodnie bawić.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Mam na Rodzinnym Kompasie wiele propozycji na ciekawe spacery i wycieczki z dzieckiem w całej Polsce.  Zacznijmy jednak od Warszawy i od czegoś w sam raz na jesienne dni 🙂 Wystarczy, że klikniejsz w zdjęcie, by przenieść się do listy pomysłów na rodzinne przygody poza domem w niepogodę.

Zobacz listę kawiarni przyjaznych dzieciom klikając w zdjęcie poniżej. Oczywiście jeśli znasz miejsce, którego na mapie nie ma to chętnie się o nim dowiem 🙂

Znasz listę restauracji, w których animatorki dbają o dobrą zabawę dzieci np. podczas oczekiwania na posiłek? Ja wybrałam ich dla Ciebie aż 20!

Zobacz też całą gamę artykułów z inspiracjami na moim blogu TUTAJ. 

Jeśli szukasz w innych miastach to też możesz już korzystać z wielu przygotowanych na Rodzinnym Kompasie wpisów, choć cały czas rozbudowuję tę bazę. Wybierz w wyszukiwarce na stronie głównej miasto lub kategorię, które są w obszarze Twojego zainteresowania i łap przygodę 🙂 WYSZUKIWARKĘ znajdziesz TUTAJ. 

Znajdź na blogu: