W zeszłym roku wspominałam na Facebooku o  pięknej ścieżce rowerowej biegnącej z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu. Częściowo trasa ta była remontowana więc nie pisałam o niej szerzej, ale dzisiaj… dzisiaj nie mogę się powstrzymać, bo jest zachwycająca!

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 1

NA CHWILĘ STOP

Nie wiedziałaś/eś, że taką mamy? Dowiadujesz się tego teraz? Przypomniałaś/eś sobie o miejscu, które kiedyś Cię zachwyciło czytając – daj znać, że jesteś. Zostaw kciuka w górę lub komentarz. Udostępnij jeśli masz znajomych, którzy uwielbiają jeździć na rowerze lub którym przyczepka kurzy się w piwnicy! 🙂 Dzięki i już piszę więcej :-).

NADMORSKA TRASA ROWEROWA Dźwirzyno – Grzybowo – Kołobrzeg – Bagicz – Sianożęty – Ustronie Morskie

 

Cała trasa jest dość długa bo ma około 30 km i jej przejechanie zajmuje około 2  godziny w jedną stronę.  Ja na razie przetestowałam odcinek z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu i jestem zauroczona!

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 2 Trasa jest stosunkowo prosta, bez większych górek, które mogłyby mniejszym dzieciom sprawić problem. Całość jest zbudowana ze świeżo położonej kostki więc jedzie się bardzo wygodnie. Co jednak jest  najważniejsze trasa jest całkowicie odseparowana od ruchu samochodowego i w znacznej części biegnie tuż przy plaży. Można więc na przejażdżkę wybrać się z przyczepką rowerową, fotelikami, a nawet, w podziale na części, ze świeżo upieczonymi rowerzystami.

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 3

Jedyną „przeszkodę” na trasie stanowi duży ruch w sezonie oraz poza sezonem zwiększony ruch w weekendy. Czasem aż nie da się jechać. Jednak, gdy my śmigamy w maju jest idealnie. Spotykamy od czasu do czasu innych rowerzystów, pozdrawiamy się serdecznie i jedziemy dalej.

Widoki są zachwycające, miejsca na przystanki genialne. Nie brakuje ławeczek, na których można odpocząć i miejsc piknikowych ze stolikami, przy których wiele osób spożywa posiłki. To moje ulubione miejsca na poranną kawę! Gdyby ta trasa zlokalizowana była za granicą byłyby nad nią same zachwyty więc pora spojrzeć prawdzie w oczy – mamy w Polsce miejsca wspaniałe!

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 4

Tuż przy trasie znajduje się Ekopark wschodni z ogromnym rozlewiskiem przy którym można spotkać wiele gatunków ptaków. W maju tu można zaobserwować mnóstwo matek z młodymi. Widoki i śpiewy ptaków są zachwycające. Lepszej muzyki relaksacyjnej nie znajdziesz w sklepie.

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 5

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 6

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 7

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 8

Trasa rowerowa Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 9

Jeśli tylko lubisz śmigać na rowerze to koniecznie przyjedź tutaj. Ta trasa powinna Ci się spodobać.

PODRÓŻUJESZ Z DZIECKIEM?

Zauważyłam, że moja Córka uwielbia się angażować już w samo planowanie wycieczki. Ciekawa jest jak to wygląda na mapie, planuje, co zabrać do swojego plecaka. Ma też w głowie różne marzenia i oczekiwania na temat wycieczki, którymi kiedyś się nie dzieliła. Teraz to robi, gdy uzupełniamy Rodzinny Plan Podróży, który stworzyłam byśmy się dobrze bawiły obmyślając nasze przygody.

I nie wiem, czy się cieszyć czy płakać, bo teraz budzi mnie często o 6 rano tekstem „Mamo zaplanujemy wycieczkę?”. Serio wkręciła się w to planowanie bardzo. Jeśli chcesz zobaczyć czym jest Rodzinny Plan Podróży zajrzyj do opisu RODZINNY PLAN PODRÓŻY. To fantastyczny plakat do wspólnego uzupełniania, kolorowania, rysowania. Uzupełniony można oczywiście zabrać w podróż, a potem oprawić w ramkę, wkleić do albumu ze zdjęciami, albo schować z innymi rysunkami dziecka na pamiątkę. Plan lubią uzupełniać nawet przedszkolaki. 🙂

Znajdź na blogu: