Dostałam ostatnio cudownie napisaną rekomendację jednodniowej, magicznej, sielskiej wyprawy od Pauliny Sygnatowicz. Paulina była na tej wycieczce z dwuletnią Córeczką i najwyraźniej obie wróciły zachwycone więc… chyba warto się wybrać. 🙂 Zobaczcie sami:

„Chciałabym  polecić nasze niedawne odkrycie, cudowne miejsce na jednodniową wyprawę, która zachwyci i młodszych i starszych – Skansen Wsi Radomskiej w Radomiu.”

„Warto zdecydować się na zwiedzanie z przewodnikiem (w cenie biletu) nie tylko dlatego, że mamy szansę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu na dawnej wsi (co ciekawe i odróżniające od innych miejsc tego typu jest to, że mowa tu o latach 40. XX wieku, a więc czasach, które możemy pamiętać z opowieści naszych dziadków), ale także możemy zajrzeć do chat, które normalnie są zamknięte.”

„Spacer po tym ogromnym terenie trwa dwie godziny i pozwala nam przenieść się w spokojny, sielski klimat dawnej wsi. W jednej z zagród dzieciaki mają szansę na spotkanie z kurami, gęsiami i królikami.”

„Jest także spory, drewniany plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, drabinkami (nas na szczęście przegoniła burza, bo nasza dwuletnia córka była gotowa tam zamieszkać ;)).”

„Urzekła nas także przemiła obsługa, zaczynając od pani kasjerki, przez pana ochroniarza, który biegł nam otworzyć furtkę, abyśmy mogli przejechać wózkiem, po pana przewodnika, który z ogromną pasją wprowadzał nas w świat dawnej wsi. Cały kompleks został niedawno odnowiony.”

WARTO WIEDZIEĆ

„Na miejscu znajdziemy wygodne łazienki z przewijakiem i kawiarnię, gdzie możemy zaopatrzyć się w wodę na drogę. Na terenie skansenu jest także Karczma, z której dochodzą bardzo przyjemne zapachy. Jest także super przygotowane miejsce na ognisko, podejrzewam, że pod zorganizowane imprezy, ale może można się dogadać na indywidualne ognisko. Na terenie skansenu można także zorganizować imprezę – gdy my byliśmy w Amfiteatrze akurat trwało przyjęcie komunijne.”

PODSUMOWUJĄCE SŁOWA PAULINY

„Mnie ta wycieczka przeniosła w świat mojego dzieciństwa spędzanego na wsi, żałuję, że moja córka klimat takich wakacji może poznawać już tylko w skansenie.”

 

Adres: Szydłowiecka 30, 26-600 Radom

Paulina Sygnatowicz jest autorką wszystkich powyższych zdjęć, za które bardzo dziękuję! To dla mnie wielka radość dostawać od Was takie wiadomości i piękne rekomendacje!

Znajdź na blogu: