Pomysły na weekend majowy – wydarzenia, przedstawienia, filmy, warsztaty, koncerty i spacery

Ze względu na niedoskonałości pogody na końcu zestawienia zostawiłam informację o promocjach na wejścia w różne miejsca – sale zabaw, ścianki wspinaczkowe, fajne muzea. Może się przydadzą i pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

 ZAJĘCIA DLA MALUSZKÓW 

SENSORYKA DLA SMYKA. „KACZUSZKI”

Podczas zajęć odniesiemy się do literatury pięknej dla dzieci. Jak zwykle będziemy malowali, lepili, mieszali i przesypywali. Nie zabraknie zabaw ruchowych i muzycznych. Obowiązują zapisy: muzycznaprzystan@wp.pl, tel:. 781341883

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 11:00-12:30 – dzieci do 3 lat, godz. 16:00-17:30 dzieci od 3 do 5 lat, Muzyczna Przystań ul. Żytnia 13/108

WYDARZENIA I WARSZTATY DLA STARSZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY 

Dziecięce Atelier – warsztaty haftu dla dzieci

Malowanie za pomocą igły i nici to prawdziwy majstersztyk! Okazuje się jednak, że można się tego dość szybko nauczyć. W czasie warsztatów haftu krzyżykowego dzieci poznają sekrety haftu oraz same będą miały okazję poczuć się jak artyści, tworząc własne dzieła przy użyciu tamborków, igieł, tkanin oraz kolorowych nici. Dawna i już trochę zapomniana sztuka haftu jest doskonałą lekcją cierpliwości rozwijającą zdolności manualne. Na koniec zajęć dzieci będą miały własne prace hafciarskie – na tym spotkaniu będziemy wyszywać zwierzaki. Zajęcia są dedykowane dla dzieci powyżej 7 roku życia. Bilety dostępne w kasie Muzeum w Wilanowie.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 13:30 – 15:00, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Spotkania z historią – kim byli Zawiszacy? BEZPŁATNE

To rodzinne zajęcia podczas których najmłodsi goście Muzeum Powstania Warszawskiego poznają historię rówieśników z 1944 roku. W Sali Małego Powstańca rodzice dowiedzą się, które fragmenty muzealnej ekspozycji mogą pokazać swoim pociechom, a instruktorzy, poprzez gry i zabawy, zapoznają dzieci z najciekawszymi dla niech miejscami Muzeum.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 12:00, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala Małego Powstańca, ul. Grzybowska 79

MALI EINSTEINI: KIERUNEK: AURSTRALIA

Porozmawiamy o tym, jakie są kontynenty i skupimy się na Australii. Spojrzymy na nią historycznie. Dowiecie się, kim są Aborygeni, gdzie mieszkają dziś i jak wyglądało ich życie dawniej. Dzięki pieśniom, muzyce i legendom, możemy znać ich historię. Byli myśliwymi i nomadami. Do polowań wykorzystywali drewniany bumerang – w tym miejscu zatrzymamy się dłużej. Stworzycie swój własny kołobumerang i sprawdzicie, czy do was wróci. Obowiązują zapisy.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 10:00 (6-9 lat), 11:00 (4-5 lat), 12:00 i 13:00 (grupy mieszane), Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1

PIZZA WARSZTATY DLA DZIECI. PRAWIE BEZPŁATNE

Dla wszystkich dzieciaków które chcą zostać nowymi Master Szefami,  chcą się czegoś nauczyć
albo pobawić się ciastem i zjeść  WŁASNORĘCZNIE przygotowaną pizze! Trzeba jedynie opłacić koszt zjedzenia pizzy upieczonej przez dziecko – 15 zł. Szczegóły znajdziecie na FB. 

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 14:00-16:00, Zakład Mięsny Wileńska, ul. Wileńska 25

Poszukiwanie skarbów w Łazienkach Królewskich. BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Geocaching Warszawa serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na rodzinne poszukiwanie skarbów w Łazienkach Królewskich.
Czy w dzieciństwie bawiłeś się w poszukiwaczy skarbów? Marzyłeś o znalezieniu ukrytej skrzyni pełnej niespodzianek? Teraz jest to jak najbardziej realne!
Geocaching to gra terenowa, która narodziła się w 2000 roku w Stanach Zjednoczonych. Polega ona na odnajdywaniu ukrytych skrzynek (keszy), kryjących w sobie księgę gości oraz rozmaite skarby.
Każda skrzynka sprawdza nasze umiejętności i stawia przed nami kolejne wyzwania. Jedna może wymagać od nas rozwiązania skomplikowanej łamigłówki, inna oprowadzi po jakimś historycznym miejscu. Zajęcia dedykowane dla dzieci powyżej 10 roku życia (w czasie gry dzieci z opiekunami poruszają się po mieście). Żeby dołączyć do gry terenowej wystarczy zjawić się z miejscu zbiórki.

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz.  10:00, pod pomnikiem Jana III Sobieskiego przy ul. Agrykola.

Koncert pt. Miauczy kotek – pieśni i piosenki dla dzieci. BEZPŁATNE

Podczas koncertu pt. „Miauczy kotek” dzieci oraz ich opiekunowie usłyszą utwory pisane bezpośrednio z myślą o dzieciach lub też o treściach odpowiadającym potrzebom młodej publiczności.Wykonawcy traktują dzieci jako pełnowartościową i niezwykle wdzięczną publiczność. Sięgają po rzadko grywany repertuar uznanych polskich kompozytorów, aby zapewnić najmłodszym rozrywkę na wysokim poziomie, przekazywać treści mądre i wartościowe zarówno merytorycznie, jak i artystycznie. Sposób przekazu, choć nieinfantylny i wyszukany, pozostaje atrakcyjny dla dzieci. Projekt jest finansowany przez miasto.

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 14:00, Klubokawiarnia Życie jest fajne, Grójecka 68

Mała Piwnica Poetycka – Gałązka z drzewa słońca

Nasza Mała Piwnica Poetycka – ” Gałązka z drzewa słońca” zaadresowana jest dla dzieci od lat 4 do 13 i ich rodziców! Dzieci będą malowały swoje myśli słuchając muzyki i czytanych baśni i wierszy Jerzego Ficowskiego, wybitnego polskiego poety związanego także z Warszawą i Żoliborzem! Wystąpią i czytać będą: Anna Ficowska-Teodorowicz, Anna Bojarska, Aleksandra Gałaj, Marek Urbański, Bartosz Łęczycki zagra na harmonijce ustnej! Jest też przewidziana dla dzieci i ich rodziców niespodzianka! Wybrane Prace dzieci będą zgromadzone na wystawie zorganizowanej przez Artystyczny Żoliborz i będą wydrukowane kartki promocyjne z pracami dzieci.

Kiedy i gdzie? Niedziela 11:00-13:00, Piwnica Poetycka, lokal przy ul. Dygata 3

Zwiedzanie Salonki Bieruta

To atrakcja dla miłośników kolei i historii. Stacja Muzeum udostępni zwiedzającym wnętrze salonowego wagonu typu 26W, którym podróżowali dygnitarze PRL-u, wśród nich Bolesław Bierut, Władysław Gomułka, czy Józef Cyrankiewicz. Wagon ten był jednym z dwóch wagonów restauracyjnych zbudowanych w 1939 r. w Zakładach im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu na zamówienie Francuskiego Międzynarodowego Towarzystwa Wagonów Sypialnych i Wielkich Ekspresów Europejskich (C.I.W.L.). Z powodu wybuchu II wojny światowej nie został odebrany przez Francuzów.
W latach 1947-1952, po przebudowie, był wagonem reprezentacyjnym Prezydenta PRL – Bolesława Bieruta, potem podróżowali nim po kraju i całej Europie również inni ówcześni dygnitarze. W wagonie zachowano oryginalne wnętrza z przełomu lat 40. i 50. XX w.

Kiedy i gdzie? Niedziela, Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3

Praha dzieciom. Po drabinie do… słońca!

Kino Praha specjalnie z myślą o najmłodszych wprowadziło nowe serie bajek!  Po projekcjach filmowych zapraszamy do udziału w fascynujących warsztatach w ramach cyklu „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno – filmowe”.
Czy możliwe jest, by dosięgnąć słońca? Z papieru stworzymy długie drabiny, a na ich szczeblach umieścimy mnóstwo niezwykłych (wymyślonych) postaci. Każda z nich ma magiczną moc! To one dodają drabinie dodatkowych szczebli. Jak daleko uda nam się rozszerzyć granice wyobraźni, by stworzyć drabinę i… dosięgnąć słońca? Przekonajcie się sami!

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 10:00 bajki, godz. 12:00 warsztaty, Kino PRAHA, ul. Jagiellońska 26

Misiowe Poranki w kinie Wisła: Misiowy Piknik

Zbliżająca się majówka to doskonały pretekst to przygotowań do pikniku. Zabierzemy nasz piknikowy koszyk a w nim niezbędne rzeczy. Jeżeli pogoda dopisze po bajkach pójdziemy do parku gdzie nie zabraknie wspólnych rodzinnych zabaw, dmuchawców i baniek mydlanych.

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 10:30-12:00, Kino Wisła, Warszawa Pl. Wilsona

Dla dzieci “Podróżniczek” – Akademia Odkrywcy im. T. Halika

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Podróżniczek- Akademia Odkrywcy im. T. Halika „Odkrywamy zwierzaki świata” – spotkanie z Gosią Zdziechowską – dziennikarką, podróżniczką i autorką książek. W programie spotkania animacje plastyczne  dla dzieci od 4 roku życia.
„Podczas moich podróży po różnych kontynentach pracowałam z ponad 60 gatunkami ssaków. Zabiorę dzieci w podróż po niezwykłym świecie zwierząt i odkryję przed nimi wiele fascynujących tajemnic czworonogów. Dzieci dowiedzą się jaką funkcję u gepardów i wyjców pełni ogon; kto zwyciężyłby w biegu na 100 m: najszybszy człowiek świata Usain Bolt czy gepard; ile waży serce żyrafy oraz co wspólnego mają gepardy z graczami futbolu amerykańskiego. W trakcie warsztatów dzieci poznają najgłośniejszego, najwyższego i najszybszego ssaka lądowego. Warsztaty uzupełnione będą ciekawymi prezentacjami multimedialnymi, zajęciami praktycznymi, zabawami.”
Gosia Zdziechowska

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 12:30-14:30, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1

MAJÓWKA Z HULAKULA

W ciągu dnia, na rodziców z dziećmi czekają liczne atrakcje m.in.: zabawy z balonikami „balonowe twarze”, modelowanie baloników, malowanie twarzy, zabawa z Chustą Klanza, czy warsztaty plastyczne. Ponadto, Hulakula przygotowało specjalną promocję – 50% na kręgle, szkółkę bilardową i plac zabaw. A wieczorami będą odbywały się  imprezy muzyczne : Thomas Cloud, Dj. Inox i Wutes & A.Rec (Live Sax).

Kiedy i gdzie? 30 kwietnia – 7 maja, Hulakula, ul. Jagiellońska 82B

BLISKO NATURY

JACHRA 2017

Kolejnej edycja Wielkiego Otwarcia Sezonu Żeglarsko-Motorowodnego. Podczas wydarzenia będą organizowane liczne atrakcje dla małych i dużych. W programie Jachry znajdziemy m.in. Wielki Piknik Rodzinny,  turniej tenisowy dla dzieci i dorosłych, otwarcie plaży, a także regaty żeglarskie teamów o randze ogólnopolskiej, rejsy jachtami żaglowymi i motorowymi,  WIPEOUT,  prezentacja nowości na rynku żeglarsko-motorowodnym – jachtów motorowych i żaglowych oraz  zawsze cenne pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy WOPR. Obowiązuje rezerwacja. Więcej informacji TUTAJ. 
Kiedy i gdzie? 29 kwietnia – 3 maja, Hotel Warszawianka, Jachranka 77

Smakujemy przyrodę – Warsztaty Młociny

Jak twierdzi organizator – Remigiusz zbieramy się w Parku Młociny i wyruszamy na spacer wzdłuż starorzecza i Wisły w poszukiwaniu młodych rosnących chwastów. Po drodze zbieramy dużo roślinek,  a Remigiusz odpowiada na wszystkie pytania. Wracamy do wolnej wiaty lub dosiadamy się do w miarę nieobleganego stołu. Przygotowujemy jedzonko w planie zrobienie jajecznicy [z zieleniną], białego serka [z zieleniną] i upieczenie ciasta na patykach z zebranymi roślinkami.  Szczegóły warsztatów znajdziecie TUTAJ, obowiązuje rezerwacja miejsca. 

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 10:00-14:00, zbiórka w Parku Młociny na końcu parkingu przy szlabanie o 10:00 na końcu ulicy Papirusów

Warszawa zakorzeniona: Skaryszak dla niewtajemniczonych

„Zapraszamy na pierwszy dendrologiczny spacer z cyklu „Warszawa zakorzeniona”, podczas którego dowiemy się co nieco o Parku Skaryszewskim, a zwłaszcza o tamtejszych – rozkwitających w najlepsze – drzewach i krzewach. Poznamy zarówno najstarsze, najpiękniejsze i najbardziej egzotyczne okazy wprowadzone intencjonalnie do parku, jak i przyjrzymy się tym nieproszonym, które „weszły” doń samodzielnie i ukradkiem. Park Skaryszewski charakteryzuje się niespotykanym bogactwem szaty roślinnej – samych tylko drzew i krzewów występuje tu ok. 280 gatunków. Ze względu na toczące się dyskusje o przyszłości tego parku podejmiemy po drodze również temat polityki zakładania i likwidacji parków miejskich oraz obowiązujących w nich obostrzeń (np. zakazy wchodzenia na trawniki, zakazy wyprowadzania psów). Spacer poprowadzi biolog Grzegorz Stopa.” Więcej informacji TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 11:00-13:00, Park Skaryszewski, ul. Kinowa

 PRZEDSTAWIENIA W TEATRACH

Ogromną dawkę atrakcji przygotowały dla dzieci na ten weekend teatry i domu kultury. Będzie wiele okazji, by przenieść się w świat magiczny i bajeczny. Oto spektakle grane w ten weekend:

  • „Książeczka” to spektakl dla dzieci od 0 do 3 lat, na który zaprasza w sobotę i niedzielę Teatr Baj
  • „Raz dwa trzy” będzie grane w sobotę będzie zajmowało milusińskich od 1 roku do 4 lat w Teatrze Niewielkim
  • „Rozplatanie tęczy” czyli propozycja idealna na pierwszą przygodę z teatrem dla dzieci od 1 do 4 lat grana będzie w niedzielę w Teatrze Małego Widza
  • „A KUKU” to kolejna propozycja na ten weekend dla maluszków od 1 do 4 lat na spędzenie niedzielnego popołudnia w Teatrze Małego Widza
  • „A co to?” dowiedzą się maluszki od 1 do 4 lat w sobotę w Teatrze Niewielkim
  • „Co w trawie byczy” to zaproszenie do wspólnego podglądania mrówek, motylków i innych żyjątek dla dzieci od 1,5 roku do 5 lat w niedzielę w Teatrze Maskarada
  • „Czerwony kapturek” zabawiał będzie dzieci od 4 roku życia w sobotę i niedzielę (a tych korzystających z długiego weekendu również we wtorek) w Teatrze Lalka

BAJKI I FILMY W KINACH

Nadal grane są ostatnie hity, a dodatkowo pojawia się nowa propozycja, chyba najciekawsza dla wszystkich którzy mają lub czekają na młodsze rodzeństwo 😉

 • „Dzieciak rządzi” czyli opowieść o tym, jak w życiu siedmioletniego chłopca pojawia się młodszy braciszek, jak starszak może walczyć o własną pozycję i…dlaczego rodzina powinna trzymać się razem. Mały Tim walczy o swoją pozycję w rodzinie, odkrywa wielki spisek i znajduje się w sytuacji, w której musi ratować rodziców :-).
 • „Piękna i Bestia” , czyli magia ożywa na nowo na ekranach Multikina! To najnowsza aktorska wersja klasycznego filmu animowanego. To nie pierwszy raz, gdy studio Walta Disneya ponownie bierze na warsztat jeden ze swoich przebojów…
 • „Barbie w świecie gier” – Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół i razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Barbie musi przemieniać się oraz wykazać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę.
 • „Ozzy”  to przesłodki beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów, okazuje się być prawdziwą szkoła przetrwania.Oczywiście jak zawsze zachęcam Was do zapoznania się ze stałą ofertą niebanalnych atrakcji dostępnych w Warszawie.

Przyjemnego weekendu!

Jeśli zaglądacie, korzystacie dajcie kciuka w górę lub zostawcie komentarz.

PS. Dodatkowo coś dla osób poszukujących oferty z specjalnej dla swojej pociechy.

AKTUALNE PROMOCJE NA WEJŚCIÓWKI DO CIEKAWYCH MIEJSC (NIE TYLKO NA TEN WEEKEND) 

SALE ZABAW

SALA ZABAW LABIBU (w Wola Park) – za bilety możecie zapłacić zdecydowanie mniej (między 36 a 55% zniżki) niż w regularnym cenniku. SPRAWDŹ

SALA ZABAW BINGO BONGO (Ursynów) – wejściówki tańsze o około 60%. SPRAWDŹ

SPORTY

PARK LINOWY WARSZAWA – park ma trasy przewidziane już dla dzieci od 4 roku życia. Bilety kupione w promocji można wykorzystać do 31.07. SPRAWDŹ

CAMP4 ŚCIANKA WSPINACZKOWA (Ursynów) – wejściówki można kupić ponad 30% taniej. SPRAWDŹ. 

OBIEKTO ŚCIANKA WSPINACZKOWA (Grochowska) – oferta dla nowych klientów powyżej 15 roku życia. SPRAWDŹ

MUZEA I WYSTAWY

MUZEUM PRL – świetna opcja na rodzinną wycieczkę międzypokoleniową od wnuka do dziadka. Teraz można kupić bilety taniej o ok. 40%. SPRAWDŹ

NIEWIDZIALNA WYSTAWA – Wystawa, która pozwala (starszakom i dorosłym) poznać świat osób niewidomych. Niezwykle wartościowe doświadczenie.  Teraz kupione wejściówki można wykorzystać od 15.06.2017 do 15.09.2017. SPRAWDŹ

TARGI I WYDARZENIA

TARGI WARSAW COMIC CON&GOOD GAME WARSAW – coś dla fanów komiksów i gier. Targi odbywają się w Nadarzynie w dniach 1-4 czerwca. SPRAWDŹ

TARGI POJAZDÓW ZABYTKOWYCH OLDTIMER (PTAK Warsaw Expo) – targi będą miały miejsca w dniach 13-14 maja, a bilety można kupić o połowę taniej. SPRAWDŹ

DZIEŃ DZIECKA Z ROBOTYKĄ – to oferta Centrum Małego Odkrywcy. Warsztaty odbędą się 3 czerwca, a bilety można kupić teraz o ponad 30% taniej. SPRAWDŹ

MIEJSCA WARTE ODWIEDZENIA PODCZAS BLIŻSZYCH I DALSZYCH WYCIECZEK

MIKROKOSMOS – to ogród edukacyjno-rozrywkowy wypełniony rzeźbami owadów i mikroorganizmów. Bilety kupione ze zniżką wykorzystać można do 31.05. Może akurat mijać będziecie park jadąc na południe na majówkę? SPRAWDŹ

TOR SANECZKOWY I PARK ROZRYWKI OGRODZINIEC – kupione ze zniżka bilety można wykorzystać do 31.10, a obejmują tory saneczkowe i wstępy do parku rozrywki, doświadczeń fizycznych lub miniatur. Ciekawy punkt na wycieczkę jeśli zmierzacie np. w kierunku Krakowa przed jesienią. SPRAWDŹ

LEGOLAND W DANII – Jeśli akurat macie zaplanowaną wycieczkę z dzieciaczkami na któryś z długich weekendów lub na wakacje to warto kupić tańsze bilety, bo czas na ich wykorzystanie jest długi – do 05.11.2017. A promocja całkiem spora. SPRAWDŹ

Znajdź na blogu: