Mogłabym napisać tu, że marzenia się spełniają. Prawda jest jednak taka, że otworzenie sklepu nigdy nie było moim marzeniem. Aż sama się sobie dziwię, że on dziś istnieje i przynosi mi TYYYYYLE satysfakcji. Faktem jest natomiast, że marzeniem moim było stworzenie praktycznej i przydatnej dla rodziców mapy atrakcji dla dzieci w Polsce. Bardzo chciałam, by powstało narzędzie, które zaoszczędzi rodzicom sporo czasu, bo jak wiadomo mając w domu dzieci nie mamy go nigdy za wiele. Chciałam, by interaktywna mapa atrakcji dla dzieci dostarczała inspiracji na wycieczki, podpowiadała, gdzie dzieci będą zachwycone, ale też pozwalała na znalezienie miejsc, w których rodzice przez chwilę odpoczną (i np. wypiją wiadro mocnej kawy ;-)).

Taką mapę stworzyłam i znajdziesz ją na stronie, którą może już znasz RODZINNY KOMPAS. Sama zaczęłam coraz więcej podróżować. Te wycieczki z kolei motywowały mnie, by wciągać dzieci w ich planowanie, uczyć je, że z podróży powinni czerpać radość najmłodsi i najstarsi więc każdy powinien mieć kawałek czasoprzestrzeni w czasie wycieczki dla siebie . Tak stworzyłam RODZINNY PLAN PODRÓŻY PO POLSCE – plakat, nad którym siadałam z Córcią, by planować nasze wycieczki, a potem wkładać uzupełnione strony do pamiątkowego segregatora. Wypełnianie planu spodobało się Córci tak bardzo, że postanowiłam się tym plakatem podzielić z Wami. I szybko okazało się, że wzbudził i Wasze zainteresowanie. W sumie się nie dziwię, bo jest pięknie narysowany (to nie ja robiłam grafiki, tylko graficzka – bo lubię dawać swoim dzieciom rzeczy ładne).

 

Po jakimś czasie zaczęłam dostawać wiadomości, że chcielibyście mieć taki plakat z mapą świata. Ja na razie odkrywam przed swoimi maluchami Polskę i jakoś wcześniej nie pomyślałam, że mógłby się Wam taki plan przydać. Na Rodzinnym Kompasie też oprowadzam po Polsce więc zupełnie nie przyszło mi to do głowy. Jednak skoro otrzymywałam tych próśb coraz więcej pojawił się Rodzinny Plan Podróży po świecie. Potem w taki sam sposób plakat z mapą samej Europy :-). Okazało się, że chętnych na wspólne z dzieckiem planowanie wycieczek nie brakuje. I przyznaję, że bardzo mnie to cieszyło. Zwłaszcza, że potem okazało się, że plakaty kupują też rodzice malutkich dzieci, by uzupełniać je na pamiątkę rodzinnych podróży więc znaleźliście sobie swoje własne zastosowania dla tego produktu. Coraz częściej jest zamawiany nie tylko do samodzielnego druku, ale też jako gotowy Notatnik. Wędruje więc do Waszych domów pięknie zapakowany.

BINGO

Przed naszym wyjazdem nad morze stworzyłam dla swoich dzieci grę BINGO do samochodu. Zrobiłam to, bo już 3 lata temu zrezygnowaliśmy z tableta i bajek jako zjadaczy czasu (wywoływały więcej płaczu, nerwów i złości niż oczekiwaliśmy). Nieustannie więc wymyślam gry, które zajmują nas w samochodzie. Najchętniej takie, które angażują wszystkich. Zazwyczaj są to gry słowne. Tym razem jednak wymyśliłam coś innego, zaprojektowałam plansze i poprosiłam znajomą graficzkę o narysowanie dla moich dzieci specjalnych plansz. Córcia i Syn zakochali się w wypatrywaniu za oknem różnych przedmiotów i rywalizowaniu w tym, kto pierwszy ułoży z nich linię, jak w popularnym BINGO. Chwytali za grę nawet w drodze do przedszkola (jeździmy autem bo mamy spory kawałek). Pomyślałam więc, że i tą grą muszę się z Wami podzielić.

Nie było to łatwe, bo miałam tylko taką pojedynczą stronkę, na której przedstawiałam Wam Rodzinny Plan Podróży. Teraz, gdy tych rzeczy, którymi mogłam się z Wami dzielić, zrobiło się kilka musiłam postawić normalny sklep! IO rany! A ile to pracy – SZOK! Koniec końców jednak tak się stało. Nadal znajdują się w nim rzeczy, które projektuję dla swoich dzieci. Zawsze ręcznie rysowane, starannie kolorowane w opcjach do samodzielnego druku lub w gotowych do kupienia formatach bazujących na pięknym ekopapierze.

 

CO WIĘCEJ ZNAJDZIESZ W SKLEPIE RODZINNEGO KOMPASU?

PAMIĘTNIK MAŁEGO PODRÓŻNIKA

To najbardziej elastyczny notes do zapisków z wycieczek, jaki istnieje na naszym rynku (na razie w wersji gotowego notatnika, a wkrótce też w PDF). Dziecko samo projektuje jego okładkę (jest przygotowana z litej tektury, by można było na niej rysować flamastrami, kredkami, farbami; nie ma też problemu z tym, by na niej coś przyklejać – jedynie wyobraźnia tutaj może nas ograniczyć). W środku jest wiele kartek do prowadzenia podróżnego kalendarza, planowania wycieczek, robienia list rzeczy do zabrania, prowadzenia dziennika, podsumowywania przygód. Ich kolejność można ustawiać dowolnie, a w podróż zabiera się tylko te, które są potrzebne, by nie dokładać sobie zbędnego bagażu. Takie my mieliśmy potrzeby i taki pamiętnik zaprojektowałam ;-).

PAKIETY PREZENTOWE DLA MAŁYCH PODRÓŻNIKÓW

Zaskoczyliście mnie też kupując dla swoich dzieci i ich przyjaciół ze szkoły całe pakiety małych podróżników. Każdy z nich ma inną zawartość, do każdego wkładacie produkty zgodne z potrzebami. Patrząc na najczęstsze zamówienia zabrałam się nawet za przygotowanie PAKIETU MAŁEGO PODRÓŻNIKA – POLSKA oraz PAKIETU MAŁEGO PODRÓŻNIKA – ŚWIAT  w dobrej cenie. Właśnie dzisiaj umieściłam go w sklepie 🙂 Za jakiś czas być może powstaną następne – wszystko zależy od tego, o jakich potrzebach będziecie mi dawali znać lub jakie sama rozpoznam patrząc na zamówienia.

SPACEROWNIKI

Czekają na Was też jesienne karty do zabierania na spacery lesie, borze, parku, mieście, wsi. To zestaw kart do rodzinnych gier terenowych, które zachęcą dzieci do dłuższego maszerownia, obserwowania przyrody, a nawet sprzątania świata. Jak? Zajrzyj do SPACEROWNIKÓW. Pierwsze osoby już je mają (a dopiero wczoraj umieściłam je, po naszych testach, w sklepie). Dziękuję za zaufanie i przy okazji dodam tylko, że na moim IG na bieżąco publikuję informacje z procesu projektowania, z naszych testów i bardzo często wrzucam filmiki, na których dokładnie pokazuję produkty. Jeśli jeszcze mnie tam nie śledzicie to znajdziecie moje konto pod hasłem @rodzinnykompas :-).

MAPKI ZDRAPKI DlA DZIECI I CAŁYCH RODZIN

Od niedawna w mojej wirtualnej przestrzeni dostępne są też mapki zdrapki, które nie są mojej produkcji. Zakochaliśmy się jednak w nich całą rodziną więc stanęłam niemal na głowie, by moc je udostępnić również Tobie w polskiej wersji językowej i kilku różnych oprawach graficznych. Znajdziesz je tutaj MAPKI ZDRAPKI, a wkrótce w sklepie będzie jeszcze więcej wzorów.

Serdecznie zapraszam Cię nie tylko do poznania tych produktów, pod którymi podpisuje się bez dwóch zdań, ale też do dzielenia się ze mną opiniami na ich temat, do podpowiadania mi, co by Ci się przydało, by ułatwić lub urozmaicić Twoje podróżowanie z dzieckiem. Zapraszam też na zakupy, bo jestem przekonana, że znajdziesz u mnie niepowtarzalne pomysły na prezent dla swojego dziecka i dla jego znajomych jeśli np. wybieracie się do nich na urodziny. Sama przerabiam teraz temat urodzinek klasowych, po których dziecko wraca do domu z 30 prezentami (część z nich już ma, część mu się podoba a inna część się dubluje z tym, co dziecko ma). Powyższe prezenty staną się rodzinnymi pamiątkami i sądzę, że nie mają szans się zdublować.

I… nie wyobrażaj sobie, że ten sklep to jakiś wielki biznes, w którym siana jak w stodole ;-). Mnie cieszy każdy sprzedany produkt, bo tu nie ma nic masowego. Mój magazyn jednocześnie ma nie więcej niż 9 sztuk poszczególnych produktów. Nie ściągam z Chin, drukuję w małym, lokalnym punkcie, bardzo starannie dobierając parametry zarówno druku, jak i papieru. Świadoma jestem, że gdzieś obok mnie pędzi wielki świat napędzany zerami. Tylko…to nie mój świat. Mój napędzany jest emocjami i uśmiechami dzieci oraz sygnałami i wiadomościami od Ciebie, od Was – Rodziców korzystających z Rodzinnego Kompasu.

Bez względu jednak na to, jak gromadzisz wspomnienia z podróży i jak je planujesz, ja życzę Tobie i Twojej rodzinie wspaniałych przygód. I sama biegnę na nie polować. Miłego dnia!

 

 

Znajdź na blogu: