Kaszubski Park Gigantów – Kaszuby dla dzieci

Będąc w trasie zawsze mam pod ręką notatnik i długopis, by zapisywać mijane atrakcje, nawet jeśli nie zawsze mogę od razu je odwiedzić. Dzisiaj Kasia Michałowska opowiada o miejscu, które odwiedziła wracając z nad morza. Zobacz – może okaże się na tyle ciekawe, że też zechcesz tam zatrzymać się na kilka dłuższych chwil.” KASZUBSKI PARK […]

Będąc w trasie zawsze mam pod ręką notatnik i długopis, by zapisywać mijane atrakcje, nawet jeśli nie zawsze mogę od razu je odwiedzić. Dzisiaj Kasia Michałowska opowiada o miejscu, które odwiedziła wracając z nad morza. Zobacz – może okaże się na tyle ciekawe, że też zechcesz tam zatrzymać się na kilka dłuższych chwil.”

KASZUBSKI PARK GIGANTÓW

“Pewnego pięknego dnia, wracając z nad morza, trafiliśmy do miejsca, w którym wszystko jest duuuuże. Czuliśmy się tutaj jak w krainie olbrzymów.

Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 1

Na terenie parku “spotkaliśmy”: Samolot Tupolew, gigantyczne owady, Monster Truck, Krainę Krasnali, mieszkańców lasu oraz ogromne przedmioty, a wśród nich między innymi: wielki kubek wymalowany w kaszubskie wzory, wielgachne buty i bardzo bardzo duże okulary.

Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 2 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 3 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 4 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 5 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 6

TUPOLEW – SAmOLOT ATRAKCJA DLA DZIECI

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił prawdziwy samolot Tupolew, do którego mogły wejść i usiąść zarówno w części turystycznej, jak i w kabinie pilotów. A największą atrakcją była oczywiście zjeżdżalnia z samolotu.

Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 7 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 8 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 9 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 10

PIĘKNE WIDOKI

Park świetnie zlokalizowany, z dala od miejskiego zgiełku. Ekspozycja zlokalizowana jest częściowo w lesie, a reszta na dużej, ale dobrze zorganizowanej przestrzeni. Zupełnie w gratisie otrzymuje się piękne widoki ze wzgórza 😉

Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 11

KOLEJKA MIĘDZY PARKAMI

Kaszubski Park Gigantów to bratni park pobliskiego Kaszubskiego Parku Miniatur, który również polecamy zwiedzić, przebywając na Kaszubach. Od jednego do drugiego parku przejedziesz kolejką lub przejdziesz piechotą. Dla dzieci przejażdżka kolorową kolejką jest mega frajdą.

Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 12 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 13 Kaszubski Park Gigantów - atrakcje dla dzieci Kaszuby - Rodzinny Kompas 14

PODSUMOWUJĄC

To miejsce warte jest przystanku na trasie. Bilety można zakupić do obu parków lub tylko do jednego. Polecamy oba. Dla rodzin szukających atrakcji to idealne miejsce. Można tu spędzić cały dzień.”

Relację oraz zdjęcia przygotowała Katarzyna Michałowska – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zobacz wpis na mapie Rodzinnego Kompasu o KASZUBSKIM PARKU GIGANTÓW – tam znajdziesz adres, garść informacji logistycznych i mapkę.

PODRÓŻUJESZ Z DZIECKIEM?

Zobacz, jak możesz pięknie kolekcjonować wspomnienia używając mapek zdrapek.

Poznaj też przygotowane dla dzieci BINGO – grę do samochodu, w którą dziecko może grać samo, w twoim towarzystwie lub z rodzeństwem.

Gry podróżne dla dzieci - Rodzinne BINGO - Rodzinny Kompas


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: