Lista najpiękniejszych, polskich Jarmarków Bożonarodzeniowych 2017

Już ruszyły pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe. Nie mogę więc zwlekać i spieszę do Was z zestawieniem targów świątecznych odbywających się w największych miastach. Nasze jarmarki są doceniane na całym świecie i niewątpliwie warto się z ich ofertą zapoznać.

WARSZAWA

W stolicy świąteczny klimat będzie można poczuć w wielu miejscach właściwie już od końcówki listopada.

Jarmark na Starym Mieście

To już w tę sobotę rusza pierwszy warszawski Jarmark Świąteczny.  Jest jednym z najpiękniejszych jarmarków na Świecie (wg brytyjskiej gazety The Sun znalazł się na 5 miejscu wśród najpiękniejszych jarmarków organizowanych w stolicach europejskich państw, tuż obok m.in. Wiednia, czy Budapesztu).
Na rozświetlonych pięknymi światełkami stoiskach będzie można kupić produkty ręcznie robione, doskonałe na przykład na prezenty. Nie zabraknie też ozdób świątecznych, staropolskich potraw i tradycyjnych przysmaków. Podobno w tym roku na jarmarku ma się pojawić Domek Świętego Mikołaja. Szczegóły wydarzenia można śledzić na FB. Wystarczy kliknąć TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 25 listopada 2017 – 7 stycznia 2018, wstęp bezpłatny

W Warszawie odbędą się również inne targi, organizowane z mniejszym rozmachem, ale i na nich można znaleźć coś ciekawego dla siebie.

JARMARK ŚWIĄTECZNY W FOLWARKU BRÓDNO

Jak co roku Folwark Bródno organizuje jarmark wśród zwierząt 🙂 Będą ręcznie przygotowane cudeńka oraz regionalne smakołyki. Dzieci, które lubią zwierzaki oczywiście będą się przy tym cieszyły towarzystwem mieszkających tu zwierzaków. Więcej informacji o Folwarku Bródno znajdziecie TUTAJ.

Kiedy i gdzie? 10 grudnia, godz. 12:00-18:00, Folwark Bródno.

Market Świąteczny w Kinotece

To krótkie, właściwie weekendowe wydarzenie jest propozycją dla osób szukających wyjątkowych prezentów dla najbliższych. W tym miejscu będzie można nabyć rzeczy, których nie kupi się w zwykłych sklepach. Dodatki do domu, jadalne prezenty od lokalnych dostawców, biżuteria polskich projektantów i wiele, wiele innych propozycji na podarunki będzie czekało w Pałacu Kultury. Wydarzenie można śledzić na FB klikając TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 2-3 grudnia 2017, Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, wstęp bezpłatny

Boskie Targi Bożonarodzeniowe

W tym roku Muzeum Etnograficzne zaplanowało świąteczny weekend z rozmachem. Na targach będzie można nabyć etnodizajnerskie podarunki, ale też spróbować potraw świątecznych z różnych zakątków świata, czy nawet napić się regionalnego piwa. Nie zabraknie również tradycyjnych ozdób choinkowych, stroików, wycinanek i koronkowych akcesoriów. Dla dzieci i rodzin zaplanowane zostały warsztaty ozdób choinkowych, warsztaty kulinarne oraz animacje. Osoby zainteresowane powinny na zajęcia dla dzieci zarezerwować miejsca.  Szczegółowy program można zobaczyć TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 9-10 grudnia 2017, Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, wstęp płatny

Orientalny Bazar Świąteczny

Jeśli wybieracie się na tradycyjny jarmark świąteczny to nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować również udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego będziecie mieli okazję poznać świąteczny klimat orientu. Na bazarku znajdziecie pomysły na podarunki z Indii, Indonezji, Chin, Tajlandii, Japonii, Turcji, Libanu, Iranu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Afganistanu i Palestyny. Dostępne będą zarówno elementy ubioru, biżuteria, przedmioty dekoracyjne do domu, a nawet kosmetyki. Nie zabraknie również przypraw oraz herbat. Pełną listę stoisk znajdziecie TUTAJ.

Kiedy i gdzie? 9 grudnia, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, wstęp bezpłatny

Warszawa wita Święta

To już drugie świąteczne wydarzenie, które będzie odbywało się w Pałacu Kultury, które zapewni atrakcje właściwie dla całych rodzin.  Na wydarzeniu zaprezentowane będą polskie i zagraniczne marki z rzeczami ciekawymi na prezenty pod choinkę.  Będzie także można kupić wszelkie produkty świąteczne, produkty na świąteczny stół, ozdoby, produkty sylwestrowe i inne drobiazgi. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. To wydarzenie możecie śledzić na FB klikając TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 9 grudnia, godz. 9-17, PKiN, wstęp bezpłatny

Świąteczny Targ Śniadaniowy

W sobotę, właściwie już tuż przed Świętami na Targu Śniadaniowym będzie można na chwilkę się zatrzymać, by schrupać dobre śniadanie, a potem znów rozpędzić się robiąc ostatnie świąteczne zakupy. Wystawcy będą czekać ze swoimi flagowymi produktami i daniami, ale również z bożonarodzeniowymi przysmakami. Będzie też okazja do wspólnego złożenia sobie życzeń i odpoczynku przy wspólnym śniadaniowym stole.  Na dzieci natomiast będą czekały dodatkowe atrakcje w postaci zorganizowanych zabaw i warsztatów.  Świąteczny Targ Śniadaniowy i planowane szczegóły tego dnia można śledzić na FB klikając TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 23 grudnia, Fort Sokolnickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51, wstęp bezpłatny

WROCŁAW

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Właściwie bardziej niż mówić o jarmarku powinnam napisać o świątecznej krainie, w której prócz oczywistych straganów z cudownymi ozdobami świątecznymi, smakołykami i pomysłami na prezenty odnajdziemy cudowne wydarzenia. Tutaj odbędzie się Baśniowa Parada Elfów, powitanie Mikołaja, oficjalne rozświetlenie choinki, parada z Mikołajem, Magiczny Korowód Kolędników i wiele innych koncertów oraz pokazów. Szczegółowy plan tego widowiskowego jarmarku poznacie TUTAJ, a na FB możecie obserwować aktualności dotyczące wydarzenia klikając TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 17 listopad – 22 grudnia, wrocławski rynek, wstęp bezpłatny

GDAŃSK

Na Gdańskim Świątecznym Jarmarku  inspiracje znajdą wszyscy poszukujący niebanalnych, ręcznie wykonanych prezentów. Nie zabraknie wśród nich ozdób świątecznych, a także smakołyków. Podczas Jarmarku Targ Węglowy zdobiły będą bajeczne, trójwymiarowe iluminacje: dwie bramy wejściowe, bombki giganty, drzewa ledowe. Będzie też wprawiająca w zachwyt (szczególnie dzieci i romantyków) zaprzężona w dwa świetlne renifery Zaczarowana Kareta, do której można wsiąść. W każdą sobotę i niedzielę, podczas Jarmarku, tuż po zapadnięciu zmroku, na ścianie Muzeum Bursztynu można będzie oglądać wielkoformatowe animacje, opowiadające o magii i cieple świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcją, jak co roku, będzie dostępne koło widokowe AmberSky, a także Wenecka Karuzela z rumakami oraz lodowisko. Nie zabraknie też głośnych widowisk, a wśród nich zimowych mistrzostw w saneczkarstwie, spotkania z Mikołajem, oficjalnego rozświetlenia choinki, akcji teatralnych i koncertów. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Kiedy i gdzie? 2-23 grudnia, Targ Węglowy, wstęp bezpłatny

KRAKÓW

Krakowskie targi Bożonarodzeniowe

Wiecie, że CNN Travel umieścił krakowski targ wśród 10 najlepszych na świecie? W tym roku świąteczne iluminacje przeniosą odwiedzających do czasów belle époque. W ramach targów bożonarodzeniowych na krakowskim rynku pojawią się kupcy z Polski, ale i z Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Węgier, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W ramach atrakcji na targach odbędzie się m.in. pisanie listów do Świętego Mikołaja i ich wysyłanie do nieba, oficjalne rozświetlenie choinki, wróżby, koncerty, prezentacja szopek, mikołajkowa impreza, korowód kolędników i wiele innych atrakcji.

Kiedy i gdzie? 24 listopada – 26 grudnia, krakowski rynek, wstęp bezpłatny

KATOWICE

JARMARK ŚLĄSKI

Na katowickim rynku będzie można spotkać blisko 60 wystawców, nie tylko ze Śląska i okolic, ale również z Węgier, Czech, Białorusi i Litwy. W tym miejscu będzie można kupić rękodzieło, dekoracje, szopki, świąteczne ozdoby, zabawki i przysmaki. koncerty muzyczne, pokazy szczudlarskie, rzeźbienia w lodzie, warsztaty zdobienia pierników i spotkania z Mikołajem.

Kiedy i gdzie? 24 listopad – 23 grudnia, katowicki rynek, wstęp bezpłatny

POZNAŃ

BETLEJEM POZNAŃSKIE

Poznański jarmark nie dość, ze funkcjonuje pod absolutnie wyróżniającą się nazwą to jeszcze zlokalizowany jest w dwóch różnych miejscach. Na chętnych, poza kupowaniem prezentów, ozdób, próbowaniem lokalnych przysmaków i grzanego wina, w obu miejscach czekał będzie Święty Mikołaj. W Poznaniu również odbywały się będą w koncerty, spektakle oraz pokazy akrobatyczne. Na Placu Wolności stanął również ogromny diabelski młyn oraz pojawiły się inne karuzele, które sprawią, że dzieciom aż błyszczały będą oczy z radości. Szczegóły dotyczące oferty Poznańskiego Betlejem można śledzić na FB klikając TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? 18 listopada – 22 grudnia, rynek poznański oraz Plac Wolności, wstęp bezpłatny

ŁÓDŹ

JARMARK ŚWIĄTECZNY NA PIOTRKOWSKIEJ

Na najsłynniejszej łódzkiej ulicy w grudniu pojawią się drewniane domki z rękodziełem, naturalnymi produktami, smakołykami. Oczywiście jego rozpoczęciu towarzyszyło będzie oficjalne rozświetlenie choinki. Na miejscu pojawi się również wioska Świętego Mikołaja. W ramach atrakcji odbędą się między innymi pokaz rzeźb lodowych oraz pokazy ognia. Odwiedzający jarmark będą mogli korzystać z Anielskiego Młynu, górki saneczkowej, a także karuzeli weneckiej oraz lodowiska. W czasie jarmarku odbędą się też koncerty, warsztaty, degustacje i konkursy.  A dla zakochanych przygotowany ma zostać romantyczny i zachęcający do pocałunków zakątek pod jemiołą 🙂

Kiedy i gdzie? 1 do 23 grudnia – , ul. Piotrkowska (pomiędzy ulicą Tuwima a Zamenhofa), wstęp bezpłatny

Oczywiście jarmarki będą też w niemal każdym większym centrum handlowym, ale moim zdaniem to nie to samo. Bez świeżego powietrza, gwiazd na niebie, lekko zmarzniętego nosa to nie jest ten sam klimat. No i skala zupełnie inna. W targach świątecznych można będzie brać udział również w aktywnych, mniejszych miejscowościach. Tak więc chyba najwyższa pora przywitać się z przedświąteczną atmosferą.

Podzielcie się listą jarmarków ze znajomymi, niech pozapisują się na wydarzenia i nie przegapią najlepszych dla dzieci atrakcji. Dajmy wszystkim poczuć magię zbliżających się świąt 😉

Znajdź na blogu: