Folwark Bródno

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach

O Folwarku

Folwark Bródno to mały fragment wsi w środku wielkiego miasta. Goście znajdą tutaj drewnianą chatę, całe mnóstwo sympatycznych zwierząt oraz uprawne poletka z mnóstwem roślin. Odwiedzając to miejsce z dzieckiem gotowi bądźcie na spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi i domowymi. Tutaj będziecie mogli poznać kilka ras kur, indyki, perlice, kaczki, gęsi a także przepiórkę japońską. Będziecie obcować z krowami, kozami, owcami i kucem szetlandzkim, królikami a nawet z angielską świnką.

W tutejszej drewnianej chacie dzieci będą miały okazję pobawić się z miniaturowymi króliczkami oraz świnkami morskimi, szczurkami, myszkami, szynszylami i chomikami. Co ciekawe dzieci odwiedzając to miejsce  będą miały okazję poznać przedmioty, których nie przedstawimy im w domu, których nie poznają tez w przedszkolu. Są to na przykład nożyce do strzyżenia owiec, wełna ze strzyży, kożuchy, wydmuszki jaj tutejszych ptaków, pióra, siodła…

W części botanicznej „Folwarku Bródno” natomiast znajduje się ponad 100 poletek uprawnych oraz tunele foliowe, gdzie rośnie wiele gatunków i odmian roślin użytkowych. Można tu zobaczyć jak w okresie wegetacji kiełkują, rosną, kwitną, dojrzewają i owocują przeróżne rośliny uprawne. Tutaj można dzieciom zaprezentować zboża, całą gamę warzyw , zioła, rośliny pastewne, trawy, a także kilka gatunków drzew i krzewów owocowych.

WARTO WIEDZIEĆ

Folwark odwiedzają liczne przedszkola, grupy zorganizowane. Odbywają się tutaj także imprezy zamknięte, jak np. urodziny. Dlatego planując wycieczkę warto zawsze zadzwonić i zapytać o dostępność Folwarku.  Zazwyczaj indywidualnych odwiedzających folwark zaprasza we wtorkowe popołudnia (od godz. 14:00-18:00).

 

Źródło zdjęć i informacji: http://pgrbrodno.pl/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

św. Wincentego 92
Warszawa 03-505 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)
  • Możesz tutaj zorganizować dziecku urodziny