Atrakcje dla dzieci w Powsinie

Park oraz Ogród Botaniczny w Powsinie to przestrzeń, w której czas płynie „nieco inaczej”. Mam wrażenie, że wiosną czas odliczają tu nie zegary a budzące się do rośliny, rosnące liście, kroki biegających wiewiórek. Jesienią natomiast rytm życia wybijają spadające z drzew żołędzie  :-). W zeszłym roku szerokim echem niosła się wieść o nowym placu zabaw, […]

Park oraz Ogród Botaniczny w Powsinie to przestrzeń, w której czas płynie „nieco inaczej”. Mam wrażenie, że wiosną czas odliczają tu nie zegary a budzące się do rośliny, rosnące liście, kroki biegających wiewiórek. Jesienią natomiast rytm życia wybijają spadające z drzew żołędzie  :-).

W zeszłym roku szerokim echem niosła się wieść o nowym placu zabaw, który powstał w tutejszym parku. Rzeczywiście dla dzieci przygotowano wspaniałą strefę zabawy, dużą i dopasowaną do potrzeb różnych grup wiekowych naszych pociech.

Wycieczki w okolice Warszawy - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy - Powsin - Rodzinny Kompas 3e

Wycieczki w okolice Warszawy - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy - Powsin - Rodzinny Kompas 3d

Wycieczki w okolice Warszawy - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy - Powsin - Rodzinny Kompas 1

Nie brakuje też boisk do siatkówki, czy stołów do gry w szachy, którymi mogą zainteresować się starsze dzieci, jeśli zabierzecie ze sobą potrzebne do ich wykorzystania akcesoria.

Wycieczki w okolice Warszawy - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy - Powsin - Rodzinny Kompas 3c

Sam park zaskoczył mnie też punktami przygotowanymi dla mam z małymi dziećmi, w których mogą nakarmić, czy zmienić pieluszkę maluszkowi.

Będąc w Powsinie trzeba też koniecznie zajrzeć do OGRODU BOTANICZNEGO (oddalony jest o około 1 kilometr od placu zabaw). POniższe zdjęcia robiłam jesienią, by zobaczyć barwy wiosny musicie na miejsce pojechać osobiście :-). Teraz, z dni ana dzień pięknieje rabata z tulipanami, krokusami i innymi roślinami, które wyrastają z posadzonych jesienią cebulek.

 

Wycieczki w okolice Warszawy - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy - Powsin - Rodzinny Kompas 3a

 

Ogród właśnie zaczyna ubierać się w kolory wiosny. Niebawem zrobi się w nim naprawdę pięknie! W samym Ogrodzie Botanicznym nie ma typowego placu zabaw. Moje Dzieci w tym miejscu jednak wcale go nie potrzebują, bo uwielbiają chadzać po skalniaku z roślinami górskimi oraz (najbardziej!) wypatrywać zwierząt w szklarni (są tam ryby, świnki morskie oraz papugi).  W szklarni jest też mikroskopijny kącik zabaw. Choć mnie on raczej odstrasza to dzieci czasem łapią znajdujące się w nim zabawki dzięki czemu rodzice mogą wypatrywać nazw uprawianych tu roślin w spokoju.

 

Wizyta w takim miejscu może być naprawdę ciekawą przygodą. Polecam Wam serdecznie.

Powsin to ciekawy kierunek na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych znaków rozpoczynającej się właśnie kalendarzowej wiosny. Zdecydowanie zasługuje na swoje  miejsce na mapie ciekawych atrakcji dla dzieci w okolicach Warszawy. A Wy co najbardziej lubicie w tym miejscu?

JESZCZE RAZ PODKREŚLAM – Zdjęcia robione były jesienią :-).


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: